کبریت LED-پیک نیک-کمپ-سفر

کبریت های led جدید نصف کبریت هاتی معمولی کارآمد هستند

آلا خسروانی
1 خرداد 1395
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5

دنیای امروز، دنیای پیشرفت و تکنولوژی است. هر روز اختراعات جدیدی ثبت می شود. تمام این ها برای راحتی و آرامش بشر است. حالا سوال اصلی این است که آیا تمام اختراعات زندگی بشر را راحت تر کرده اند؟! به همین دلیل قبل از استفاده از تکنولوژی جدید نیاز است در مورد آن بحث و بررسی شود. بعضی نوآوری ها خوب هستند مانند اضافه کردن یک دوربین در قسمت جلویی تلفن های هوشمند، و یا فرمانهای صوتی بر روی برخی دستگاهها. در حالی که بعضی دیگر از ابداعات زندگی را سخت تر می سازند.

معایت کبریت های بدون شعله LED

شرکت مچ باکس اینسترومنت(MBA) اخیرا بسته ی قابل عرضه و یکبار مصرفی از کبریت های LED را برای مواقع اضطرار معرفی کرد. این بسته ها با قیمتی حدوداً ۲۹ دلار دارای یک باتری با عمر ۸ ساعت هستند. باتری به منظور حفظ انرژی خاموش و روشن می شود. در حالی که به نظر می رسد این منبع بسیار کوچک نوری می تواند مفید باشد ولی مزیت آن در مواقع اضطراری نسبت به کبریت های سولفوری دارای پد ضربه ای کمتر است.

نور، نه شعله، نه آتش و نه جرقه است؛ نور فقط نور است. همین. این همان لحظه ای است که قانون اساسی در نوآوری شکسته می شود. هرگز از یک محصول جدید به نسبت زمان معرفی آن کمتر استفاده نکنید.

کبریت ها مهم هستند. البته اهمیت آنها تنها به صحنه ای از فیلم محدود نمی شود که در آن ستاره فیلم به طور اتفاقی وارد اتاقی پر از بنزین می شود و با روشن کردن یک کبریت تعدادی هیولای جهش یافته را نابود می کند. در واقع کبریت ها یکی از مهم ترین ابزارهای بقای بشر هستند. ایجاد آتش و به دنبال آن نور و حرارت نقش کلیدی در دنیای بشریت دارد.

کبریت دنیا را در پایان فیلم عنصر پنجم به خاطر حفظ خوبی نجات داد. زمانی که این کبریت معرفی شد یکی از همکاران به نکته جالبی اشاره کرد: آتش تمدن را برای ما به ارمغان آورد. اگر با وجود این LED های مزخرف غیرکبریتی در طبیعت وحشی گم شوید، احتمالا تمام وقت محدود برای بقای خود را صرف این آرزو می کنید که ای کاش تمدن هرگز بوجود نمی آمد. علتش هم این است که جز نوردهی کار دیگه ای انجام نمی دهد.

 

 

برخی کاربردهای بالقوه(واقعی) کبریت های LED

خوب، از آنجایی که می خواستم رعایت انصاف را کنم به این قضیه فکر کردم که این کبریت LED کوچک دقیقاً در کجا برای من مفید و ضروری است. من به شخصه از این کبریت ها استفاده نکرده ام، اما بر پایه ادعاهای شرکت در مورد کارایی های این کبریت، اینطور فکر می کنم:

چراغ قوه ای در مواقع اضطرار

اگر درگیر پیدا کردن دسته کلیدهای خود در راهرویی تاریک باشم و بخواهم کیف دستی خود را بگردم، این کبریت به من کمک می کند دیدی بهتر داشته باشم. سپس با استفاده از آن می توانم کلید را در قفل گذاشته و در را باز کنم. وقتی در باز شد تا صبح هفت و ساعت و نیم باقی مانده است، بنابراین احتمالا تمام شب آن را با خود حمل کرده و تا زمان رفتن به تختخواب آن را همچون یک شمشیر نوری کوچک تکان می دهم. اما صبح دیگر خاموش است.

نترساندن یک بچه گربه ی گیرافتاده

از این ابزارها می توان استفاده های تخصصی و صنعتی کرد. اگر در یک تیم نجات کار می کنید و برای مثال بچه گربه ای در یک تهویه گیر افتاد و می خواهید بدون آنکه نور چشم بچه گربه را اذیت کند یا بصورت غیرعمد ضربه ای به او بزنید، می توانید یکی از این کبریت ها را بجای چراغ قوه به درون تهویه بیاندازید.

ایمن برای کودکان

اگر شما یک کودک کنجکاو هستید این ابزاری مفید و محبوب بر روی کمربند ابزار شماست و همچنین به مادرتان اطمینان می دهد که دیگر نگران سوزاندن خانه نباشد.

مشکلی در اینجا مطرح می شود. در حالیکه ظاهرا این کبریت ارتقا یافته ی کبریت های قدیمی است ولی در واقع نسخه ارتقا یافته ی لوله های نورانی است. احتمالا لوله های نورانی استفاده شده در جشن ها را بیاد. زمانی که از ریسه های نورانی برای تزئین در مراسم ها استفاده می شود. این لوله ها بی شک برای استفاده های طولانی مدت در مواقع اضطرار و یا درجعبه ابزارها مورد استفاده قرار می گرفتند. ما نیازی به یک لوله نورانی شارژ شده با باطری نداریم. به یک نور فلش ضعیفتر نیز نیازی نداریم. حتی مشعل ها را هم می توان چندباره استفاده کرد. و گرچه می توان با لمس آهسته ی نوک این کبریت به سمت عقب آن را خاموش کرد ولی در واقع آنها یکبار مصرف اند.