گردشگری جهان - شرکت های هواپیمایی - مهمانداری

مهماندارها و عجیب ترین رویدادها در حین پرواز

آلا خسروانی
17 خرداد 1396
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
5 رای 5 / 5

تجربه هیجانات ماجراجویانه و گذراندن تعطیلات شگفت انگیز با هزینه بسیار کم یا حتی بدون هیچ هزینه ای از جمله امتیازات منحصر بفرد و فراوان شغل مهمانداری است. اما این کار با چالش هایی هم روبروست. تأخیر و لغو پرواز، بیدار شدن در ساعت ۴ صبح، ساعت های نامنظم کاری، ساعت های کاری در تعطیلات آخر هفته، تعطیلات سالانه و سفرهایی با ساعات طولانی از جمله ی این چالش ها هستند. مهمانداران همچنین ملزم به رعایت گستره ی وسیعی از آداب و رفتارهای خاص هستند که برخی از آنها می توانند مهارت های هر فردی را به چالش بکشانند. در اینجا به برخی از سخت ترین شرایط کاری که مهمانداران با آن ها مواجه می شوند اشاره می شود:

مدفوع بدبویی که هواپیما را مجبور به فرود آمدن کرد

بنا به گزارش یکی از شبکه های خبری موثق در مارس ۲۰۱۵، پرواز بریتیش ایرویز از لندن به دبی به دلیل بوی بد مدفوع مجبور به فرود شد! آبیشک ساچدف که در این پرواز حضور داشت در صحبت با این شبکه ی خبری می گوید: "خلبان پرواز سر مهماندار کابین را احضار کرد و ما احساس کردیم که مسئله عجیبی اتفاق افتاده است. حدود ده دقیقه بعد او اعلام کرد که "شما ممکن است متوجه بوی ناخوشایندی که از یکی از دستشویی ها می آید شده باشید". سخنگوی شبکه ی خبری عنوان داشت که این مسئله می تواند برای سلامتی و امنیت مسافران مشکل ساز شود چرا که تنها نیمی از هوای داخل هواپیما بازیافت و پاکسازی می شود. طبق گزارش، مسافران در یک هتل اسکان داده شدند چرا که اولین پرواز بعدی پانزده ساعت بعد بود.

مسافرانی که به طرز وحشتناکی بی حوصله هستند

در سال ۲۰۱۴، مسافری در پرواز هواپیمای چین شرقی می گفت می خواهد هر چه سریعتر از هواپیما پیاده شود. پس از فرود آمدن هواپیما در فرودگاه بین المللی سانیا فونیکس، اسلاید اضطراری را باز کرد. این اتفاق منجر به تأخیر هواپیما به مدت ۲ ساعت شد و همچنین زیانی مالی برابر با ۱۶۰۰۰ دلار را در پی داشت. در ماه آپریل نیز مهمانداری از خطوط هوایی ایالات متحده به طور مخفیانه، کاری مشابه انجام داد.

انفجار سیگار الکترونیکی

در ماه مارس، پروازی از خطوط هوایی دلتا در فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا پس از انفجار سیگار الکترونیکی که متعلق به یکی از مسافران هواپیما بود به تأخیر افتاد. در حالی که استفاده از سیگارهای الکترونیکی قابل حمل که با باتری کار می کنند در هواپیما مجاز است، سیگارهای الکترونیکی با باتری های لیتیوم یون ممکن است در صورت آسیب دیدگی مشتعل شوند و باید حتما مورد کنترل قرار بگیرند.

افرادی که با آب هواپیما سوپ درست می کنند!

در پاسخ به سؤال جالب "عجیب و غریب ترین چیزهایی که مهماندارها در حین خدمتشان می بینند چیست؟" هدر وایلد مهماندار سابق می گوید او چیزهای زیادی را دیده است که برای دیگر افراد عجیب و غریب است. در میان عجیب ترین موارد باید به افرادی اشاره کرد که با استفاده از آب هواپیما سوپ درست می کنند. او می گوید: "باید حواستان باشد که آب هواپیما هیچوقت تمیز نمی شود".

حیواناتی که در هواپیما جا می مانند

بیش از ۷۰۰ نفر از اعضای کابین خطوط هوایی بین المللی، لیست بلند بالایی از چیزهایی که مسافران پس از پیاده شدن از هواپیما در سال ۲۰۱۳ جا گذاشته اند را افشا کرده اند. حیواناتی از قبیل شاهین، ماهی خشک شده، قورباغه، لاک پشت و طوطی جزء متداول ترین موارد این لیست هستند.

درخواست های عجیب و غریب

مهمانداری با نام مستعار "بتی" در مقاله ای تحت عنوان "اعترافات یک مهماندار خسته" می گوید: چیزهایی که مسافران اغلب از ما می خواهند مواردی کاملاً معمولی هستند. آنچه عجیب است نحوه ی استفاده از این چیزها است. وسایل مورد درخواست مسافران از این قرار است: موچین هایی برای در آوردن خار، خودکاری برای تمیز کردن گوش، پیچ گوشتی برای جدا کردن صندلی ها از هم و فنجان، درب، نی و چاقو برای درست کردن سوند!

زامبی ناشناس

بتی می گوید: "با نگاهی به راهروی هواپیما شاهد منظره ی شخصی برهنه همچون زامبی ناشناس بودم! روبرو شدن با وضعیتی تأسف بار از افراد ناشناس، حتی عادی ترین افراد را به عکس العمل های عجیب و غریب وا می دارد". بتی در توضیح می گوید: "این افراد طوری در هواپیما می خوابند که فکر می کنند در خانه و تختشان و در امنیت کامل به سر می برند. وقتی آنها تصور می کنند که در خانه و تختشان هستند، درآوردن لباس هایشان قابل قبول به نظر می رسد، اما متأسفانه این رفتار در پروازهای بین المللی با ساعات طولانی و حضور تعداد زیادی از مسافران قابل قبول نیست.

درخواست ناراحت کننده گربه ای!

بتی می نویسد: "من مهمانداران زیادی را می شناسم که با موقعیت دشوار درخواست مسافر برای شیر دادن به گربه مواجه شده اند. قطعا شما درباره حق تغذیه با شیر مادر چیزهایی خوانده اید. بله یک گربه و این یک رویداد منحصربفرد نیست". او می گوید پاسخ ها به درخواست شیر دادن به گربه غالباً یک چیز است: "من فقط به بچه ام شیر می دهم."