منو
(۰۲۱) ۴٢١٠٣ - (۰۲۱) ۸۵۲۴

بلیط قطار

مبداء
مقصد

خرید بلیط قطار

معمولا یکی از هزینه‌های عمده در سفر، هزینه حمل و نقل است. انتخاب بهترین وسیله نقیله برای سفر می تواند تا حد زیادی این هزینه‌ها را کاهش دهد. سفر با قطار به خودی خود، به مراتب ارزان‌‌تر از سفر با هواپیما است اما همچنان پیدا کردن ارزان‌‌ترین بلیط قطار یکی از اصلی‌‌ترین دغدغه‌های مسافران است. عوامل مختلفی در قیمت بلیط قطار اثرگذار هستند و دقت به این عوامل می تواند یکی از راه کارهای پیدا کردن ارزان‌‌ترین بلیط قطار باشد. انتخاب نوع قطار و سرویس دهی تاثیر مستقیمی در این موضوع دارد. البته مقصد و زمانی که سفر می کنید نیز بی تاثیر نخواهد بود. خرید اینترنتی بلیط به دلیل امکان بررسی تمام مسیرها و قطارها و همین طور استفاده از تخفیف شرکت‌های گردشگری می تواند راهکار مناسبی برای خرید ارزان بلیط قطار باشد.

بلیط قطار

قیمت بلیط قطار

سفر با قطار به طور چشم گیری می تواند هزینه‌های تان را کاهش دهد. البته علاوه بر موضوع قیمت، قطار از وسایل مورد علاقه گردشگران است. راحتی، سفر گروهی، امنیت بیشتر و ... ویژگی‌هایی هستند که باعث شده اند با وجود هواپیما همچنان عده زیادی سفر با قطار را انتخاب کنند. در سفر با قطار انتخاب‌های متنوعی پیش رو خواهید داشت و به همان نسبت نیز هزینه بلیط تان متغیر خواهد بود. انتخاب قطارهای درجه یک گران‌‌تر از سایرین هستند، البته به همان نسبت نیز خدمات و کیفیت بیشتری ارائه می شود.
عوامل دیگری مانند مسیر ریلی، رزرو کوپه دربست، حمل ماشین با قطار و ... از مواردی هستند که روی قیمت بلیط قطار اثر می گذارند. بنابراین با توجه به سلیقه و بودجه مسافر می توان قیمت بلیط قطار را از ارزان تا متوسط و گران تقسیم بندی کرد. قطارهای اتوبوسی معمولا جزو ارزان‌‌ترین‌ها هستند و قطارهای چهار ستاره و پنج ستاره جدای از ظاهر کوپه‌ها به دلیل خدمات بهتری که ارائه می دهند، گران‌تر هستند. قیمت بلیط قطار در مسیرهایی که مسافر بیشتری دارند نیز کمی گران‌‌تر از سایر مسیر‌ها است. این موضوع در مورد بازه‌های زمانی مختلف نیز صدق می کند. تعطیلات، جشن‌ها، اعیاد و ... که حجم سفرها به شدت افزایش می یابد، قیمت‌ها نیز افزایش می یابد. با تمام این تفاسیر همچنان می توان گفت قطار وسیله نقلیه ای است که تقریبا با هر بودجه ای می توان با آن سفر کرد.

رزرو بلیط قطار

رزور بلیط قطار از مواردی است که در عین سادگی اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که قطار جزو وسایل نقلیه محبوب است معمولا در زمان کوتاهی بلیط‌های آن فروخته می شود و کمتر پیش می آید که تا زمان حرکت بلیطی باقی مانده باشد. به همین دلیل رزرو بلیط قطار اهمیت بسیاری دارد. افرادی که برای مقاصد کاری و غیر تفریحی از قطار استفاده می کنند به خوبی متوجه اهمیت این موضوع می شوند. به علاوه با رزرو بلیط قطار، دامنه انتخاب‌های تان گسترده‌‌تر خواهد بود، در حالی که اگر خرید بلیط را برای لحظه آخر بگذارید ممکن است اکثر قطارها پر شده باشند و مجبور باشید با قطاری که دوست ندارید سفر کنید. برای رزرو بلیط قطار می توانید از طریق همین سایت اقدام نمایید. برای این کار سامانه رزرواسیون آنلاین سفرمی در دسترس همگان قرار دارد که با انتخاب مبدا و مقصد و همچنین زمان حرکت می توانید بلیط خود را رزرو کنید.

بلیط قطار تهران به تبریز

رزرو آنلاین بلیط قطار تهران تبریز

بلیط قطار تهران به مشهد

رزرو آنلاین بلیط قطار تهران مشهد

بلیط قطار تهران به قم

رزرو آنلاین بلیط قطار تهران قم

بلیط قطار تهران به شیراز

رزرو آنلاین بلیط قطار تهران شیراز

بلیط قطار مشهد به زنجان

رزرو آنلاین بلیط قطار مشهد زنجان

بلیط قطار تهران به یزد

رزرو آنلاین بلیط قطار تهران به یزد

استرداد (کنسلی) بلیت قطار

احتمالا برای همه باید پیش آمده باشد که بعد از خرید بلیت قطار به هر دلیلی قصد کنسل کردن آن را داشته باشند. استرداد و کنسلی بلیت تا یک ساعت قبل از حرکت به صورت اینترنتی نیز انجام می شود اما اگر کمتر از یک ساعت فرصت باقی مانده باشد باید به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک هویتی و بلیت قطار برای استرداد آن اقدام نمایید؛ البته از اسفند 98 امکان استرداد بلیت قطار به صورت تلفنی نیز میسر شده است. بعد از ثبت درخواست کنسلی بلیت قطار ظرف 48 تا 72 ساعت هزینه به حساب تان واریز می شود؛ البته مبلغی به عنوان جریمه از قیمت بلیت کاسته خواهد شد. میزان این جریمه با توجه به زمان مانده تا حرکت متغیر است. در صورتی که قطار حرکت کند و اصطلاحا از قطار جا بمانید هیچ هزینه بازگشت داده نمی شود.

مسیرهای قطارهای ایران

شبکه ریلی راه آهن ایران پوشش گسترده و خوبی دارد. شاید همچنان شهرهایی باشند که ایستگاه قطار ندارند اما حتما به فاصله کمی از آن‌ها می توان به قطار دسترسی پیدا کرد. یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از قطار بعد از هزینه کم و راحتی بیشتر همین گستردگی اش است، خصوصا که شهرهای توریستی و سیاحتی را نیز به خوبی پوشش داده است. تهران مشهد، تهران اهواز، تهران بندرعباس تعدادی از مهم‌‌ترین مسیرهای قطارهای ایران هستند که تقریبا بدون وقفه در تمام طول سال جا به جایی مسافر دارند.

قطارهای رجا

شرکت رجا یکی از ارائه دهندگان خدمات به مسافران قطار است که با ارائه خدمات ویژه در این حوزه سعی کرده سفر راحت‌‌تر و همین طور با کیفیت‌‌تری را برای مسافران ایجاد کند. تنوع قطارها در شرکت رجا از مهم‌‌ترین امتیازهای آن به حساب می آید که اجازه می دهد بتوانید بهترین بلیت را با توجه به بودجه تان تهیه کنید. قطارهای رجا در بسیاری از مسیرهای ریلی کشور ‌‌تردد دارند. این قطارها با درجه کیفی متفاوت از سطح متوسط تا لوکس تمام سلیقه را پوشش می دهند.
سفر با کوپه‌های لوکس در قطارهای رجا تجربه ای متفاوت برای تان به ارمغان خواهد داشت. سرو غذا در زمان دلخواه، استفاده از کتابخانه، سرویس خوشامد گویی، پذیرایی کامل شامل وعده اصلی و دسر، امکان خرید سوغاتی از فروشگاه داخل قطار، استفاده از وسایل صوتی و تصویری از مهم‌‌ترین ویژگی‌های سفر با قطارهای لوکس رجا است.

قطارهای سفیر

قطارهای سفیر از دیگر قطارهای فعال در شبکه ریلی کشور هستند. این قطارها تقریبا تمام مسیرهای بین شهری را پوشش را می دهند و با ارائه کیفیت و خدمات مختلف امکان انتخاب نوع سفر را برای مسافر راحت‌‌تر می کنند. مشهد، یزد، اهواز، اصفهان و ... جزو مسیرهای پرتردد قطارهای سفیر هستند. امکانات این قطارها بسته به نوع کوپه ای که انتخاب می کنید متفاوت است. از قطارهای سالنی و ارزان گرفته تا قطارهای لوکس و گران‌‌تر در سفیر دیده می شود. در کوپه‌های لوکس قطار سفیر امکانات و خدماتی از جمله پذیرایی در زمان دلخواه، سیستم صوتی تصویری داخل کوپه، امکان درخواست هدفون، روزنامه و کتاب و ... وجود دارد. البته هرچه این خدمات بیشتر شود به همان اندازه نیز باید پول بیشتری پرداخت کنید.

قطارهای فدک

به جرات می توان گفت قطارهای فدک با ارائه خدمات ویژه سطح کیفی شبکه ریلی کشور را متحول کرده اند، به طوری که حتی می توان خدمات این قطار پنج ستاره را با هواپیما مقایسه کرد. این شرکت در سال 93 تاسیس شد و در زمان کوتاهی توانست استانداردهای سفر با قطار را تا حد زیادی ارتقا دهد. قطارهای فدک در چند مسیر از جمله تهران مشهد، تهران اهواز، تهران شیراز و چند مسیر دیگر فعالیت دارند. در این قطارها مهماندارها سرویس‌های درجه یکی را ارائه می دهند.
بلیت قطارهای فدک در سه کلاس معمولی، تجاری و ویژه ارائه می شود. بلیت‌های معمولی ارزان‌ترین نوع هستند و بعد از آن بلیت‌های تجاری و در نهایت بلیت‌های ویژه قرار می گیرد که به نسبت خدمات بیشتر هزینه بلیت قطارهای فدک نیز بیشتر می شود. مهم‌‌ترین خدمات قطارهای فدک شامل ارائه نوشیدنی گرم و سرد، دسر، ارائه ویلچر برای افراد معلول و ... می شوند. همین طور در برخی از بلیت‌های لوکس و ویژه می توانید هم زمان با خرید بلیت هتل را نیز از طریق همین شرکت رزرو نمایید. هتل‌های انتخاب شده معمولا جزو هتل‌های 4 و 5 ستاره هستند اما تمام هتل ها را پوشش نمی دهند.

سوالات متدوال

با انتخاب کوپه دربست چه امکانی برای من ایجاد می شود و خرید آن چه شرایطی دارد ؟
شما می توانید در هنگام جست و جو و خرید امکان کوپه دربست را انتخاب نمایید و بهای تمام صندلی های خالی کوپه را با کسر مبلغ خدمات ایستگاهی و پذیرایی پرداخت نمایید. این بها در سیستم به صورت خودکار محاسبه می شود و با بلیطی با عنوان کسر کوپه برای شما صادر می شود. در این صورت مسافر دیگری در کوپه دربست شده شما حضور نخواهد داشت. لازم به ذکر است که در کوپه دربست به دلیل رزرو صندلی بهای بلیط اطفال زیر دو سال نیم بها محاسبه می شود. شما همچنین می توانید در کوپه خود یک نفر همراه داشته باشید و ما به التفاوت بلیط را در قطار به رئیس قطار پرداخت نمایید
شرایط حمل خودرو با قطار چیست و چگونه می توانم بلیط آن را تهیه نمایم؟
شما می توانید در هنگام جست و جو و نوع بلیط حمل خودرو را انتخاب نمایید و در صورتی که در مسیر و زمان درخواستی خدمات حمل خودرو ارائه شود در نتایج جست و جو مشاهده نمایید و با وارد کردن اطلاعات دقیق نام و نام خانوادگی مالک، نوع خودرو و شماره پلاک/ شاسی، بلیط خود را خریداری نمایید. شرایط مورد نیاز حمل خودرو بر روی بلیط درج می شود. همچنین شما می توانید این شرایط را از صفحه قوانین و مقررات مطالعه نمایید
نوع بلیط مسافرین عادی ، ویژه خواهران ، ویژه برادران چیست؟
با خرید هر یک از این سهمیه ها شما می توانید همسفران خود در یک کوپه را محدود نمایید. در سهمیه مسافرین عادی کلیه مسافران اعم از زن، مرد و خانواده امکان خرید دارند. در سهمیه ویژه خواهران تنها خانم ها و فرزندان پسر زیر۶ سال اجازه حضور در کوپه اختصاص یافته به این سهمیه را دارند. در سهمیه ویژه برادران نیز تنها آقایان اجازه حضور در کوپه را دارند. شما در هنگام جست و جو در سفرمی می توانید بر حسب نیاز خود هر یک از این سهمیه ها را انتخاب نمایید و بلیط مربوطه را خرید نمایید
در یک خرید برای چند مسافر به صورت همزمان می توانم خرید داشته باشم؟
بسته به ظرفیت یک ردیف یا کوپه در قطار این تعداد متفاوت و به تعداد همان یک ردیف و کوپه خواهد بود. به عنوان مثال شما می توانید در یک قطار ۴ تخته برای ۴ نفر به صورت همزمان بلیط تهیه نمایید و برای افراد بیشتر در همین قطار بایستی به صورت مجزا اقدام به خرید نمایید
آیا می توانم پذیرایی غذا را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب نمایم؟
شما می توانید ۲۴ ساعت مانده به حرکت قطار بلیط خود را تهیه نمایید و در صورتی که قطار امکان سرو غذا داشته باشد، نوع غذای خود را از منو انتخاب نماییدو بهای آن را جداگانه پرداخت نمایید. همچنین در برخی قطارهای ویژه و VIP سرویس پذیرایی شامل وعده ناهار و شام می شود و نیازی نیست بهای جداگانه بابت آن پرداخت نمایید. در قطارهایی چون فدک نیز در صورت داشتن سرویس پذیرایی شامل وعده نهار یا شام بر روی قطار می توانید بدون هزینه اضافی از منوی انتخابی غذای خود را هنگام خرید بلیط انتخاب نمایید
آیا محدودیتی برای خرید کودک و نوزاد در قطار وجود دارد؟
طبق مقررات راه آهن بایستی در هر کوپه قطار حداقل یک بزرگسال به همراه مسافران کودک و نوزاد وجود داشته باشد
برای خرید بلیط کودک و نوزاد چه شرایطی نیاز است و بهای بلیط آنها چگونه محاسبه می شود؟
برای نوزادان زیر دو سال تنها ۱۰ درصد بهای بلیط (معادل بهای بیمه مسافر) محاسبه می شود. در صورتی که شما بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو نمایید بایستی ۵۰ درصد بهای بلیط را پرداخت نمایید. همچنین بهای بلیط کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیم بها محاسبه می شود. تمامی افراد بالای ۱۲ سال نیز بزرگسال محسوب شده و کل بهای بلیط را بایستی پرداخت نمایند
اگر نام مسافر را به اشتباه خریداری کرده باشم آیا می توانم از بلیط خود استفاده نمایم؟
اگر اطلاعات مسافر را اشتباه وارد نموده اید و اطلاعات بلیط با کارت شناسایی مسافر یکسان نباشد، مسافر بدون بلیط تلقی خواهد شد و بدیهی است در صورت سوار شدن به قطار مبلغ کل بلیط توسط رئیس قطار دریافت می شود. لذا در صورت بروز این مشکل بلیط خود را استرداد نموده و مجددا خرید نمایید
چگونه می توانم بلیط قطار خریداری شده را استرداد دهم؟
برای استرداد بلیط قطار خریداری شده به دفاتر رسمی قطاررجا مراجعه فرمایید.
چگونه می توانم از شرایط و جریمه کنسلی بلیط قطار خود مطلع شوم؟
با مراجعه به نزدیکترین نمایندگی رجا میتوانید از شرایط و جریمه کنسلی بلیط قطار خود مطلع شوید

خرید بلیط قطار