درباره زیباترین لوگوی هواپیمایی ها و تاریخچه آنها چه می دانید؟

زیباترین لوگوی هواپیمایی ها و تاریخچه آنها

مهرناز البرز
15 مهر 1396
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
61 رای 4.69 / 5
در این مطلب 10 مورد از زیباترین لوگوهای متعلق به هواپیمایی های دنیا معرفی و درباره تاریخچه پیدایش آنها به طور خلاصه اشاره شده است. در اینجا سفرمی مفتخر به اعلام این موضوع است که لوگوی شرکت هواپیمایی ایران ایر از طرف آژانس "sky trax" به دلیل سادگی و جذابیت به عنوان زیباترین نماد در صنعت حمل و نقل هوایی دنیا شناخته شده است.

1. هواپیمایی ایران ایر

ایران ایر پس از اینکه نام هواپیمایی ایران به عنوان یک شرکت ملی به ثبت رسید، فعالیت خود را به طور رسمی و تحت نام اختصاری "هما" آغاز کرد. هما نام پرنده ای افسانه ای است که در بالای یکی از ستون های تخت جمشید قرار دارد و لوگوی ایران ایر از همین موجود الهام گرفته است. یک جوان ایرانی با ارائه تصویر هما برنده مسابقه شد.

2. هواپیمایی قطر

لوگوی قطر قطر ایرویز نام شرکت هواپیمایی بین المللی قطر است که با لوگویی متمایز نشان داده می شود. این علامت اختصاری در واقع شاخ های یک غزال بزرگ است که به عنوان حیوان ملی کشور قطر شناخته می شود.

3. هواپیمایی کانتاس

لوگوی کانتاس نماد کانگروی اصلی هواپیمایی کانتاس از یک سکه استرالیایی اقتباس شده است. این لوگو از سال 1956 تا کنون کم کم تغییر کرده و به شکل کانگروی پرنده امروزی درآمده است. این لوگو که توسط هانس هالبوش (Hans Hulsbosch) طراحی شده از لوگوهای قبلی شفاف تر و زیباتر است. لوگوی جدید کانتاس امروزه به عنوان عنصر کلیدی در ناوگان هواپیما و شناسایی کانتاس در سراسر جهان به شمار می رود.

4. هواپیمایی کاتای پسیفیک

کاتای پسیفیک آرم فعلی کاتای پسیفیک در سال 1994 زمانیکه هویت این شرکت هواپیمایی توسط آژانس تبلیغاتی "Landor Associates" ثبت شد، طراحی گردید. این نماد در واقع بال یک پرنده است که انگار با قلم رنگ کشیده شده است.

5. هواپیمایی آئروفلوت

آئروفلوت لوگو آئروفلوت، شرکت هواپیمایی ملی شوروی سابق (روسیه امروز) همچنان از سمبل چکش و داس استفاده می کند. این آرم در کلاه های اوشانکای روسی (اوشانکا یا کلاه روسی نوعی کلاه خز روسی است که دارای پره‌هایی برای پوشاندن گوش‌ها می‌باشد.) نیز به چشم می خورد.

6. هواپیمایی تای ایرویز

لوگوی تای ایرویز در ابتدا لوگوی تای ایرویز به شکل "مرد رقاص" بود اما در اواسط دهه 1970، زمانیکه این شرکت تا حد زیادی دسترسی جهانی خود را گسترش داد، تصمیم گرفت آرم خود را به شکلی مدرن و بین المللی تغییر دهد. لوگوی جدید تصویری از عناصر سنتی تایلند را منعکس می کند. رنگ زرد بیانگر معابد طلایی، بنفش به رنگ گل های ارکیده ی گرمسیری و ابریشم براق تایلند.

7. هواپیمایی چین

ایرلاین چین لوگوی هنرمندانه هواپیمایی چین در واقع نام این شرکت به زبان انگلیسی می باشد که توسط رهبر اسبق "Deng Xiaoping" با خطی خوش نوشته شده است. لوگوی ققنوس نیز تغییر شکل هنرمندانه ای از کلمه "VIP" می باشد.

8. هواپیمایی سنگاپور

ایرلاین سنگاپور لوگوی هواپیمایی سنگاپور یک پرنده می باشد که از کریس نقره ای الهام گرفته است. کریس پرنده ای متعلق به جنوب شرقی آسیا است که در افسانه ها و داستان های عرفانی این منطقه از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد.

9. هواپیمایی آلاسکا

آلاسکا لوگوی شرکت هواپیمایی آلاسکا که در دنباله هواپیماهایش طراحی شده چهره یک مرد اسکیمو را به تصویر می کشد. این شرکت برای به روزرسانی نام تجاری در سال گذشته تغییر کوچکی در این لوگو که از اوایل دهه 1970 همراه هواپیمایی آلاسکا بوده ایجاد کرد.

10. هواپیمایی آذربایجان

بوتا ایرویز نماد شرکت هواپیمایی بوتا ایرویز (BUTA AIRWAYS)، نخستین شرکت هواپیمایی کم هزینه آذربایجان با حفظ رنگ آمیزی ملی طراحی شده است. لوگوی بوتا ایرویز درواقع نمادی از پرنده اسطوره ای و مقدس سیمرغ است. منبع: Safarme.com