صندلی هوا پیما

بهترین صندلی‌ در هواپیما ؛ راهنمای رزرو

فاطمه شهابی
3 خرداد 1396
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
21 رای 4.2 / 5

بهترین صندلی‌ در هواپیما کدام است؟ هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی به طبع تمام صندلی‌ها مشابه هم نیستند، پس برای اطمینان از اینکه صندلی ‌شما از امکانات رفاهی خوبی همچون جای پای مناسب برخوردار باشد به توصیه‌های سفرمی در راهنمای رزرو بهترین صندلی‌ در هواپیما توجه کنید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

قبل از رزرو صندلی امکانات پرواز را بررسی کنید

مسافران هواپیما شخصاً می‌توانند با بهره‌گیری از سیستم‌های رزرو بلیط در خصوص رزرو جا تصمیم‌های آگاهانه‌ای را اتخاذ کنند.

بیشتر سیستم‌های رزرو صندلی، علاوه بر در اختیار گذاشتن فهرستی از امکانات پرواز، به افراد خواهند گفت که کدام هواپیما از چه شرکتی پرواز خواهد داشت و یا در هر پرواز چه صندلی‌هایی هنوز رزرو نشده‌اند.

بدیهی است که صرف چند دقیقه وقت بیشتر برای بررسی تمام این اطلاعات می تواند تاثیر مهمی روی سفر هوایی افراد داشته باشد.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

البته در چنین شرایطی باید هزینه بلیط بهترین صندلی‌ در هواپیما را نیز در نظر داشته باشید!

هر چند بدون شک قیمت بلیط هواپیما مسئله مهمی است، اما چنانچه در زمان تهیه بلیط تنها به این مساله توجه کنید، ممکن است از تجربه یک سفر بهتر و لذت‌بخش‌تر محروم بمانید. اگر چه تهیه بلیط‌های ارزان‌تر موجب می‌شود تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید، اما تهیه بلیط‌هایی با قیمت بالاتر، به معنای بهره‌مندی از صندلی‌هایی با امکانات بیشتر و در نهایت تجربه سفری دلپذیرتر برای شما خواهد بود. از جمله این امکانات می‌توان به داشتن پروازی با صندلی‌های مجهز به مانیتور، امکان شارژ لپ تاپ و حتی امکاناتی بهتر نیز اشاره کرد.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

  • البته این مسئله را نیز به خاطر بسپارید که بسیاری از که شرکت‌های هواپیمایی، بهای خدمات اضافی ارائه شده به مسافران را نیز محاسبه می‌کنند، که برای نمونه می‌توان به خدماتی از قبیل سپردن چمدان‌ها و شماره گرفتن، انتخاب بهترین صندلی‌ در هواپیما ، تحویل به موقع بار و چمدان‌ها و خدمات دیگری از این دست اشاره کرد.

هنگامی که هزینه این خدمات اضافی را در کنار هزینه یک بلیط ارزان‌ قیمت هواپیما قرار می‌دهید، ممکن است در کمال ناباوری متوجه شوید که این پرواز برای شما خیلی هم ارزان و کم‌خرج نبوده است.

وب‌سایت اینترنتی سیت.گرو (به نشانی اینترنتیseatguru.com) با هدف کمک به مسافران هواپیما طراحی شده است تا آن‌ها بتوانند بوسیله کسب آگاهی بیشتر از طریق این سایت از تفاوت میان صندلی‌ها و نیز امکانات داخلی هواپیماها به خوبی آگاهی یابند.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

با سفرمی همراه شوید تا در بخش زیر شما را با چگونگی رزرو بهترین صندلی در هواپیما آشنا کند:

شما می‌توانید از طریق اطلاعات موجود در بخش راهنمای صندلی، پروازها را بررسی کنید. سفرمی شما را با چگونگی بهره‌گیری از بخش راهنمای فروش در انتخاب صندلی برای هر پرواز آشنا خواهد کرد. ما در ابتدا مهم‌ترین عواملی را که قادر است آسایش و رضایت شما را در طول یک پرواز تحت تأثیر قرار دهد، بررسی کرده و سپس سطح کیفی پرواز را از دیدگاه مسافران به سه بخش مختلف تقسیم بندی کرده‌ایم:

پروازی که مسافران شیفته آن می‌شوند، پروازی که مسافران آن را خواهند پسندید و دست آخر پروازی که مسافران مجبورند آن را پذیرفته و با شرایط مدارا کنند.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

فاصله میان صندلی و پهنای فضای باز مخصوص هر صندلی را با صندلی‌های دیگر مقایسه کنید.

فاصله میان صندلی‌ها (یعنی فاصله میان یک نقطه از صندلی مورد نظر درست با همان نقطه از صندلی عقبی و یا جلویی) و پهنای صندلی (یعنی فاصله میان دسته‌های صندلی مورد نظر) در هواپیماهای مختلف، متفاوت است. پس بهتر است قبل از رزرو صندلی هواپیما از شرکت‌های هواپیمایی مختلف، این دو مسئله را در نظر گرفته و برای رزرو صندلی بهتر در این رابطه به مقایسه بپردازید. گرچه در نگاه اول ممکن است سه تا شش سانت فاصله بیشتر و یا کمتر میان دو صندلی چندان هم مسئله مهمی به نظر نرسد، اما همین فضای کم نیز قادر است تأثیر بسیار زیادی بر روی راحتی مسافران هواپیما و نیز بهره‌وری بیشتر آن صندلی داشته باشد.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

اینکه می‌گوییم یک صندلی باید فاصله مناسبی با صندلی جلویی خود داشته باشد معمولا به این معناست که زانوهای شما نباید با پشتی صندلی جلوییتان در تماس باشد و نیز همچنین شما باید به راحتی بتوانید صفحه لپ تاپ‌تان را در این شرایط کاملا باز کنید. در زمان مقایسه امکانات پروازهای مختلف، اطمینان حاصل کنید که نمودارهای مقایسه‌ای مربوط به راهنمای صندلی را نیز به درستی بررسی کرده‌اید. شما می‌توانید با استفاده از این نمودارها حد فاصل میان صندلی‌ها و پهنای آن‌ها را در هواپیماهای مختلف به خوبی وارسی کنید. چنانچه از نوع هواپیمایی که با آن پرواز خواهید داشت اطلاعی ندارید، می توانید از طریق سایت سیت.‌گرو اطلاعاتی در این خصوص کسب کنید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

امکاناتی که در طول پرواز ارائه خواهد شد را نیز در نظر داشته باشید.

امکاناتی نظیر صفحه نمایش ویدئویی اختصاصی، پریز مخصوص برای شارژ لپ تاپ و یا دستگاه پخش فیلم دی وی دی در طی پرواز می‌تواند فواید بسیاری به همراه داشته باشد. برای نمونه این چنین امکاناتی لحظات سفر را برای افراد بسیار دلپذیرتر می‌کند، به مسافران در طول سفر آرامش بیشتری می‌دهد، کودکان را سرگرم می‌کند و یا حتی به افرادی نیز که به اقتضای شغل خود در سفر هستند کمک می کند تا در حین پرواز کارهایشان را انجام دهند.

شرکت‌های هواپیمایی، امکانات بسیار متنوعی را به ویژه به مسافران سفرهای بین المللی و برون مرزی خود ارائه  می‌کنند. در زمان مقایسه امکانات پروازهای مختلف با یکدیگر اطمینان حاصل کنید که نمودارهای مقایسه‌ای سایت سیت.گرو را به درستی بررسی کرده اید. شما با استفاده از این نمودارها می توانید از تفاوت میان امکانات رفاهی ارائه شده در طی پرواز آگاهی یابید. با مراجعه به این سایت در قسمت چپ آن فهرستی را مشاهده خواهید کرد، که باید از این فهرست گزینه مربوط به نمودارهای مقایسه‌ای کلاس پرواز خود را انتخاب کنید و از اطلاعات ارائه شده در این نمودار استفاده کنید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

  • صندلی‌های موجود در یک پرواز را در نظر بگیرید.

در اکثر روش‌های رزرو کردن بلیط این امکان به شما داده شده که صندلی ها ی موجود در پروازها را ببینید حتی قبل از اینکه آن پرواز را برای سفرتان انتخاب کرده باشید. فراموش نکنید که نمودارها و نقشه‌های موجود را به خوبی بررسی کرده و مطمئن شوید که آن‌ها را با نقشه صندلی‌های آن شرکت هواپیمایی و خود هواپیما به خوبی مطابقت داده‌اید.

اگر پس از مطالعه راهنمای صندلی یک پرواز متوجه شدید که تنها صندلی‌های ضروری و یا صندلی‌هایی با امکانات کمتر باقی مانده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم، یک پرواز دیگر را انتخاب کرده و در آن به رزرو صندلی بپردازید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

  • در زمان قانونی و تعیین شده برای رزرو صندلی، این کار را انجام دهید.

بدیهی است که برای آنکه بتوانید به راحتی صندلی دلخواه تان را در یک پرواز رزرو کنید، باید در اسرع وقت تعیین شده این کار را انجام دهید. بسیاری از آژانس‌های هوایی امکانی فراهم کرده‌اند تا مسافران بتوانند همزمان با خرید بلیط هواپیما، صندلی مورد نظر خود را نیز در آن مشخص کنند. با مقایسه نقشه صندلی در جدول راهنمای صندلی با نقشه صندلی در هواپیمای مورد نظر خود می‌توانید بهترین صندلی موجود را انتخاب کنید.

حتی اگر نتوانستید صندلی مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید، برای اطمینان از اینکه در آن پرواز جای مشخصی خواهید داشت، بهتر است صندلی دیگری را انتخاب کنید، در صورت لزوم می‌توانید در زمان دیگری صندلی خود را عوض کنید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

اگر چنانچه نتوانستید به صورت اینترنتی صندلی رزرو کنید، بهتر است مستقیماً با شرکت هواپیمایی مربوطه تماس بگیرید.

در چنین مواقعی زمان عامل مهمی است پس فوراً و بلافاصله پس از تکمیل ثبت نام اینترنی خود در خصوص رزرو صندلی با آژانس هواپیمایی مربوطه تماس بگیرید. اگر چنانچه با وجود برقراری تماس مستقیم با شرکت هواپیمایی باز هم نتوانستید صندلی مورد نظر خود را رزرو کنید، پیشنهاد ما این است که صندلی دیگری را رزرو کنید و تا آخرین زمان ممکن، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

رزرو  صندلی  خود را در همان هفته‌ای که  قرار است پروازتان انجام شود، قطعی کنید.

شرکت‌های هواپیمایی، گاهی اوقات نزدیک زمان پرواز به علت مسائل باربری و امنیتی نوع هواپیما را تغییر می‌دهند. زمانی که یک چنین جابجایی‌هایی صورت می‌گیرد صندلی‌هایی که از قبل رزرو شده بودند دوباره  واگذار می شوند و ممکن است در این شرایط شما صندلی خود را که به دقت و سختی انتخاب کرده‌اید به راحتی از دست بدهید. علاوه بر این شرکت‌های هواپیمایی اغلب صندلی‌هایی را ارائه می‌کنند، که قبلاً برای واگذاری در دسترس نبودند.

اگر مجدداً در خصوص پرواز و نوع هواپیمای خود اطلاع کسب کنید، می‌توانید شانس خود را برای حفظ صندلی مورد نظر خود افزایش دهید و یا حتی چه بسا بتوانید صندلی بهتری را در فهرست رزرو پیدا کرده و آن را برای خود انتخاب کنید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

ثبت‌نام و رزرو اینترنتی بهترین صندلی‌ در هواپیما

بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی، در همان روزی که قرار است پرواز انجام شود، صندلی‌های کنار درب خروجی اضطراری هواپیما و یا صندلی‌هایی که از طریق یک دیواره پارتیشن مانند از سایر صندلی‌ها مجزا شده‌اند را برای رزرو آزاد می‌گذارند. افراد می‌توانند با استفاده از سامانه اینترنتی ثبت‌نام و رزرو صندلی از شانس رزرو یک صندلی بهتر برخوردار شوند، بدون اینکه نیازی باشد ساعت‌ها قبل از پرواز مورد نظر، خود را به فرودگاه  برسانند. حتی این امکان نیز وجود دارد تا به صورت اینترنتی شرایط ایمنی افراد و چمدان‌ها و بارهای آن‌ها بررسی شود!

بهترین صندلی‌ در هواپیما

  • گاهی اوقات در گیت ورودی نیز امکانی برای ارتقا سطح صندلی مسافران و انتخاب بهترین صندلی در هواپیما فراهم می‌شود، در این صورت از این طریق نیز می‌توانید صندلی بهتری را رزرو کنید.

چنانچه در پروازی، صندلی‌های مخصوص کابین‌های درجه یک یا کابین‌های کاری کاملا پر نشده باشند، افراد می‌توانند با درخواست برای رزرو این کابین‌ها، صندلی خود را تغییر دهند. کارمندانی نیز در قسمت مخصوص گیت ورودی حضور دارند تا به این درخواست افراد ترتیب اثر دهند.

همانطور که می‌دانید اغلب، مسافرانی در کابین های درجه یک، صندلی رزرو می‌کنندکه یا از شأن و منزلت و یا موقعیت بهتری نسبت به سایرین برخوردارند و یا اینکه هزینه بلیط را به طور یکجا از قبل پرداخت  کرده‌اند. صندلی‌هایی را که این قبیل مسافران ویژه از قبل رزرو نکرده اند، معمولا در زمان پرواز توسط کارکنان  گیت‌های ورودی به سایر مسافران ارائه می شود. اگر با رفتاری مودبانه از این افراد در خصوص صندلی‌های موجود در این بخش سوال کنید، احتمالاً می‌توانید در یکی از این صندلی‌های ویژه که به تازگی در دسترس قرار گرفته اند، جا بگیرید.

بهترین صندلی‌ در هواپیما

شرایط و چگونگی رزرو بهترین صندلی‌ در هواپیما در شرکت‌های هواپیمایی را در نظر بگیرید

شرکت‌های هواپیمایی اغلب برای مشتریان عالی رتبه خود این امکان را فراهم می‌کنند تا صندلی‌های بهتر در کنار درب‌های خروجی هواپیما و صندلی‌های پارتیشن بندی شده را از پیش از روز پرواز رزرو کنند. اگر فکر می‌کنید شما از آن دسته افرادی هستید که در طول سال بسیار با هواپیما سفر می‌کنند، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برای تمام سفرهای خود از پروازهای یک شرکت هواپیمایی مشخص استفاده کنید تا از این طریق جزء فهرست مسافران عالی رتبه آن شرکت قرار بگیرید؛ این کار باعث می‌شود تا شرکت هواپیمایی مربوطه امکانات بهتری را در دسترس شما قرار بدهد.

بهترین صندلی‌ در هواپیما