راهنمای سفر تجاری به چین

راهنمای سفر تجاری به چین

سفرمی
4 مرداد 1397
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5

راهنمای سفر تجاری به چین

کشور چین، خود را به عنوان یک غول اقتصادی پیشرو ثابت کرده است که همواره باعث رشد منابع درآمدی شرکت های ایالات متحده می شود. افرادی که برای کسب و کار و تجارت به چین سفر می کنند همیشه نگرانی هایی را در رابطه با رفتار درست با چینی ها دارند. گاهی احساس ناراحتی می کنند زیرا نگران هستند حرفی را بزنند که در فرهنگ چینی مفهوم و معنای خوبی نداشته باشد. تفاوت فرهنگی میان شرق و غرب این احتمال را به وجود می آورد که در سفر تجاری به چین ، افراد در رفتارهای خود دچار اشتباهاتی شوند.

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا با نکات ضروری در سفر تجاری به چین آشنا شوید.

سفر تجاری به چین

گدزنامه و ویزا برای سفر به چین

اگر گذرنامه ایالات متحده را دارید و سفر شما کمتر از 30 روز باشد، نیازی به ویزا برای ورود به هنگ کنگ نخواهید داشت. اما به ویزا برای ورود به سرزمین اصلی چین نیاز دارید. بسته به برنامه سفر خود، ممکن است به چند نوع ویزا نیاز داشته باشید. برای گرفتن ویزای کشور چین باید ابتدا دعوت نامه از طرف شرکتی که قصد برقراری رابطه ی تجاری با آن را دارید برای شما صادر شود. بعد از رفتن به چین می توانید در بسیاری از بانک های چین مانند ICBC و Bank of China  نیز به راحتی حساب باز کنید.

ویزا چین برای سفر تجاری

مدارک لازم برای گرفتن ویزای چین

برای گرفتن ویزا به گذرنامه ای با 6 ماه اعتبار، یک قطعه عکس و فرم درخواست ویزا به همراه دعوت نامه نیاز دارید. آژانس های هواپیمایی به راحتی می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

پول در سفر تجاری به چین

قبل از ورود به چین بهتر است پول خود را با یوان که پول رایج در چین است عوض کنید و اگر از قبل این کار را نکرده باشید بعد از رفتن به بانک ABC ، این کار را انجام دهید.

اگر شرکت ایرانی را در چین می شناسید می توانید قبل از سفر به چین از آن ها بخواهید برایتان حواله ی یوان ارسال کنند. این کار به راحتی با ارسال پول ایرانی برای آن ها امکان پذیر است.

پول چین

هتل در چین

قبل از ورود به چین، حتما هتل را از قبل رزرو کنید. توجه داشته باشید که در زمان برگزاری نمایشگاه ها یا فستیوال ها، قیمت هتل در چین بالاتر است. بنابراین اگر بلیط خود را از قبل رزرو کنید، می توانید به میزان زیادی در هزینه ها صرفه جویی کنید.

هتل چین

نکاتی که باید درمورد فرهنگ چین به آن توجه داشته باشید

سر وقت بودن بسیار مهم است. دیر سر قرار تجاری حاضر شدن در فرهنگ چینی ها بسیار توهین آمیز است.

وقتی می خواهید برگه ای را به کسی بدهید، سعی کنید این کار را با هر دو دست انجام دهید، زیرا استفاده از یک دست توهین آمیز است.

صبرداشتن و مودب بودن بسیار مهم است و برای مدیران چینی عادی است که تصمیمات تجاری را با صبر و به آرامی اتخاذ کنند. بنابراین در مذاکرات کسب و کار، خود را برای قرارگرفتن در یک جلسه ی طولانی، آماده کنید. ممکن است از شما خواسته شود که یک سخنرانی کوتاه نیز داشته باشید، بنابراین برای آن از قبل آماده باشید. در طی مکالمه حرف شریک تجاری خود را قطع نکنید، زیرا می توانند آن را به عنوان بی صبری و بی قراری برداشت کنند.

هیچ چیزی را با جوهر قرمز ننویسید، مگر اینکه آن نوشته برای اعتراض باشد.

فرهنگ چین

نکات سفر و حمل و نقل در چین

در سفر تجاری به چین برای ترجمه مکالمات روزمره، می توانید از برنامه Pieco که یک برنامه رایگان محبوب است و قیمت آن فقط 14.95 دلار می باشد استفاده نمایید. به عنوان مثال، می توانید از تلفن خود برای دریافت یک ترجمه سریع از زبان چینی استفاده کنید.

با توجه به مطالبی که در  CNN.comمنتشر شده است رانندگان تاکسی در شانگهای به پول خورد علاقه دارند. آن ها ترجیح می دهند که صدای سکه ها را بشنوند، که این موضوع دقیقا برعکس ایالات متحده است. با این حال، در شمال غرب چین، فروشندگان مغازه ها، پول کاغذی را ترجیح می دهند و سکه ها را رد می کنند.

نکات سفر و حمل و نقل در چین

اگر شما مجبور به ترک شهر های بزرگ چین هستید، توجه داشته باشید که ممکن است تابلو های کمی به زبان انگلیسی وجود داشته باشد.

رفت و آمد در کشور چین با توجه مجهز بودن این کشور به سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته، آسان است به عنوان مثال در شهر پکن 21 خط مترو، اتوبوس، تاکسی و ریشکا وجود دارد.

باید به چه زبانی مسلط باشید ؟

بهتر است قبل از سفر تجاری به چین تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط باشید، بسیاری از تجار چینی زبان انگلیسی را هم یاد گرفته اند. بیشتر مکاتبات چینی ها به زبان انگیلیسی است.

سفر تجاری به چین

لوازمی که برای سفر به چین باید همراه داشته باشید

پیدا کردن محصولات بهداشتی و قرص هایی که معمولا از آن ها استفاده می کنید در چین احتمالا برایتان چالش برانگیز خواهد بود، زیرا بیشتر آنها به زبان چینی هستند و ترجمه ی آنها برای شما کاری مشکل است.

ممکن است تعجب کنید ، اما دستمال توالت به ندرت در مکان های عمومی در چین در دسترس است، بنابراین مطمئن شوید که از این دستمال ها با همراه خود داشته باشید.

یک شارژر چند منظوره، برای سفر خود بگیرید. این موضوع در طول سفر به شما کمک خواهد کرد.

سفر تجاری به چین