میدان سرخ مسکو ، جذاب ترین دیدنی مسکو

میدان سرخ مسکو ، جذاب ترین دیدنی مسکو

رایا مارکت
23 تیر 1399
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
6 رای 4.90625 / 5

میدان سرخ مسکو یکی از بهترین و جذاب ترین دیدنی های جهان است که تماشای آن را به شما صد در صد پیشنهاد می کنیم. حیف است به مسکو برویم و از این جاذبه جذاب دیدن نکنیم. میدان سرخ موسکو مرکز شهر مسکو است و محلی است برای تجمع جاذبه های دیدنی این شهر. تمام گردشگران مسکو بازدید از این میدان را در برنامه خود قرار می دهند. البته مسکو و در کل روسیه جاذبه های دیدنی و گرشگری زیادی دارد. آنقدر که آمارها نشان می دهد خرید بلیط هواپیما به مقصد این روسیه جزو چند کشور اول جهان است. این موضوع بیشتر به شهرهای توریستی آن یعنی مسکو، سنت پترزبورگ و ... مربوط می شود.

سفر به مسکو پر از جاذبه است، جاذبه هایی که تنها به آثار تاریخی آم مربوط نمی شود. مراکز خرید، پاساژها، رستوران ها و ... همه بخشی از جاذبه های این شهر هستند. بهتر است قبل از سفر لیستی از بهترین مراکز خرید و جاذبه های طبیعی آن داشته باشید. همین طور غذاهای روسی که باید در سفر به مسکو چشید را فراموش نکنید. خوراکی های روسیه بخشی از جاذبه های فرهنگی و معنوی این کشور هستند.

چرا میدان سرخ مسکو تا این حد شلوغ است؟

همیشه در میدان مسکو، افراد زیادی را می بینید که برای تماشای دیدنی های این میدان، پا به این مکان زیبا و سنگ فرش شده گذاشته اند. هنگامی که در این میدان قدم می زنید و بر روی کفپوش سنگی میدان راه می روید، با چشم نظاره گر معماری های باشکوه و الهامات هنری هستید. علاوه بر این که این بخش مرکز شهر است، به علت وجود کلیسای سنت باسیل و موزه لنین و کاخ کرملین، همیشه مملو از جمعیت است.

تاریخچه میدان سرخ

تاریخچه میدان سرخ

RED در زبان روسی به معنای زیبا است. در واقع این میدان به نام میدان زیبا باید شناخته شود اما به علت وجه تشابه کلمه RED انگلیسی که به معنی قرمز است و ساختمان های قرمزی که در اطراف این میدان قرار گرفته است، به این میدان، میدان سرخ می گویند. در ابتدا قرار بود که میدان سرخ مسکو، مکانی برای خرید باشد. به نظر می رسد دلیل این موضوع هم، نزدیکی میدان سرخ به منطقه تجاری "کیتای گورود" بوده باشد. اما بعد از مدتی، این میدان، به میدانی برای برگزاری جشن ها و فستیوال ها تبدیل شد و جاذبه هایی که اطراف آن وجود داشت، به تنهایی کافی بود تا سیل عظیمی از مردم را به سمت خود بکشانند.

میدان سرخ، مکانی برای اعدام سربازان قزاقی

در گذشته، این میدان مکانی برای اعدام سربازان قزاقی بود. دو شخصیت مهمی که در این مکان اعدام شدند را می توان از تاثیرگذارترین افرادی دانست که در مسکو زندگی می کردند. هر کدام از این شخصیت ها، داستان های ویژه ای داشته اند. استپان رازین در سال 1671 میلادی و استرلتسی در سال 1698 در میدان سرخ مسکو اعدام شدند.

میدان سرخ، مکانی برای اعدام سربازان قزاقی  

در میدان سرخ مسکو چه دیدنی هایی را خواهیم دید!

اولین و مهمترین مکان های دیدنی که در میدان سرخ وجود دارد، منزلگاه مومیایی معروف جهان، "ولادیمیر لنین" است. مومیایی ولادیمیر لنین که پایه گذار اتحاد جماهیر شوروی است از سال 1924 در این مکان قرار گرفته است و امروزه، به یک زیارتگاه برای افرادی که عاشقانه رهبرشان را دوست دارند، تبدیل شده است. با این که خود لنین در وصیتی که داشت اعلام کرده بود که دوست دارد در کنار مادرش در سن پترزبورگ دفن شود اما بدرقه باشکوهی که در هنگام مرگ لنین در سرمای جانسوز سال 1924 اتفاق افتاد باعث شد تا استالین، مقبره پدر شوروی کومونیستی را در همین میدان قرار دهد و از او مومیایی بسازد تا جسد لنین همیشه جاودان بماند.

میدان سرخ مسکو، جذاب ترین دیدنی مسکو

دروازه میدان سرخ

در میدان سرخ مسکو، دروازه ای را مشاهده می کنید که در حال حاضر نمونه بازسازی شده دروازه اصلی و قدیمی این منطقه است. در سال 1680 دروازه میدان سرخ توسط "استالین" از بین رفت چرا که استالین گمان می کرد این دروازه مانع رژه و پیاده روی نظامیان روسی در میدان سرخ می شود. از آن جایی که این دروازه اهمیت ویژه ای در تاریخ روس ها داشته است، در سال 1995 مجددا مشابه همان دروازه در میدان سرخ ساخته شد. با عبور از این دروازه به کلیسای قدیمی و کوچکی که در قرن هجدهم ساخته شده است می رسید. کلیسای روشن ایوریان ویرجین مقدس، از دیدنی های میدان سرخ است.

دروازه میدان سرخ

کلیسای سنت باسیل

یکی از زیباترین کلیساهای جهان که شاید با پارک والت دیزنی اشتباه بگیرید، کلیسای سنت باسیل است. این کلیسا با رنگ های شاد و الگوهای هندسی متفاوتی ساخته شده است که اوج هنر معماری روسی را به نمایش می گذارد. در جهان کلیساهای بسیاری را مشابه سنت باسیل سعی کرده اند بسازند اما هیچ کدام از آن ها، نتوانسته اند جای کلیسای سنت باسیل روسیه را بگیرند. هیچ کدام از گنبدها نه در رنگ و نه در طرح مشابه یکدیگر نیستند. پیازه های کلیسا هر کدام با ترکیب رنگی جداگانه، جلوه گری می کنند.

کلیسای سنت باسیل