منو
ورود | ثبت نام
(۰۲۱) ۴٢١٠٣ - (۰۲۱) ۸۵۲۴

بلیط چارتر هواپیما

بلیط هواپیما چارتری در سفرمی

بلیط چارتر هواپیما چیست؟

احتمالا می دانید که برای خرید بلیط هواپیما ، دو نوع بلیط چارتر و بلیط سیستمی را داریم. بلیط های سیستمی تابع نرخ های تثبیت شده و مشخص هستند، اما نرخ بلیط های چارتر، متغیر است. بلیط های چارتر حاصل خرید تمام یا بخشی از بلیط های یک پرواز از سوی شرکت های مسافرتی هستند. به این شکل با خرید یکجا یا بخش قابل توجهی از صندلی های پرواز، بلیط ها چارتر شده و معمولا با کاهش قیمت روبرو هستند.

بلیط چارتر در سفرمی

با خرید بلیط چارتر در سفرمی می توانید از قیمت های به مراتب ارزان تری برخوردار شده و به این شکل در هزینه های سفر خود صرفه جویی موثری به عمل آورید. سفرمی بهترین پکیج های تور و بلیط هواپیما را به کاربران و مشتریان خود ارائه داده و سعی در کاهش هزینه ها تا حد ممکن دارد.

راهنمای استرداد بلیط چارتر

لازم به ذکر است که در غالب مواقع، امکان استرداد بلیط چارتر وجود ندارد و از آن جایی که بلیط ها توسط یک آژانس هواپیمایی خریداری شده و با خط هوایی روبرو نیستیم، امکان مرجوع کردن آن ها وجود ندارد. با این همه به صورت موردی با سفرمی تماس گرفته و در صورتی که امکان آن به هر شکلی وجود داشته باشد، پس از کسر جریمه، مبلغ بلیط بازگردانده خواهد شد.

پرواز چارتر و سیستمی ارزان

پرواز چارتر به طور کلی معمولا ارزان تر از پرواز سیستمی است؛ با این همه همیشه یک فرمول قطعی در این باره وجود ندارد و شما می توانید با دنبال کردن پیشنهادهای ویژه سفرمی، از تخفیفات مقطعی و فصلی بلیط های سیستمی نیز برخوردار شوید. در سفرمی پیشنهادهای عالی برای بلیط هواپیما چارتر تهران ، بلیط هواپیما چارتر مشهد ، بلیط هواپیما چارتر کیش و ... وجود دارد.

بلیط هواپیما چارتر تهران

بلیط چارتر قابل خریداری از شرکت‌های هواپیمایی نیست؛ بلکه این نوع بلیط‌ها را تنها می‌توان از آژانس‌ها و شرکت‌های چارترکننده خریداری کرد. این شرکت‌ها به صورت سالیانه و یا فصلی تمام یا بخشی از مسیرهای هوایی پرتردد را اجاره می‌کنند؛ به دلیل رزرو عمده بلیت‌ها از قبل و فروش آنها به مسافران در آینده، بهای این بلیط‌ها را شرکتهای چارترکننده تعیین می‌کنند و تعیین قیمتها در اختیار شرکت‌های هواپیمایی نیست. به همین دلیل قیمت بلیط‌های چارتر بسیار متغیر است و امکان دارد در هواپیما با مسافری روبرو شوید که بلیط همان پرواز را نصف مبلغی که شما پرداخته‌اید، خریده باشد. دلیل این مساله، نوسان قیمت این نوع بلیط‌ها در زمان‌های مختلف و بر اساس شرایط شرکت چارترکننده است.چنانچه شرکت چارترکننده به هر دلیلی نتواند تمامی بلیط‌هایش را به فروش برساند، خود مجبور به پرداخت بهای همه آنهاست؛ بنابراین با نزدیک‌تر شدن زمان پرواز، شرکت چارترکننده بلیط‌هایش را به بهای ارزانتری ارائه میکند تا میزان ضرر را به کمترین مقدار ممکن کاهش دهد. پروازهای برخی از مسیرهای پر رفت و آمد مانند تهران-مشهد یا تهران-کیش به صورت سالیانه توسط شرکت‌ها رزرو می‌شوند. بنابراین همیشه می توانید در این مسیرها به دنبال بلیط‌های ارزان و چارتری باشید. البته این مساله شامل مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی مانند نوروز که تعداد مسافران زیاد است نمی‌شود. در تعطیلات حتی شرکت چارترکننده می‌تواند بلیط‌هایش را گران‌تر از شرکت هواپیمایی نیز به فروش برساند.

بلیط هواپیما چارتر (پرواز چارتری)

بلیط هواپیما چارتر مشهد

بزرگترین و مهمترین مزیت بلیط‌های چارتری برای مسافران این است که با کمی حوصله و جستجو می‌توانند بلیط مورد نظر را با کمترین و بهترین قیمت تهیه کنند.شرکت‌های چارترکننده برای جلوگیری از متضرر شدن، همواره تلاش می‌کنند بلیط‌های چارتر شده را با کمترین سود ممکن به فروش برسانند و به همین دلیل امروزه از روشهای مختلف به مخصوص از طریق شبکه‌های اجتماعی در این مورد اطلاع‌رسانی می‌کنند.اما نیازی نیست که زمان ارزشمند‌تان را برای تهیه بلیط چارتری مناسب با سرکشی به سایت‌های مختلف، شبکه‌های اجتماعی و یا تماس با آژانسهای مسافرتی تلف کنید! تنها کافی است سری به وبسایت سفرمی بزنید. سفرمی یک موتور جستجوی پیشرفته است که برای یافتن بلیط‌های چارتری طراحی شده است. با مراجعه به سفرمی می‌توانید لیستی از پروازهای چارتری تمامی شرکتهای هواپیمایی را مشاهده بفرمایید و تنها با صرف چند دقیقه وقت بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید.

یکی از معایب بلیط‌های چارتری این است که معمولا قابلیت استرداد، کنسلی، تغییر روز و ساعت پرواز را ندارند و درصورت ایجاد پیش‌آمدی غیر منتظره برای مسافر، بلیط سوخت می‌شود. یکی دیگر از معایب بلیط چارتری این است که برخلاف بلیط سیستمی هیچگونه تخفیفی برای کودکان قائل نمی‌شود و هزینه ی بلیط پرواز کودکان همانند بزرگسالان محاسبه می‌شود؛ اما در مقابل، قیمت ارزان بلیط چارتری یکی از مزایای مهمی است که موجب شده تا اکثر مسافران به خرید این نوع بلیط گرایش پیدا کنند. علاوه بر این، بلیط‌های چارتری با نزدیک شدن به ساعت پرواز به علت عدم قابلیت کنسلی و تغییر زمان پرواز، ارزان‌تر از نرخ اصلی فروخته می شوند.

بلیط هواپیما چارتر کیش

توجه داشته باشید، پرواز چارتر با هواپیمای چارتر متفاوت است. هواپیماهای چارتر، از لحاظ اندازه کوچک‌تر هستند و قابلیت جابجایی کمتر از ۱۰ نفر مسافر را دارند. این هواپیماها، فضایی کاملا خصوصی را برای مسافر فراهم می‌کنند و به مراتب لوکس‌تر و راحت‌ترند. هواپیماهای چارتر معمولاً توسط شخصیت‌های مهم، به ویژه تجاری و سیاسی جهت تسریع و تسهیل روند پرواز اجاره می‌شوند.

انواع چارترهای هواپیما:

 1. چارتر یا اجاره ی کامل هواپیما (Full Charter)
  چارترکننده تمام صندلی‌های یک پرواز را در مسیری مشخص و برای دوره‌ ای معین اجاره می‌دهد.
 2. اجاره ی صندلی‌‌های هواپیما (Seat Charter)
  چارترکننده تعدادی از صندلی‌های یک پرواز را در مسیری مشخص و برای دوره‌ای معین اجاره می‌دهد.

انواع سیت ها و بلیط های پرواز چارتری

 1. سیت چارتر شناور یا اجاره صندلی به صورت شناور:
  در سیت چارتر شناور، چارترکننده تعداد مشخصی از صندلی‌های هواپیما را در یک مسیر پرواز و در طول دوره‌ای مشخص، به صورت رفت و برگشت به فروش می‌رساند.
 2. سیت چارتر بک تو بک یا اجاره صندلی رفت و برگشت (Back To Back):
  در سیت چارتر بک تو بک، چارترکننده تعداد مشخصی از صندلی‌های هواپیما را در یک مسیر پرواز مشخص رفت و برگشت به فروش می‌رساند.
 3. سیت چارتر بلاک سیت یا اجاره ی صندلی‌‌های مشخص (Block Seat):
  در سیت چارتر بلاک سیت، چارترکننده تعداد مشخصی صندلی با تاریخ مشخص را در یک مسیر و برای یک پرواز مشخص، به صورت رفت و برگشت به فروش می‌رساند.

آیا امکان انتقال بلیط چارتر هواپیما به شخص دیگر وجود دارد؟

خیر. امکان انتقال بلیط چارتر هواپیما به شخص دیگر وجود نخواهد داشت.

آیا نیاز به چاپ بلیط خواهد بود؟

در اکثر مواقع نیازی به چاپ بلیط نیست و تنها کفایت می کند که شماره بلیط خود را به خاطر داشته باشید. با این همه اگر نسخه چاپی بلیط را همراه داشته باشید، ریسک مشکلات کمتری خواهید داشت.

مقدار بار مجاز در خرید بلیط چارتر هواپیما چقدر است؟

لازم به توضیح است که مقدار بار مجاز هر مسافر با بلیط چارتر، تفاوتی با بلیط های سیستمی ندارد و در این زمینه همچنان تابع قوانین خط پرواز هوایی خواهیم بود.

آیا نرخ بلیط نوزاد زیر 2 سال کمتر است؟

نرخ بلیط نوزاد زیر 2 سال، رایگان است، اما در نظر داشته باشید که در بلیط های چارتر، کودک بالاتر از 2 سال، بزرگسال محسوب می شود.

در صورتی که بلیط ایمیل نشد، چه کار کنیم؟

در صورتی که پس از گذشت 10 تا 15 دقیقه بلیط خریداری شده، برای شما ایمیل نشد، هیچ جای نگرانی نیست و کافی است که با پشتیبانی سفرمی تماس حاصل نمایید.

هتل های پر مخاطب

پرواز های داخلی پر تردد

پرواز های خارجی پر تردد

قطار های پر تردد

ورود به سایت
با ایمیل خود در گوگل وارد سایت شوید
فراموشی کلمه عبور
فراموشی رمز عبور
ثبت نام در سایت
ثبت نام در سایت
لطفا برای فعال سازی نام کاربری خود، از طریق ایمیل و یا پیام کوتاه، لینک فعال سازی را کلیک کنید.
نام کاربری شما عبارتست از ایمیل وارد شده در مرحله قبل