پنانگ

پنانگ مروارید شرق

سفرمی
29 اردیبهشت 1397
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5

پنانگ

پنانگ یکی از مهم ترین مناطق گردشگری مالزی است که می تواند تجربه ای دلنشین از تلفیق جاذبه های طبیعی این منطقه و مناطق گردشکری مدرن را به ارمغان بیاورد. چند وقتی است که تورهای پنانگ مالزی به صورت ترکیبی به همراه کوالالامپور برگزار می شوند و هر ساله گردشگران بسیاری به جزیره ی زیبای پنانگ و کوالالامپور مالزی سفر می کنند. از این جهت قصد داریم در این مطلب با جزیره پنانگ مالزی بیشتر آشنا شویم. پس با سفرمی همراه باشید.

چرا پنانگ؟

پنانگ سومین شهر بزرگ مالزی پس از کوالالامپور و جوهور به حساب می آید. این جزیره درشمال غربی مالزی قرار دارد و مرکز آن جورج تاون است و توسط پل پنانگ به قسمت خشک مالزی متصل می شود. پنانگ به سه علت محبوب بسیاری از گردشگران خارجی ست:
  1. طبیعت بکر استوایی
  2. مراکز بزرگ خرید که برای هر سلیقه و بودجه ای خدمات ویژه ارایه می دهند.
  3. تنوع غذایی بسیار بالا که به علت ازدیاد مهاجران و گردشگران در این منطقه ایجاد شده است.
همچنین آرامش بی بدیل پنانگ و دور بودن از زندگی روزمره ماشینی، از جمله دلایلی است که توریست های بسیاری را به جای کوالالامپور، راهی جزیره ی زیبای پنانگ می کند.    

آب و هوای پنانگ

عاشق جنگل های استوایی و سواحل طلایی آسیایی هستید؟ پس مجبورید چند روزی با آب و هوای گرم و مرطوب مالزی دست و پنجه نرم کنید و بارش باران های سیل آسای استوایی را تاب بیاورید. با این وجود پنانگ نسبت به دیگر مناطق مالزی از آب و هوای نسبتا معتدل تری برخوردار است و همین امر آنرا به بهشت گردشگران تبدیل کرده است.  پنانگ  

چطور به پنانگ برویم؟

برای رفتن به پنانگ دو راه وجود دارد:
  1. مسیر زمینی: از کوالالامپور تا پنانگ را به مدت 5 ساعت با اتومبیل طی کنید.
  2. مسیر هوایی: پنانگ دارای فرودگاه بین المللی است. بنابراین می توانید بدون دردسر و در مدت زمان کمتری، از نقاط مختلف مالزی به بلیط هواپیما پنانگ را خریداری کنید و به مقصد پنانگ پرواز کنید.
  پنانگ  

در پنانگ چه چیزی در انتظار ماست؟

تپه ی پنانگ

اگر از آب و هوای گرم و شرجی  کلافه شده اید، پیشنهاد ما به شما  تپه ی پنانگ و آب و هوای دلنشین و معتدل آن است. برای رفتن به تپه ی پنانگ می توانید به راحتی از اتوبوس استفاده کنید و سپس با استفاده از قطار کابلی به بالای تپه بروید. در ابتدای ورود به تپه با پل عشاق رو به رو می شوید. نمونه ای شبیه به پل عشاق پاریس. برای گشت و گذار در تپه ی پنانگ هم می توانید از اتومبیل های گردشگری استفاده کنید که در عرض 30 دقیقه جاذبه های دیدنی تپه را به شما نشان می دهد و هم می توانید با پای پیاده مدت زمان بیشتری را به کنکاش در میان طبیعت بکر و گونه های جانوری پنانگ، اختصاص دهید. علاوه بر آب و هوای معتدل، دورنمای بسیار زیبای جزیره پنانگ، مساجد، کلیساها و سواحل، بی شک تجربه ای دلنشین برای هر مسافری است.    

پل پنانگ

پل پنانگ 13.5 کیلومتر طول دارد و بزرگترین پل مالزی و سومین پل بزرگ جهان به شمار می رود. پل پنانگ بر روی آب واقع شده و جزیره ی پنانگ را به خشکی متصل می کند. بنابراین اگر از عاشقان معماری هستید دیدن پل پنانگ برای شما خالی از لطف نیست.  

معابد پنانگ

جزیره ی پنانگ دارای معابد بودایی بسیاری است. برای مثال معبد Thai budhist temple یا بودای خوابیده، که به بودایی های تایلند تعلق دارد یا معبد Brumess budahist temple یا بودای ایستاده که متعلق به بودایی های برمه است.   پنانگ  

 باغ ها و پارک های طبیعی

پنانگ دارای انواع پارک های طبیعی است که زیست بوم بسیاری از موجودات بومی این منطقه اند. مثل باغ پروانه ها و پارک پرندگان.   پنانگ  

دیگر جاذبه های پنانگ

از دیگر جاذبه های پنانگ می توان به مراکز خرید متنوع، رستوران ها، موزه ها، پارک های تفریحی و بازارهای ساحلی اشاره کرد. پنانگ جزیره ای است که بی شک در آن وقت کم می آورید. بنابراین اگر جاذبه های طبیعی، مراکز گردشگری و غذاهای بی نظیر ملل مختلف را توامان باهم می خواهید، پنانگ دقیقا جزیره ی شماست.   ذکر این نکته ضروری است: سواحل پنانگ نسبت به دیگر سواحل مالزی کم طرفدارتر است، با این حال قدم زدن روی شن های طلایی این سواحل بکر، لذتی وصف ناپذیر دارد. پس با تمام وجود از پنانگ مروارید شرق لذت ببرید. برای سفر به پنانگ می توانید از طریق سایت سفرمی بلیط هواپیما پنانگ و هتل های پنانگ را رزرو نمایید.