• بلیط هواپیما قطر

هواپیمایی قطر

معرفی

معرفی هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر (Qatar Airways) از جوان‌ترین و نوپاترین خطوط هواپیمایی در دنیاست که هر ۶ قاره را پوشش می‌دهد، همچنین توانسته با کسب رضایت مشتریان خود سریع‌ترین رشد سالیانه را میان ایرلاین‌های دنیا کسب کند. این مجموعه با ناوگانی متشکل از مدرن‌ترین هواپیماها و بالاترین استاندارد خدمات هوایی در مجموعه چشم‌ربای فرودگاه بین‌المللی حَمَد، شهر دوحه را بدل به یکی از شناخته‌شده‌ترین مقاصد میلیون‌ها مسافر روزانه کرده است. خطوط هوایی قطر، با ۳ بار کسب عنوان برترین ایرلاین دنیا، هم‌اکنون سطح کیفی ۵ ستاره را از موسسه Skytrax دریافت نموده است.

شاید حتی نگاهی گذرا به آمار و ارقام، برای پی بردن به کیفیت و استاندارد کاری Qatar Airways کافی باشد. دست آورد این مجموعه از سال 1997 تا به امروز، ۴۰۰۰۰ کارمند، 180 ناوگان مسافربری و باربری و پرواز به بیش از ۱۵۰ مقصد در سراسر دنیا است.

ارزان ترین نرخ رزرو بلیط هواپیما در سایت سفرمی

بلیط هواپیما قطر

میانگین سنی هواپیماهای این خط هوایی، ۴ سال است که شامل مدل‌های متعددی از بوئینگ و ایرباس می‌شود:

بوئینگ ۷۷۷ و مدل جدید ۷۸۷ در کنار ایرباس‌های A340 – A330 – A350 – A380 – A300F – A321 – A320 و A319 که این مدل اخیر شامل مدل جت تجاری ایرباس هم هست. با توجه به مدل‌های مذکور، قطر ایرویز نخستین ایرلاین در دنیاست که تمامی اعضای خانواده ایرباس را در ناوگان خود گردهم آورده است.

Qatar Airways یکی از معدود مشتریان اولویت اولی ایرباس برای هواپیمای سوپر جامبو A380-800 است که بزرگ‌ترین هواپیمای دنیاست و قابلیت حمل ۵۱۷ مسافر را در محیطی بسیار لوکس و با امکانات رفاهی بی‌بدیل داراست.

همچنین سه مدل از هواپیماهای شرکت BOMBARDIER کانادا نیز در اختیار قطر ایرویز است که به‌طور اختصاصی در زیرمجموعه Qatar Executive مشغول خدمت‌اند.

در حال حاضر خطوط هوایی قطر، بیش از ۳۲۰ فروند هواپیما به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد دلار امریکا را آماده تحویل دارید که نسل جدید ایرباس A350, A320 Neo, A380, A330 و بوئینگ‌های  ۷۷۷, ۷۷۷X و ۷۸۷ را نیز در برمی‌گیرد.

بلیط هواپیما قطر

تاریخچه

هواپیمایی قطر در گذر زمان

Qatar Airways، همان‌طور که از نامش مشخص می باشد متعلق به کشور قطر است. هواپیمایی قطر در سال ۱۹۹۴ میلادی آغاز به فعالیت نمود. در ابتدا، هواپیمایی قطر تنها شرکتی کوچک بود که تعداد مختصری پرواز داخلی در روز ارائه می‌کرد.

بلیط هواپیما قطر

این روند تا سال ۱۹۹۷ ادامه داشت تا اینکه به دستور شخص امیر قطر، حمد بن خلیفه آل ثانی این مجموعه از بنیان دگرگون شد و با سامانی نوین برای کسب نام و نشانی در میان غول‌های صنعت هوایی دوباره پا به میدان گذاشت.

از آن زمان تاکنون، طی 19 سال گذشته خطوط هوایی قطر گسترشی چشمگیر داشته و موفقیت‌های کم‌نظیری را تجربه کرده است؛ یکی از سریع‌ترین نرخ‌های رشد در میان شرکت‌های بین‌المللی متعلق به این مجموعه، با ضریب سالیانه ۲ رقمی بوده است. این پیشرفت برق‌آسا حاصل حضور علی الباکر، مدیرعامل اجرایی شرکت قطر ایرویز بوده که همان روزهای نخست در سال ۹۷ تا به امروز در کنار این مجموعه حضور داشته است. Qatar Airways تنها ۱۴ سال پس از تأسیس مجدد خود توانست نه‌تنها به رکورد صد مقصد جهانی برسد بلکه در همین سال برای بار نخست و با رأی ۱۸ میلیونی مسافرین خود توانست در مراسم جوایز جهانی خطوط هوایی Skytrax عنوان “بهترین خط هوایی” سال ۲۰۱۱ را کسب کند؛ اما این پایان ماجرا نبود و با تکرار این عنوان در سال ۲۰۱۲ و پس از آن در سال ۲۰۱۵، سه‌گانه خود را در جام قهرمانی ایرلاین‌ها تکمیل کرد.

بلیط هواپیما قطر

برگزاری نمایشگاه هوایی فارن برو ۲۰۱۶ در همپشر انگلستان، چندین عنوان دیگر را نیز به مجموعه افتخارات این شرکت افزود، من‌جمله: بهترین کلاس بیزینس دنیا، بهترین لانژ کلاس بیزینس در میان خطوط دیگر دنیا و بهترین خدمه پرواز در خاورمیانه. علاوه بر رشد کیفی و خدمات، قطر هواپیماهای خود را نیز به شدت گسترش داده و در حال به‌روزرسانی ناوگان هوایی خود است. علاوه بر تمامی این‌ها، در سال ۲۰۱۵ Qatar Airways برای هشتمین بار به‌عنوان بهترین خط هوایی خاورمیانه دست پیدا کرد.

بلیط هواپیما قطر

باوجود تمام آنچه گفته شد، امروزه آنچه بیش از هر چیزی برای مسافرین پروازها اهمیت دارد نه تعداد جوایز خطوط هوایی، که امنیت و آسایش است. قطر ایرویز، نخستین خط هوایی دنیاست که موفق شد در سال ۲۰۰۳ با ضریب ایمنی ۱۰۰ درصد تمامی تست‌های ایمنی یاتا International Air Transportation Association را پشت سر بگذارد و گواهینامه  ۲ ساله‌ای را دریافت کند. به ترتیب در دوره‌های بعدی ۲۰۰۵، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳،۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ نیز با همین ضریب موفقیت تکرار شدند.

بلیط هواپیما قطر

این راکت شهرت، درواقع حوالی سال ۲۰۰۳ بود که شتابی دوچندان گرفت و در پی آن رشد روزافزون خطوط هوایی قطر و متعاقباً افزایش تعداد مسافران را سبب شد. در سال مالی ۲۰۰۳-۲۰۰۴، Qatar Airways سه میلیون و سیصد هزار مسافر را جابجا کرد که رشدی ۳۵% را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌داد؛ این روند ادامه پیدا کرد و سال مالی ۲۰۰۴-۲۰۰۵، چهار میلیون و ششصد هزار مسافر را برای این شرکت موافق به دنبال داشت و در سال پس از آن این رقم از مرز ۶ میلیون نفر مسافر نیز عبور کرد. در سال‌های پس از آن تعداد  میلیون نفر مسافر برای سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ و ده میلیون نفر مسافر برای ۲۰۰۷-۲۰۰۸ را ثبت کرد.

بلیط هواپیما قطر

در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ این میزان به ۱۲ میلیون نفر مسافر رسید تا این رسم نانوشته حفظ شود و به سال ۲۰۰۹-۲۰۱۰ برسد که ۱۴ میلیون نفر مسافر را به خود دید. این روند در سال‌های بعدی به ترتیب با اعداد ۱۶،۱۷،۱۸ میلیون نفر ادامه پیدا کرد و سینه‌به‌سینه به سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ میلادی رسید که رقم شگفت‌انگیز ۳۰ میلیون نفر مسافر را برای این خط هوایی موفق به ثبت رساند و نشان درخشان دیگری را در کارنامه‌اش ثبت کرد که البته این‌طور که از شواهد پیداست همچنان در حال پیشرفت است و خیال عقب‌نشینی ندارد.

Qatar Airways یکی از جوان‌ترین ناوگان‌های هوایی دنیا را داراست که البته با توجه به قدمت خود این ایرلاین چندان هم عجیب نیست. این مجموعه که تنها با سه فروند هواپیما در سال ۱۹۹۷ کار خود را آغاز کرده بوده، تا پایان سال ۲۰۰۳ این عدد را به ۲۸ فروند رساند و ظرف این مدت  تقریباً ۲۰۰ درصد افزایش یافت و به ۵۰ فروند رسید. امروزه قطر ایرویز بیش از ۱۸۸ فروند هواپیما را در ناوگان خود به خدمت گماشته که به بیش از ۱۵۰ مقصد سرتاسر دنیا پرواز می‌کنند.

بلیط هواپیما قطر

ناوگان

A319-100LR

۲ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۷۵.۵ تن

طول بال: ۳۵.۸ متر

طول: ۳۳.۸۴ متر

ارتفاع: ۱۱.۷۶ متر

بیشینه سرعت: ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 110 نفر

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

A320-200

39 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۷۸ تن

طول بال: ۳۵.۸ متر

طول: ۳۷.۵۷ متر

ارتفاع: ۱۱.۷۶ متر

بیشینه سرعت: ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 132 نفر

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

A321-200

۸ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۹۳.۵ تن

طول بال: ۳۵.۸ متر

طول: ۴۴.۵۱ متر

ارتفاع: ۱۱.۷۶ متر

بیشینه سرعت: ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 196 نفر

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

A330-200

13 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۴۲ تن

طول بال: ۶۰.۳ متر

طول: ۵۸.۸۲ متر

ارتفاع: ۱۷.۳۹ متر

بیشینه سرعت: ۴۹۳ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 200 نفر اکانومی، 24 نفر بیزینس، 8 نفر فرست کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

A330-300

۱۳ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۴۲ تن

طول بال: ۶۰.۰۳ متر

طول: ۶۳.۶۷ متر

ارتفاع: ۱۶.۸۳ متر

بیشینه سرعت: ۴۹۳ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 223 نفر اکانومی، 24 نفر بیزینس، 12 نفر فرست کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

A340-600

۴ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۳۸۰ تن

طول بال: ۶۳.۴۵ متر

طول: ۷۵.۳۶ متر

ارتفاع: ۱۷.۲۲ متر

بیشینه سرعت: ۸۱۴ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 256 نفر اکانومی، 42 نفر بیزینس، 8 نفر فرست کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

A350

۱۱ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۸۰ تن

طول بال: ۶۴.۷۵ متر

طول: ۶۶.۸ متر

ارتفاع: ۱۷.۵ متر

بیشینه سرعت: ۵۱۳ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 247 نفر اکانومی، 36 نفر بیزینس کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

A380-800

۶ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۵۷۵ تن

طول بال: ۷۹.۷۵ متر

طول: ۷۲.۷۲ متر

ارتفاع: ۲۴.۰۹ متر

بیشینه سرعت: ۱۰۲۰ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: عرشه اصلی 450 نفر اکانومی، عرشه فوقانی 56 اکانومی، 48 بیزینس، 8 فرست کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

777-200بوئینگ

فروند ۹

حداکثر وزن برخاست: ۳۴۷.۵ تن

طول بال: ۶۴.۸ متر

طول: ۶۳.۷۳ متر

ارتفاع: ۱۸.۰۶ متر

بیشینه سرعت: ۹۴۵ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 217 نفر اکانومی، 24 نفر بیزینس کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

777-300بوئینگ

۳۴ فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۹۷.۵ تن

طول بال: ۶۰.۹۳ متر

طول: ۶۳.۷۳ متر

ارتفاع: ۱۸.۵ متر

بیشینه سرعت: ۹۴۵ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 316 نفر اکانومی کلاس، 42 نفر بیزینس کلاس/ 388 نفر اکانومی، 24 نفر بیزینس کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

787-8 بوئینگ

30 فروند

حداکثر وزن برخاست: ۲۲۷ تن

طول بال: ۶۰.۱۲ متر

طول: ۵۶.۷۲ متر

ارتفاع: ۱۷.۰۲ متر

بیشینه سرعت: ۹۵۴ کیلومتر بر ساعت

ظرفیت مسافر: 232 نفر اکانومی، 22 نفر بیزینس کلاس

بلیط هواپیما قطر بلیط هواپیما قطر

غذا

کیترینگ

بلیط هواپیما قطر

با توجه به رقابت بسیار نزدیکی که میان کلیه ایرلاین‌ها در سراسر دنیا وجود دارد، کوچک‌ترین فاکتور نیز از چشم مدیران دور نمی‌ماند، چه رسد به وعده‌های غذایی که شاید بتوان گفت در این زمینه قطر ایرویز سنگ تمام گذشته است.

بلیط هواپیما قطر

مسافران امکان انتخاب از منو باز رستوران را دارند، که با عطر و طعم و بویی دلپذیر بهترین غذاها را از شناخته‌شده‌ترین سرآشپزهای دنیا سرو می‌کنند. تمامی مواد غذایی به‌کاررفته در این منوها، به‌صورت تازه و روزانه تهیه می‌شوند و در کنار هر نوع غذای انتخاب شده مجموعه‌ای از نوشیدنی‌ها و دسرهای لذیذ آماده پذیرایی از مسافران هستند.

بلیط هواپیما قطر

برای اطمینان از کیفیت و تنوع غذاهایی که سرو می‌شوند، قطر به سراغ آشپز نامدار ژاپنی NobuMatsuhisa رفته که از هر نظر در کار خود یک استاد به شمار می‌رود.

بلیط هواپیما قطر

اما این کیفیت در خدمات به همین‌جا ختم نمی‌شوند، اگر رژیم خاص و یا در مواردی پرهیز از مواد غذایی خاصی دارید نیازی نیست آن‌ها را کنار بگذارید، در قطر ایرویز علاوه بر امکان انتخاب برای سلایق مختلف {ازجمله مجموعه سرویس‌های ایرانی، مدیترانه‌ای، ژاپنی…}، برای خردسالان، گیاهخوارها، مسلمانان، هندوها، افراد دارای فشار/قند خون…هم وعده‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. تمامی این وعده‌ها نیز همراه با دسر و نوشیدنی‌های متناسب با خود سرو می‌شوند تا حتی در کیلومترها بالاتر از سطح زمین نیز، لذت یک وعده غذای سالم و دل‌چسب و هیجان‌انگیز را از دست ندهید.

بلیط هواپیما قطر

شبکه پروازی

بلیط هواپیما قطر

اطلاعات تماس

دفتر هواپیمایی قطر در فرودگاه امام خمینی تهران

فرودگاه بین المللی امام خمینی، دفاتر هواپیمایی مستقر در پایانه مسافرین، طبقه دوم، پلاک ۱۹

شماره تماس: ۶۳۰ ۰۷ ۵۱۰ ۲۱ ۹۸+

فکس: ۷۳۸ ۶۶ ۴۴۶ ۲۱ ۹۸+

آدرس دفتر هواپیمایی قطر در تهران

خیابان ولیعصر، روبه روی پارک ملت، برج سایه، طبقه دوم، واحد ۸

شماره تماس هواپیمایی قطر در تهران:
۹۲۵ ۷۵ ۲۱ ۹۸+

فکس: ۸۳۵ ۱۹ ۲۲۰ ۲۱ ۹۸+

آدرس پست الکترونیک:

آدرس سایت: 
http://www.qatarairways.com/

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ الی ۱۶ – پنجشنبه ها ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰

دفتر هواپیمایی قطر در فرودگاه مشهد

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد، طبقه اول

شماره تماس: ۳۳۴۰۰۰۲۷ ۵۱ ۹۸+

فکس: ۳۳۴۰۰۰۲۷ ۵۱ ۹۸+

دفتر هواپیمایی قطر در مشهد

بلوار جانباز، بین جانباز ۴ و ۶، مرکز تجاری

ساعت کار: شنبه تا پجشنبه ۸:۰۰ الی ۱۸:۳۰

شماره تماس: ۶-۳۷۶۶۴۱۰۱ ۵۱ ۹۸+

فکس: ۳۷۶۶۴۱۰۹ ۵۱ ۹۸+

دفتر هواپیمایی قطر در فرودگاه شیراز

فرودگاه بین المللی شهید دستغیب، سالن پروازهای بین المللی

شماره تماس: ۴۵۷۵ ۳۷۲۲ ۷۱ ۹۸+

فکس: ۴۵۷۵ ۳۷۲۲ ۷۱ ۹۸+

دفتر هواپیمایی قطر در شیراز

میدان گاز، بعد از پارک آزادگان، خیابان مشکین فام، هتل هما

شماره تماس: ۹-۳۲۲۷۱۸۶۰ ۷۱ ۹۸+

فکس: ۳۲۲۷۱۸۶۸ ۷۱ ۹۸+

امتیازدهی به ایرلاین قطر

نظافت

امتیاز 3.6 از 5

کترینگ

امتیاز 4.7 از 5

به موقع انجام شدن پرواز

امتیاز 4.9 از 5

برخورد مهماندار

امتیاز 4.7 از 5

رضایتمندی از شرکت هواپیمایی

امتیاز 4.9 از 5

میانگین امتیاز هواپیمایی

امتیاز 4.5 از 5/ 39 رای

شما هم می توانید در مورد این ایرلاین نظر بدهید.

برای ثبت امتیاز نیازی به ثبت نام نیست.

نظافت

امتیاز 3.6 از 5

کترینگ

امتیاز 4.7 از 5

به موقع انجام شدن پرواز

امتیاز 4.9 از 5

برخورد مهماندار

امتیاز 4.7 از 5

رضایتمندی از شرکت هواپیمایی

امتیاز 4.9 از 5
امتیاز دهید
4.5 از 5
39
2 نظر

دیدگاه ها (2 نظر)

رحیم
در روز 1397/10/8 گفته است:

قطر ایرویز بهترینه

رامین
در روز 1397/6/9 گفته است:

ازهرلحاظ عالی.ولی رفتارپرسنل دفترقطردر بیروت که همگی اقابودندخیلی زشت وزننده بود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

نام:
ایمیل:
دیدگاه:

سفرمی معتبر ترین سامانه خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی خرید بلیط قطار و رزرو هتل با گارانتی ارزان ترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی تمامی نیاز های شما است تا سفری لذت بخش و با خیالی آسوده را تجربه کنید. سایت سفرمی ارزان ترین نرخ خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی خرید بلیط قطار تمامی مسیر ها و رزرو هتل در سراسر کشور را با قیمتی مناسب و به آسانی چند کلیک را برای شما فراهم کرده است. سفرمی با هدف ارائه خدمات گردشگری به روشی آسان، ارزان و بدون دردسر و با استفاده از تیمی حرفه‌ای و به کارگیری دانش به روز صنعت توریسم و گردشگری، از سال 1394 فعالیتش را آغاز کرد و تا کنون موفق به ارائه خدمات به صد ها هزار مشتری و جلب رضایت کامل آنها شده ایم. هم اکنون می توانید با خرید بلیط هواپیما بلیط قطار رزرو هتل و رزرو تور به جمع مشتریان سفرمی بپیوندید و از تخفیف های ویژه ما بهرمند شوید.