گردشگری ایران - گردشگران ورودی - جامعه تورگردانان- درآمد گردشگری

درآمد ایران از گردشگران ورودی، یک میلیون دلار در ساعت

آلا خسروانی
13 مرداد 1395
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5

درآمد ایران از گردشگران ورودی، یک میلیون دلار در ساعت

درآمد حاصل از ارز گردشگران ورودی به ایران از آغاز سال ۹۵  تاکنون ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار است که با این حساب، به دوسوم از اهداف برنامه رسیده‌ایم، چراکه قرار بود در این مدت درآمد ارزی حاصل از گردشگری بیش از چهار میلیارد دلار باشد.

به گفتهء رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست جامعهء تورگردانان بخش خصوصی و دولتی، آمار درآمد ارزی حاصل از گردشگری در چهار ماه نخست، ۲.۸۵ میلیارد دلار بوده است. این رقم حاکی از آن است که درآمد متوسط گردشگری ایران روزانه ۲۳ میلیون دلار می‌باشد.

رئیس سازمان توسعه تجارت، ولی‌الله افخمی، با اشاره به انتقادهای مطرح شده از سوی تورگردان‌ها درباره کمبود حمایت از صنعت گردشگری عنوان کرد، کار کردن و برداشتن موانع سخت است. اما با توجه به گشایش‌هایی که بعد از برجام حاصل شده‌اند، برخی موانع به مرور حذف خواهند شد.

وی افزود، توقع بر این است که تورگردان‌ها از موقعیت پیش‌آمده برای کشور بهره‌برداری مطلوب‌تر و برنامه‌ریزی بهتر داشته باشند. وی در ادامهء سخنانش با اشاره به خواسته تورگردانان کشور برای اعمال معافیت مالیاتی در واردات خودروهای گردشگری اظهار کرد، محدودیتی برای ورود این خودروها به کشور نداریم، اما گاهی تقاضا برای معافیت مالیاتی است که این امکان‌پذیر نیست. طبق قوانین هر کالایی که به کشور وارد می‌شود، باید حقوق ورودیه‌ی آن پرداخت شود.