حراجی بزرگ در جمعه سیاه !

سفرمی
28 آبان 1397
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
3 رای 1.5 / 5

بلک فرایدی یا جمعه سیاه چیست؟

جمعه سیاه یا بلک فرایدی حراجی بزرگی است که نباید آن را از دست بدهید! جمعه سیاه در آخرین روز از ماه نوامبر و پس از عید شکرگزاری در بیشتر کشورهای دنیا برگذار می شود. این حراجی، مردم را ساعت های طولانی در هوای سرد پشت صف های طویل نگه می دارد تا این فرصت طلایی را برای خرید از دست ندهند. مردمی که سراسیمه در میان سیل عظیمی از جمعیت، پله های فروشگاه ها را دو تا یکی می کنند تا زودتر از بقیه کالای موردنظر خود را بتوانند خریداری کنند. خرده فروشان و فروشندگان نیز در این حراجی بی نصیب نمی مانند و سود کلانی می کنند.

همراه سفرمی باشید تا با تاریخچه ای از جمعه سیاه در کشورهای مختلف آشنا شوید.

جمعه سیاه یا بلک فرایدی

بلک فرایدی در کشورهای مختلف

بلک فرایدی در ابتدا تنها در کشورهای مسیحی به خصوص آمریکا رواج داشت، اما پس از گذشت چند سال در کشورهای دیگری همچون بریتانیا، فرانسه، چین، هلند و غیره نیز این حراج بزرگ برگزار شد تا هم باعث سود و رشد اقتصاد جهانی شود و هم خریداران کالاهای موردنظر خود را قیمتی خارق العاده خریداری کنند. آمار نشاندهنده ی آن است که کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی بیشترین میزان سود را در جمعه سیاه کسب کرده اند. چندسالیست با روی آمدن سایت های خرید اینترنتی، مردم در صف های طولانی نمی ایستند و به راحتی تمام کالاهای خود را اینترنتی خریداری می نمایند. در ایران نیز دو سه سالی است که بلک فرایدی یا حراجمعه در میان سایت های خرید اینترنتی جا باز کرده تا مردم بتوانند خرید های با قیمت مناسب را تجربه کنند.

بلک فرایدی در کشورهای مختلف

بلک فرایدی در فرانسه

فرانسه پایتخت مد جهان می باشد که چندین سال است بلک فرایدی را در کشور خود برگزار می کند. فرانسه با تخفیف های بی نظیر و استثنایی اش، هزاران نفر از فرانسوی ها را به سمت فروشگاه های خود می کشاند. بلک فرایدی در فرانسه درست پیش از تعطیلات کریسمس برگزار می شود که بهترین زمان برای خرید هدایایی ارزان، از فروشگاه های معتبر این کشور می باشد. فرانسوی ها بر روی سایت های معتبر هم می توانند کالای مورد نظر خود را با قیمت پایین تر خریداری نمایند.

جمعه ی سیاه در کانادا

بی شک ایستادن در صف های طولانی در کانادا با آن هوای سردش به هنگام بلک فرایدی از دشوارترین کارهاست. اما کانادایی ها هم بلک فرایدی را در کشور خود برگزار می کنند. اما جالب است بدانید که که بسیاری از مردمان کانادا برای این حراجی بزرگ به کشور آمریکا سفر می کنند! فروشگاه های کانادایی در روز حراجمعه درب فروشگاه های خود را باز می کنند تا با رقابت با دیگر فروشگاه ها، سود خود را بالاتر ببرند. البته در کانادا هم میزان فروش اینترنتی در روز بلک فرایدی بیشتر از مراجعه حضوری می باشد.

جمعه ی سیاه در کانادا

چین در روز بلک فرایدی

کشورچین اما بلک فرایدی ندارد! اما درست یک هفته پیش از این جمعه ی سیاه، روز مجردها در چین همگان را به سمت فروشگاه های خود می کشاند. در روز مجردهای چین، بیشتر چینی ها کالاهای اساسی خود را از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی خریداری می کنند.

چین در روز بلک فرایدی

بلک فرایدی در امارات متحده عربی

جالب است بدانید که امارات متحده ی عربی برای این حراج بزرگ از نام بلک فرایدی استفاده نکرده و نام وایت فرایدی یا جمعه سفید را جایگزین کرده است. فروشگاه های اینترنتی امارات متحده عربی در این روز بیشترین میزان فروش خود را دارند که میلیون ها کاربر را به سایت خود جذب می کنند.

بلک فرایدی در هند

تعداد فروشگاه های اینترنتی در روز بلک فرایدی هند سال به سال افزایش چشم گیری پیدا می کند و هندی ها همواره در پی گسترش این سنت جالب در میان خود هستند. شرکت هایی همچون فلیپ کارت و آمازون نیز تخفیف های هیجان انگیز و وسوسه کننده ای در این روز به مشتریان خود ارائه می کنند.

بلک فرایدی در هند

همراه مجله اینترنتی سفرمی باشید تا اطلاعات گردشگری خود را در رابطه با شهرها و کشورهای مختلف، جاذبه های گردشگری، هتل ها، مراکز خرید و رستوران ها و غیره افزایش نموده و با آسودگی تمام سفری لذت بخش را تجربه نمایید.