پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا چیست؟

سفرمی
21 شهریور 1397
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
1 رای 1 / 5

پیکاپ ویزا چیست ؟

برای آشنایی با مفهوم پیکاپ ویزا لازم است در ابتدا با مفهوم ویزا به طور کلی آشنا شوید. ویزا در واقع مدرکی است که ضمیمه ی پاسپورت مسافر برای سفر به خارج از کشور خود می شود و نشان دهنده ی این است که یکی از نمایندگان دولت در سفارتخانه یا کنسولگری ، درخواست مسافر مبنی بر ورود به کشور موردنظر را بررسی و تایید کرده است. به طور معمول ویزا برای ورود به هرکشوری نشان می دهد که هدف از سفر مسافر چیست و همینطور چه مدت زمانی می تواند در کشور موردنظر اقامت داشته باشد و آخرین مهلتی که می تواند به آن کشور سفر کند چه تاریخی است!

پیکاپ ویزا چیست ؟

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی و رزرو هتل باشید تا با پیکاپ ویزا بیشتر آشنا شوید.

مفهوم پیکاپ ویزا

روزانه افراد بسیاری به دلایل مختلفی مانند سفر کاری، ادامه تحصیل ،بازدید از شهر یا کشور و یا اقوام و آشنایان، اقامت و .. اقدام به سفر به کشور خاصی می کنند. افراد برای مهاجرت قانونی و ورود به کشورهای مختلف در ابتدا نیازمند ویزای مربوطه به آن کشور هستند و باید برای اخذ ویزای کشور مربوطه به سفارت آن کشور مراجعه نموده و در جهت گرفتن ویزا مدارکی را ارائه دهند و پس از مصاحبه ی حضوری سفارت مربوطه تصمیم میگیرد که فرد اجازه ی ورود به کشور را دارد یا نه !

اما در این میان برخی از کشور ها به خاطر شرایط سیاسی ایران، مانند آمریکا و کانادا هستند که هیچگونه سفارتخانه و کنسولگری داخل کشور ایران برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزا و کنسولی مسافران ندارند و به همین دلیل مسافران با پیکاپ پاسپورت و یا پیکاپ ویزا آشنا شده اند.

عدم وجود سفارتخانه برخی کشورها سبب شده تا متقاضیان اخذ ویزا مجبور شوند به کشورهای واسطه سفر کرده و برای انجام کارهای ویزای خود با در دست داشتن مدارک لازم به نمایندگی ها و یا سفارتخانه های مشخص شده در کشورهای واسط مراجعه نمایند. پس از گذراندن این مراحل اگر به فرد متقاضی ویزا تعلق بگیرد یا درخواست صلاحیت وی برای تعلق گرفتن تایید نگردد، فرد متقاضی در حالت اول باید به کشور واسطه برود و در جهت الصاق ویزا درون پاسپورت خود اقدام نماید.

پیکاپ ویزا چیست ؟

با توجه به اینکه اخذ ویزا در هر کشوری شرایط و قوانین مختص به خود را دارد. متقاضیان باید برای انگشت نگاری و مصاحبه های حضوری در هر کدام از سفارت های خارج از کشور مدت زمانی را که امکان دارد طولانی باشد برای گرفتن جواب رد و یا قبول ویزا از سفارتخانه در کشور واسط صبر کنند.

که این اتفاق هزینه های هنگفت و اتلاف وقت بسیاری را برای متقاضیان به وجود می آورد . در این میان با توجه به اینکه برای اخذ ویزا نیاز به حضور شخص متقاصی نیست افراد می توانند با انتخاب کارگذاری مورد اطمینان و قابل که مجوز رسمی این کار را دارد و با ارائه ی پاسپورت و مدارک موردنیاز خود ، روند کلی اخذ ویزا را با هزینه ی کمتر و صرفه جویی در زمان خود به کسی دیگر بسپارند.

کارگذار اقدامات لازم در جهت اخذ ویزا و الصاق آن به پاسپورت متقاضی را انجام داده و سپس آن را در داخل ایران به فرد تحویل خواهد داد. که به این فرآیند کلی الصاق ویزا به پاسپورت و رسیدن آن به شخص توسط کارگذار، پیکاپ ویزا می گویند.

پیکاپ ویزا در مفهوم عام و به طور کلی یعنی متقاضی اخذ ویزا به فرد کارگذار یا شرکتی اختیار بدهد تا با وکالت از طرف وی، ویزا و پاسپورت را پس از مرحله بررسی ویزا به دست متقاضی برساند. در واقع به جای هزینه های سنگین اقامت در کشورهای خارجی و اتلاف وقت، با پرداخت مبلغی پایین تر ویزا و پاسپورت خود را به راحتی دریافت می کنند.