معروف_ترین_غذاهای_لبنانی_در_سفر_به_لبنان_کدامند

معروف ترین غذاهای لبنانی در سفر به لبنان کدامند؟

رایا مارکت
6 خرداد 1399
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5

لبنان یکی از زیباترین کشورهای خاورمیانه است. اغلب گردشگران دوست دارند برای یک بار هم که شده به این کشور سفر کنند. بیشترین آمار فروش بلیط هواپیما گردشگران لبنان نیز مربوط به شهر بیروت است. در سفر بیروت اولین سوالی که در ذهن گردشگران نقش می بندد این است که از کدام جاذبه های بیروت دیدن کنیم؟ البته که بیروت شهر بسیار دیدنی است اما از خوراکی های آن نیز نباید غافل شد. غذاهای بیروتی یکی از مهم ترین جاذبه های فرهنگی این مردم است.

غذاهای لبنانی عطر و بوی شگفت انگیزی دارند و نه تنها در لبنان، بلکه در بسیاری از رستوران های بین المللی، جزو پر طرفدارترین ها هستند. لبنانی ها علاقه زیادی به ادویه های معطر دارند. در غذاهایشان معمولا سیر و روغن زیتون فراوانی را به کار می برند. ترکیب غلات و میوه ها در کنار سبزیجات و چاشنی های ویژه ای که در غذاهای لبنانی به کار می رود، این غذاها را جزو غذاهای پرخاصیت و خوشمزه در جهان کرده است.

سالاد تبوله لبنانی

یکی از سالادهای معروفی که در همه رستوران های لبنانی به چشم می خورد، سالاد تبوله است. این سالاد، یک غذای ملی لبنانی است که ترکیبی از نعنا، پیاز، بلغور، گوجه فرنگی، جعفری خرد شده و روغن زیتون است. این سالاد با آبلیمو و چاشنی سالاد سرو می شود.

سالاد تبوله لبنانی

سالاد فاتوش

Fattoush یکی از خوشمزه ترین سالادهای لبنانی است که شهرت جهانی دارد. در این سالاد از ورقه های نازک نان پیتا استفاده می شود. این نان که معمولا در روغن زیتون سرخ شده است، کاملا برشته می شود و به ترکیبات پیازچه، ترب، گوجه و خیار اضافه می شود. سس این سالاد هم ترکیبی از روغن زیتون، آبلیمو و رب انار و سماق و نمک است. در سفر به لبنان، حتما این سالاد خوشمزه را تست کنید.

سالاد فاتوش

کبه لبنانی

Baked kibbeh یکی از خوشمزه ترین غذاهای لبنانی است که در رستوران های لبنان، معمولا بیشترین سفارش را هم دارد. این غذای خوشمزه است که شبیه به کباب تابه ای ما ایرانی ها است با این تفاوت که در گوشت گوسفندی آن، ادویه های کوبیده شده مخصوصی می زنند و در ظروف خاصی، آن ها را سرو می کنند. کبه به غذای بشقاب ملی لبنان هم معروف است. همان قدری که ایران را به کباب هایش می شناسند، لبنان هم به کبه هایش معروف است.

کبه لبنانی

شاورمای لبنانی

شاورما در کشورهای مختلفی وجود دارد اما بی شک نمی توان از نوع شاورمای لبنانی گذشت. در نان پیتا یا نان لبنانی، مخلوطی از خیارشور، جعفری، گوجه فرنگی و گوشت همراه با سس تاهینی قرار گرفته است. این غذا عطر و بوی خاصی دارد و در کنار سالاد تبوله و فتوش، به شدت دلچسب است.

کوفته لبنانی

بی شک در بین غذاهای لبنانی، عطر و طعم کوفته لبنانی ویژه است. این کوفته ترکیبی از گوشت گاو یا مرغ است که همراه پیاز، جعفری، ادویه و نان، تهیه می شود. کوفته لبنانی شبیه کباب های ایرانی است اما در سیخ های چوبی کوچک طبخ می شود و با سیب زمینی و سس گوجه، دلچسب تر می شود.

فاروج مشوی farrouj meshwi

این غذای خوشمزه ترکیبی از مرغ کباب شده روی ذغال است. البته این مرغ باید کمی آبدار باشد و با لیمو و سماق، سرو شود.

فاروج مشوی farrouj meshwi

هوموس

معروف ترین دسر لبنانی که در کشورهای عربی و خاورمیانه سرو می شود، هوموس است. این غذا ترکیبی از ارد نخود، ارده و ادویه های مخصوص لبنانی است و شبیه به کرم خامه ای رنگ است. این پیش غذا را در تمام غذاهای لبنانی چه در وعده صبحانه و چه در وعده نهار و شام، مشاهده خواهید کرد. در امارات هم هوموس، طرفداران ویژه ای دارد و تمامی عرب های این منطقه، از این دسر خوشمزه، استفاده می کنند.

لحم بعجین

شاید در ابتدا فکر کنید که یک پیتزای متفاوت را می خورید اما این غذای لبنانی، هیچ پنیر پیتزایی ندارد. در طبخ آن، یک ورقه نازک از خمیر، که روی آن با نعناع، جعفری، گوشت، پیاز، و تاهینی و رب انار قرار گرفته است، استفاده می شود. معمولا این غذا به عنوان پیش غذای لبنانی در رستوران های لبنان طبخ می شود. اگر به لبنان سفر کردید، حتما لحم بعجین را سفارش دهید.

لحم بعجین

ماهی آجیل

ترکیب ماهی مدیترانه ای با تکه هایی از آجیل همچون خلال بادام و پسته، طعمی بی نظیر و شگفت انگیز به این غذا بخشیده است. این غذا که با برنج میل می شود، در بین توریست های خارجی هم جایگاه ویژه ای دارد. ادویه هایی که در این غذا به کار می رود، برای همه توریست ها، طعمی به یاد ماندنی دارد.

ماهی آجیل

منافیش

منافیش نانی است که بیشتر در وعده صبحانه استفاده می شود البته در برخی از رستوران های لبنانی، منافیش را با گوشت، سماق و روغن زیتون و یا پنیر هم سرو می کنند.