Italinan Food

غذای ایتالیایی را مهمان یک خانواده ایتالیایی باشید!

سمیه مصطفی
25 شهریور 1395
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
15 رای 5 / 5

سفر به ایتالیا جزو پرطرفدارترین سفرهای توریستی است. سفری که اغلب جهانگردان حداقل تجربه یک بار سفر به آن را داشته اند. به همین دلیل آژانس های مسافرتی نیز روی تور گردشگری ایتالیا بسیار مانور می دهند. غذای ایتالیایی علاوه بر جاذبه های دیدنی و تاریخی این کشور جزو جاذبه های مهم آن است. غذاهایی مانند پیتزا و پاستا که شهرت جهانی دارند. البته ما فقط بعضی از آن ها می شناسیم و ایتالیا غذاهای خوشمزه تری نیز دارد.

یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا، قطعا تست کردن غذای ایتالیایی است. غذاهای بی نظیری که خوردن آن ها تجربه ای بی مانند است. شاید فکر کنید غذاهای ایتالیایی در رستوران های میلان بهترین نمونه های آن ها هستند. در حالی که غذاهای اصیل ایتالیایی را می توان در خانه های سنتی و میان مردم بومی نیز پیدا کرد!

غذا ایتالیایی

به لطف پروژه "Home Food" که در ایتالیا اجرا می‌شود. همه مسافران می توانند شبی ایتالیایی به معنای واقعی کلمه را در کنار خانواده ای بومی بگذرانند. کافی است هر نقطه ای از کشور زیبای ایتالیا که مدنظرتان است را انتخاب کنید، تفاوتی نمی کند که انتخاب شما یک شهر و یا حتی منطقه ای حومه ایی و ییلاقی باشد؛ البته باید مطمئن شوید که در منطقه انتخابی شما، مادری ایتالیایی و یا سرآشپزی ماهر انتظار شما را می کشد.

غذای ایتالیایی

تجربه ای که ما پشت سر گذاشتیم با لدا دی تیموتی (Leda di Timoteo) و همسرش در شهر حیرت انگیز سولمونا (Sulmona) در منطقه‌ی ابروتزو (Abruzzo) گذشت. ما پس از اینکه از طریق وب سایت " Home Food" این شب فراموش نشدنی را رزرو کردیم، بلافاصله ایمیلی  دریافت کردیم با این مضمون:" لدا دی تیموتی در ساعت هفت عصر در خانه‌اش برای پذیرایی از شما با ۴ نوع غذا منتظر است ".تنها چیزی که لازم بود با خود ببریم اشتهایی سیری ناپذیر برای تجربه فراموش نشدنی یک غذای ایتالیایی فوق‌العاده بود.زندگی ساده و یا ناآشنایی میزبان به زبان انگلیسی، اصلا اهمیتی نداشت. بزرگترین راه ارتباطی میان ما غذا بود که بی‌نظیر بود.

غذای ایتالیایی ملکه آشپزخانه

در بزرگ و بسیار سنگین چوبی باز شد و میزبان ما با چهره‌ای مهربان و لبخندی بر لب در سرسرا از ما استقبال کرد. ظاهر او بسیار ساده بود موهایی که به سبک مصری کوتاه شده بود و پیشبندی سفید رنگ که به دور کمرش بسته شده بود. اتاق نهارخوری او که شامل رومیزی کتان، ظروف چینی عالی، کارد و چنگال نقره ای و لیوان های  کریستال می شد، کاملاً آماده و چیده شده بود. آشپزخانه درست در کنار اتاق ناهارخوری قرار داشت و  محل فرمانروایی لدا بود. همسر او به نحو کاملاً هوشمندانه ای از مقر فرماندهی او فاصله می گرفت.

غذاهای خانگی

پیش غذای لدا، راویولی به همراه پنیر ریکوتا (ricotta) بود. او این  پنیر محلی را از روستایی در همان منطقه با نام Campo di Giove خریده بود. این راویولی خانگی از قطعات مربع شکل بسیار ظریفی تشکیل شده بودند که به دقت در سسی قرمز رنگ غوطه ور شده بودند تا پخته شوند.در انتها، روی آنها پنیر لذیذ پکورینو (pecorino) پاشیده شده بود و در هنگام سرو نیز، با ریحان خرد شده تزئین شده بود. غذای بعدی، غذایی متشکل از گوشت بره بود که ساعت ها در تخم مرغ و سس لیمو پخته شده بود و دستور پختی کاملا محلی داشت.

غذای ایتالیایی

لدا همانند دیگر میزبان های سایت  " Home Food" تنها با استفاده از محصولات محلی غذاهایش را می پزد که ریشه در سنتی دیرینه دارد و از مادر و مادربزرگش به او به ارث رسیده است. پختن غذاهای غیر بومی و فست فود در چنین آشپزخانه هایی مجاز نمی باشد. طبق گفته های بنیانگذار سایت  " Home Food" مادران ایتالیایی تجربه و دانشی بیش از سرآشپزان کار کشته دارند. ریشه ها و سرچشمه های آشپزی اصیل ایتالیایی را تنها می توان در میان خانواده ها، آشپزخانه هایشان و غذاهای لذیذی که توسط مادران ایتالیایی پخته می شود تجربه کرد.

غذای ایتالیایی قضاوت نهایی

رزرو غذاهای بی‌نظیر خانگی در ایتالیا ،از طریق وب سایت" Home Food" امکان‌پذیر می‌باشد.قبل از رزرو غذا، ابتدا باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید .پس از طی مراحل ثبت نام، تائیدیه‌ای مبنی بر عضویتتان دریافت خواهید. سپس شما می‌توانید بر اساس برنامه سفرتان، محل، تاریخ و زمان مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این مرحله همچنین باید از حضور میزبانی که انتخاب می‌کنید در تاریخ و زمان موردنظرتان مطمئن شوید.

غذاهای خوشمزه بین الملل

پرداخت به صورت اینترنتی و از طریق PayPal صورت می گیرد که روشی بسیار راحت است. پس از پرداخت، وب سایت فوراً ایمیلی با جزییاتی از قبیل آدرس و شماره تماس میزبان را برایتان ارسال می کند. نکته جالب توجه این است که این سایت میزبان های بی‌نظیری را از اقصی نقاط ایتالیا  گرد هم آورده است. هزینه گذراندن هر شب ایتالیایی چهل یورو برای هر نفر می باشد .پس این ماجراجویی استثنایی را در سفرتان به ایتالیا از دست ندهید. قطعا با استفاده از این روش، خوشمزه‌ترین غذای ایتالیایی عمرتان را میل خواهید کرد.