نکاتی ضروری برای عبور آسان از گیت فرودگاه

آلا خسروانی
10 مهر 1395
4 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
10 رای 5 / 5

قوانین امنیتی فرودگاه‌ها روزبه‌روز بیش‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند. همین مسئله باعث می‌شود بسیاری از مسافران ندانند که چه چیزهایی را می‌توانند همراه خود داشته باشند و چه چیزهایی را نمی‌توانند. ممکن است کشوری را همراه با بسته‌ی ژل ترک کرده باشید اما همین بسته در فرودگاه دیگر ضبط شود. موارد مهمی که هنگام خرید بلیط هواپیما اطلاع رسانی نمی شود اما ندانستن آن ها ممکن است برای تان دردسر ساز باشد. دانستن این موضوع یکی از 10 راهکار برای آسان سپری کردن پروازهای طولانی است.

نکاتی ضروری برای عبور آسان از گیت فرودگاه

برای اینکه بتوانید ریسک ضبط شدن اموال‌تان توسط تیم امنیتی فرودگاه، مورد بازرسی‌های اضافه قرار گرفتن، احتمال از دست دادن پرواز و دردسرهای دیگر را به حداقل برسانید، در این مقاله سفرمی چند نکته‌ی راهنما به شما ارائه می دهد.

۱- اطلاعات کافی داشته باشید

-در صورت مواجه شدن با مشکل باید بدانید با چه نهادهایی تماس بگیرید.

لیستی از آدرس وب‌سایت و شماره‌ی تلفن این نهادها را در طول سفر به همراه داشته باشید؛ نهادهایی مثل دفتر امور کنسول‌گری، اداره‌ی امنیت حمل‌ونقل و شرکت‌های هواپیمایی که با آن‌ها سفر می‌کنید.

۱شماره های ضروری

۲- اصول اولیه را بدانید.

- قانون ۱-۱-۳ را بدانید.

برای مسافرت در آمریکا، مسافر مجاز است حداکثر ۳ بطری همراه خود به داخل هواپیما ببرد که محتویات هرکدام از آن‌ها نیز باید حداکثر ۱۰۰ میلی‌لیتر باشد. این بطری‌ها باید در پک‌های پلاستیکی روشنی که از بالا بسته می‌شوند و محتوای داخل‌شان به راحتی دیده می‌شود، قرار داده شوند.

100ml

-درمورد برداشتن چیزهایی که ممکن است مشکل‌ساز شوند تجدید نظر کنید.

برخی وسایل قانونا مشکلی برای همراه داشتن در سفرهای هوایی ندارند، اما ممکن است باعث شوند مورد بازرسی‌های اضافه قرار بگیرید، یا این‌که با نظر تیم امنیتی ممنوع اعلام شوند. (مثلا اگر باعث شود زنگ هشدار به صدا دربیاید)

sharp tools

برخی وسایل که می‌توانند ریسک امنیتی داشته باشند از قبیل زیر می باشند:

  • ابزارهای تیز
  • لوازم ورزشی
  • ابزارآلات
  • اسلحه‌ها و لوازم ورزش‌های رزمی
  • مواد غذایی شامل سس‌ها، مرباها و سس سالسا
  • لوازم تزئینی دربردارنده ی مایع، مثل لامپ‌های لاوا یا حباب‌های برفی (اسباب‌بازی کروی‌شکل)

-برای تمام داروهایتان نسخه‌ی پزشک داشته باشید و داروها را در بسته‌بندی اولیه و اصلی‌شان حمل کنید.

این نکته نه تنها به شما کمک می‌کند تا به راحتی داروهای مورد نیازتان را با خود به داخل هواپیما ببرید، بلکه در پاسخ به سوالات مامورین گمرک کشور مقصد نیز بسیار مفید خواهد بود.

دارو

۳-محتاط باشید.

اگر درمورد غیر مجاز بودن حمل وسیله‌ای به داخل هواپیما شک دارید، یا آن را در خانه بگذارید و یا قبل از سفر پست کنید.

پست

۴- آماده و هوشیار باشید.

-بدانید که چه چیزهایی به همراه دارید.

شما در قبال تمام چیزهایی که به همراه دارید و محتویات آن‌ها، مسئول هستید. پس جیب‌ها و سایر قسمت‌های لباس‌ها و کیف‌ها را دوباره چک کنید تا مطمئن شوید هیچ وسیله‌ی دردسر سازی مثل فندک، چاقوهای همه‌کاره یا دربازکن در وسایلتان نمانده است.

چیزهایی که همراه دارید

-در جریان باشید که لیست آیتم‌های ممنوعه همیشه در حال به روز شدن است؛ به‌خصوص وقتی که ریسک امنیتی بالا باشد.

بلافاصله قبل از سفر به سایت‌های مرجع مراجعه کنید و لیست موارد ممنوعه را ببینید. موارد ممنوعه در سفر هوایی -اگر بیش از مقدار مجاز دارو، شیر خشک، مواد مایع‌ یا وسایلی از این قبیل به همراه دارید، به مسئولان اطلاع دهید . مایع

ممکن است معافیت‌هایی درمورد برخی مایعات مثل داروها، غذای بچه، شیر مادر و برخی مواد غذایی وجود داشته باشد. اگر از وجود این معافیت ها با اطلاع هستید می‌توانید به تیم امنیتی اعلام کنید. اما در برخی موارد، مامورین امنیتی نیاز به بازرسی بیش‌تر این آیتم‌ها خواهند داشت که ممکن است وقت بیش‌تری از شما بگیرد.

پس از خواندن این مقاله، در ادامه سفرمی ویدئویی طنز درمورد دردسرهای عبور از گیت فرودگاه برای شما عزیزان تهیه کرده است. امیدواریم از دیدن این ویدئو لذت ببرید.

[video width="1280" height="720" mp4="http://blog.safarme.com/wp-content/uploads/2016/10/airport-security.mp4"][/video]