جزیره چراتینگ

جزیره ی چراتینگ و سواحلی بکر و زیبا

سفرمی
6 اسفند 1397
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
5 رای 5 / 5

جزیره چراتینگ زیباترین ساحل مالزی

چراتینگ را بدون شک می توان از زیباترین نقاط ساحلی در شرق شبه جزیره مالزی دانست! آب های آرام و آبی رنگ دریای جنوب چین، روستای چراتینگ را به یکی از جذابترین مقاصد ساحلی مالزی تبدیل کرده است. این روستای زیبا در 47 کیلومتری شمال پایتخت پهانگ در شهر کوآنتان واقع شده و یکی از معروف ترین کلوپ های جهان Club Med را در خود جای داده است. جزیره چراتینگ مقصدی ایده آل برای انجام ورزش ها و تفریحات آبی نظیر قایقرانی کاتامان، غواصی و قایق سواری است که تجربه ای جذاب و متفاوت را برای شما رقم می زند. جزیره چراتینگ آب و هوای بی نظیری دارد و همین امر آن را به مکانی مناسب برای موج سواری و پرواز با کایت تبدیل کرده است.

جزیره چیاتینگ

جزیره چیاتینگ

اگر می خواهید شیفته ی زیبایی های بی حد و حصر جزیره چراتینگ شوید؛ کافیست یک دوچرخه اجاره کنید و دورتادور جزیره را رکاب بزنید! در اطراف ساحل رستوران های کوچ و بزرگی را خواهید دید که انواع محصولات محلی و سوغاتی های زیبا و ارزان قیمت را به فروش می رسانند. همچنین این رستوران ها محل مناسبی برای صرف انواع غذاهای بومی و آشنایی با سبک زندگی مردمان این جزیره است. به شما پیشنهاد می کنیم فرصت خرید سوغاتی های مالزی از بازارهای محلی جزیره چراتینگ را از دست ندهید!

خرید در چراتینگ

رستوران های چراتینگ مالزی

ساحل چندور

اگر در جستجوی ساحلی آرام و زیبا هستید؛ از ساحل چندور غافل نمانید. این ساحل خلوت تنها چند دقیقه با روستای چراتینگ فاصله دارد و اگر در فصل مناسب سفر کنید، می توانید لاک پشت های تازه از تخم درآمده را تماشا کنید. در طول تخم گذاری لاک پشت ها به ساحل می آیند تا بر روی تخم ها بنشینند..

ساحل چندور

ساحل تلوک چمپداک و بالوک

در نزدیکی شهر کوانتان، سواحل بی نظیری با نام تلوک چمپداک و بالوک قرار گرفته که دارای آب و هوایی بی نظیر و شرایط مساعد جوی است. این سواحل با شرایط مناسب جوی و دریا ورزش ها و تفریحات آبی بسیاری را برای گردشگران فراهم نموده است. بی شک تفریحاتی همچون قایقرانی، موج سواری و اسکی بر روی آب تجربه ای جذاب برای شما خواهد بود. ساحل بصره نیز تنها ده دقیقه از کوانتان فاصله دارد و محلی عالی برای ماهیگیری ماهیان عجیب و غریب می باشد!

ساحل تلوک چمپداک و بالوک

راه های دسترسی به جزیره چراتینگ

سفر زمینی به جزیره چراتینگ

از کوالالامپور تا جزیره چراتینگ، تنها 4 ساعت با خودرو راه است که با جاده ای ساحلی و بسیار خستگی برای شما نخواهد داشت! اتوبوس هایی هم در این مسیر وجود دارند که به صورت روزانه از کوالالامپور به مقصد کوانتان حرکت می کنند. پس از رسیدن به کوانتان نیز می توانید از خدمات تاکسیرانی استفاده نموده و خود را به جزیره چراتینگ برسانید. راه دیگر هم آن است که به وسیله اتوبوس از کوالالامپور به دونگون یا کمامان در ترنگانو بروید و سپس به وسیله ی اتوبوسی دیگر خود را به چراتینگ برسانید.

دسترسی به جزیره چراتینگ

سفر هوایی به جزیره چراتینگ

خطوط هوایی مالزی ایرلاین و فایر فلای به دفعات سرویس های هوایی به مقصد کوانتان را فراهم می کند. چراتینگ تنها 45 دقیقه از فرودگاه فاصله دارد و بی شک آن را می توان آسوده ترین راه برای رسیدن به جزیره چراتینگ دانست. برای سفر می توانید از تور مالزی استفاده کنید. سفر با تور آرامش شما را دو چتدان می کند چون دیگر دغدغه ای برای تهیه بلیط هواپیما یا رزرو هتل نخواهید داشت.