فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، سومین فرودگاه پر رفت و آمد ترکیه

سفرمی
29 مرداد 1397
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن در ترکیه

همان طور که می دانید، ترکیه تنها کشور آسیایی- اروپایی دنیا است و همین امر آن را به یکی از منحصربه فرد ترین و توریستی ترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. بخش آسیایی و اروپایی ترکیه توسط تنگه ی بسفر به هم متصل می شوند. استانبول دارای دو فرودگاه است؛ فرودگاه بین المللی آتاتورک که در بخش اروپایی واقع شده است و فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن که در بخش آسیایی استانبول قرار دارد. از آنجایی که فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، سومین فرودگاه پر رفت و آمد ترکیه است، امکان اینکه در سفر به استانبول گذرتان به آن بیفتد، بسیار زیاد است

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن در ترکیه

بنابراین در این مطلب به معرفی این فرودگاه بین المللی و هرآنچه که باید از آن بدانید، می پردازیم. پس این مطلب از سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل را از دست ندهید.

کمی درباره فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، به عنوان تنها فرودگاه بخش آسیایی استانبول، در جنوب شرقی مرکز این شهر و در 5 کیلومتری میدان تقسیم قرار دارد.

پس از اینکه پرواز های استانبول سیر صعودی گرفت، فرودگاه بین المللی آتاتورک دیگر جوابگوی تعداد بالای مسافران نبود؛ بنابراین در سال 1998 تصمیمی برای ساخت فرودگاهی جدید و مجهز در استانبول گرفته و فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن در سال 2001 به بهره برداری رسید.

کمی درباره فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

اما صبیحه گوکچن به چه معناست؟ جالب است بدانید نام این فرودگاه از نام خانم صبیحه گوکچن اولین خلبان جنگده ی ترک، گرفته شده است.

Sabiha Gökçen

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن به بزرگی فرودگاه بین المللی آتاتورک نیست و تنها یک ترمینال برای هردو پرواز داخلی و خارجی دارد، با این حال ترافیک مسافرانِ استانبول را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است. این فرودگاه فاصله ی بسیار کمی تا میدان تقسیم به عنوان یکی از میادین اصلی شهر دارد و به همین دلیل می تواند گزینه ی ایده آلی برای کسانی که در هتل های میدان تقسیم اقامت دارند، باشد.

کمی درباره فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

امکانات فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

همانطور که قبلا نیز اشاره شد این فرودگاه تنها یک ترمینال پروازی دارد و هم پروازهای داخلی و هم پروازهای خارجی از آن انجام می شود. با این حال وجود باند پرواز بزرگ در این فرودگاه باعث شده هواپیماهای غول پیکری مانند ایرباس A350 و بوئینگ 787 بتوانند به راحتی در آن جای بگیرند.

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن به علت کوچکی و تازه تاسیس بودن، معمولا انتخاب اول ایرلاین های بزرگ دنیا نیست و بیش تر ایرلاین های ارزان قیمت ترجیح می دهند از این فرودگاه پرواز داشته باشند. اما ترکیش ایرلاین به عنوان یکی از مهم ترین شرکت های هواپیمایی ترکیه و دنیا، بعضی از پروازهای خود را از این فرودگاه انجام می دهد.

امکانات فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، امکانات رفاهی بسیار خوبی را در اختیار مسافران قرار می دهد و زمان انتظار را برای آن ها قابل تحمل تر می کند. از جمله ی این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارکینگ چهار طبقه، مجموعه های فری شاپ، فود کورت و رستوران، کافی شاپ، هتل چهار طبقه، سالن های انتظار راحت، وای فای رایگان، شعب تبدیل ارزی، ATM، سالن کنفرانس و...

همچنین فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن به عنوان سومین فرودگاه پر رفت و آمد ترکیه قابلیت پذیرش 25 میلیون مسافر در سال را دارا است.

امکانات فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

امکانات فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

راه های دسترسی فرودگاه صبیحه گوکچن به سایر نقاط استانبول

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن فاصله ی اندکی تا مرکز شهر استانبول یعنی میدان تقسیم دارد و به همین دلیل برای رساندن خود به نقاط مختلف شهر نیاز نیست مسافت زیادی را طی کنید.

برای دسترسی به فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن از نقاط مختلف استانبول راه های بسیار زیادی وجود دارد، اما متاسفانه هنوز شبکه ی سراسری مترو این فرودگاه را پوشش نمی دهد. البته گفته می شود که قرار است به زودی خط چهار متروی استانبول مسافران را به راحتی به فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن برساند. در ادامه به معرفی بعضی از راه های دسترسی این فرودگاه به نقاط مختلف شهر، می پردازیم.

راه های دسترسی فرودگاه صبیحه گوکچن به سایر نقاط استانبول

تاکسی

ساده ترین راه دسترسی از فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن به نقاط مختلف شهر، از طریق تاکسی است. ایستگاه تاکسی فرودگاه دقیقا در خارج از ترمینال قرار دارد. بنابراین شما می توانید به راحتی به هر نقطه از شهر استانبول دسترسی داشته باشید. در نهایت ذکر این نکته ضروری است که هزینه ی تاکسی با استفاده از تاکسی متر محاسبه می شود؛ بنابراین نسبت به دیگر روش های پیشنهادی گران تر است.

راه های دسترسی فرودگاه صبیحه گوکچن به سایر نقاط استانبول

اتوبوس

راه دیگر استفاده از اتوبوس است. شما می توانید با استفاده از این روش با هزینه ای اندک خود را از فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن به نقاطی مانند میدان تقسیم یا سلطان احمد برسانید. توجه به این نکته ضروری است که اتوبوس ها و تاکسی های استانبول تنها لیر ترکیه را قبول دارند؛ بنابراین پیش از سوار شدن به وسایل حمل و نقل عمومی، اندکی از ارز خود را به لیر تبدیل کنید.

راه های دسترسی فرودگاه صبیحه گوکچن به سایر نقاط استانبول

خلاصه

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن به عنوان یک فرودگاه تازه تاسیس در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد و به عنوان سومین فرودگاه پر رفت و آمد ترکیه شناخته می شود. از این فرودگاه معمولا پرواز های شرکت هواپیمایی معتبر ترکیش ایرلاین و بعضی دیگر از ایرلاین های ارزان، انجام می شود.

امیدواریم در صورت پرواز به فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، اوقات بی دردسری را تجربه کنید.