ساحل سرخ پانجین

ساحل سرخ چین، ساحلی بدون شن و ماسه

رایا مارکت
1 تیر 1399
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
3 رای 3.25 / 5

سواحل همیشه برای ما نماد آرامش و استراحت بوده اند. ممکن است اولین چیزی که به ذهن هر کسی با شنیدن کلمه ساحل خطور کند، شن های خاکستری باشد. اما این مطلب در مورد ساحل سرخ چین که "پانچین" نام دارد صدق نمی کند. در واقع این ساحل سرخ به هیچ وجه از شن و ماسه پوشیده نشده و قرمز رنگ است. چنین پدیده‌ای ناشی از نوعی گیاه قرمز به نام سودا "Sueda" است. این گیاه در ماه آوریل و مه رشد می کند و در طول تابستان به رنگ سبز است اما در طول پاییز رنگ قرمز روشن دارد. فراموش نکنید برای سفر حتما نیار به ویزای توریستی چین دارید. به همین منظور بهتر است همه چیز را از حداقل یک ماه قبل برنامه ریزی کنید تا هنگام صدور ویزا یا رزرو تور گردشگری دچار مشکل نشوید.

موقعیت جغرافیایی

ساحل سرخ چین در بزرگترین تالاب و نیشکر مزارع جهان واقع شده است. در واقع این ساحل میزبان کاملترین اکوسیستم طبیعی است، آن هم طبیعتی با بیش از ۲۶۰ نوع پرنده و ۳۹۹ نوع حیوان وحشی که در مرکز استان لیائوینگ واقع شده است. حدود چهار هزار متر مربع مساحت دارد و تراکم جمعیت آن 1.39میلیون نفر می باشد.

موقعیت جغرافیایی

پوشش و دلیل شکل گیری ساحل قرمز پانجین

دیدن منظره پوشیده از گیاهان قرمز بسیار شگفت انگیز و رویایی است. از آنجا که آب این منطقه شور است و خاکی متفاوت دارد در آن گیاهانی خاص که در فصل های مختلف رنگ های مختلفی دارند به وجود آمده است.

آب های کم عمق و مرجان‌ها در ساحل قرمز پانچی موجب شده تا این ساحل مقصد هزاران پرنده مهاجر باشد. برای حفظ منابع طبیعی، طبیعت زیبا و ساکنان ساحل سرخ، این منطقه از سال ۱۹۸۸ تحت حفاظت قرار گرفته است و تنها بخش کوچکی از این ساحل زیبا برای گردشگران قابل بازدید می باشد. حتی اگر بیشتر ساحل سرخ برای عموم بسته باشد هنوز با دیدن بخش کوچکی از جاذبه های توریستی آن هر گردشگری به وجد می آید. برای جلوگیری از آسیب به این گیاهان، پل های خاصی تعبیه شده و گردشگران می توانند با گذشتن از این پل ها از زیبایی این طبیعت فانتزی لذت ببرند.

پوشش و دلیل شکل گیری ساحل قرمز پانجین

امکانات گردشگری

برای دیدن این منطقه ابتدا باید خود را به شهر پانجین برسانید. این شهر از طریق فرودگاه های مختلف سراسر دنیا و همچنین اتوبوس یا قطار قابل دسترسی است. تورهای مختلفی که در شهر بانجین وجود دارد می‌تواند راهنمای خوبی برای رساندن شما به ساحل سرخ چین باشد. شما می توانید با خرید بلیط هواپیما به مقصد پانجین سفر خود را آغاز کنید. البته پیشنهاد می کنم همه چیز را به تورها واگذار کنید. تورها معمولا در برنامه خود بازدید از این ساحل را نیز دارند. البته گزینه دیگری که می توانید استفاده کنید مینی‌بوس‌ها و توک توک ها هستند. توک توک ها سه چرخه های موتوری با ظرفیت های محدود بین چهار تا پنج نفر می باشند که سرعت پائینی دارند و اگر کسی برای این وسیله صبور نباشد می تواند از تاکسی هم که در شهر پانجین به وفور یافت می شود استفاده کند تا مستقیم به ساحل سرخ برود.

تنوع زیستگاه ساحل قرمز پانجین

ساحل قرمز پانجین در وسط مسیر پرندگان مهاجر که از آسیا به استرالیا مهاجرت می کنند قرار دارد و همانطور که پیشتر گفته شد این ساحل بیش از ۲۶۰ نوع پرنده و ۳۹۹ حیوان وحشی دارد. پرندگانی مانند درنای قرمز و کاکایی ساندرز، از گونه های در حال انقراض پرندگان است که در ساحل قرمز چین، تحت محافظت می باشند. این ساحل مکان خوبی برای پرندگان است که هم از ماهی های متنوع آن استفاده کنند و هم در طبیعت منحصر به فردش لانه درست کند.

تنوع زیستگاه ساحل قرمز پانجین

غذای اصلی ساحل سرخ چین

غذاهای محبوب ساکنان ساحل سرخ چین، برنج و ماهی است. برنج نیم دانه ساحل سرخ کیفیت بسیار بالایی دارد به طوری که این برنج، در سال ۲۰۰۸ در المپیک زمستانی پکن به عنوان برنج رسمی منطقه شناخته شد.

مشاغل مردم ساحل سرخ

ساحل سرخ جایگاه میدان ‌نفتی لیائو هم هست که بزرگترین میدان نفتی چین محسوب می شود.  فعالیت‌های نفتی درآمد خوبی برای مردم چین و منطقه دارد، پرورش ماهی و کشاورزی در مزارع برنج نیز از مشاغل اصلی مردم ساحل سرخ می باشد. متاسفانه این مشاغل در رقابت با حیات وحش هستند و تهدید بسیار جدی برای طبیعت محسوب می شوند.

مشاغل مردم ساحل سرخ