کار در قطر

فرصت های شغلی کشور قطر

fatima
23 آبان 1402
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5


کار در قطر

قطر کشوری ثروتمند در شرق شبه جزیره عربستان و واقع در خاورمیانه است. کشوری که در جنوب خلیج فارس واقع شده و به دلیل فاصله نزدیکی که با ایران دارد، جزو کشورهای توریستی برای ایرانیان نیز محسوب می شود. علاوه بر توریستی بودن این کشور، به علت ثروت زیادی که در قطر نهفته و نیروی کار کم، قطر جزو کشورهای مهم برای مهاجرت کاری محسوب می شود. هر ساله افراد زیادی برای کار در قطر تقاضا می دهند. چرا که در قطر نرخ بیکاری حدودا 0.2 درصد و میزان حقوق و دستمزد بسیار بالاست. در ادامه با فرصت های شغلی که در کشور قطر وجود دارد آشنا خواهید شد.

کشور قطر

چرا کار در قطر مناسب ما ایرانی هاست؟

برای کار در قطر باید در نظر بگیرید که این کشور همچون ایران کشوری مسلمان است. از این رو بسیاری از فرهنگ های مذهبی و دینی در قطر و ایران مشابه است. از آن جایی که بیشتر مردم قطر در ثروت فراوانی زندگی می کنند، نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. کیفیت آموزشی، سهولت اخذ بیمه درمانی و مقرون به صرفه بودن هزینه سوخت نیز باعث شده تا بسیاری از افراد برای اقامت در قطر اقدام کنند. قطر اقامت دائم به کسی نمی دهد اما امکان اخذ اقامت چند ساله و تمدید آن وجود دارد. یکی از روش های اخذ اقامت در قطر، سرمایه گذاری و کار در قطر است.

فرصت های شغلی در قطر کدامند؟

برای مهاجرت کاری به قطر می توانید از یک شرکت قطری جاب آفر اخذ کنید. در مصاحبه های کاری به صورت انلاین شرکت کنید و در صورت پذیرش به قطر سفر کنید.

راه دیگر مهاجرت کاری به قطر، سرمایه گذاری است. با این روش می توانید مستقیما با شرکت هایی که ساخت و ساز دارند و یا بیزینس خرید و فروش دارند همکاری کنید و یا از طریق تزریق سرمایه توسط شرکت خود به قطر، به این زمینه ورود کنید.

مشاغل مورد نیاز در قطر کدامند؟

از آن جایی که مهمترین درآمد کشور قطر از دو صنعت ساخت و ساز و نفت و گاز است، در صورتی که شغلی در جهت انجام این بیزینس ها دارید، برای کار در قطر اقدام کنید. صنعت هتل داری و گردشگری نیز در قطر در حال رشدند و سرمایه گذاری در ساخت و ساز هتل ها می تواند یکی از راه های دریافت ویزای کاری قطر برای ایرانیان باشد. قطر در صنعت نفت و گاز نیز به مهندسان متخصص در این زمینه مبرمی دارد.

کار در قطر

اما اگر بخواهیم لیستی از مشاغل مورد نیاز در قطر را تهیه کنیم باید بگوییم که پرستار، داروساز، پزشک، مهندس مکانیک، مهندس برق، مهندس عمران، مهندس نرم افزار، مدیر شبکه، حسابدار و کارشناس امنیت سایبری از مشاغلی است که در این کشور بسیار خواهان دارد. در نظر بگیرید که تخصص هایی همچون دیجیتال مارکتینگ و کارشناس سئو در همه جای دنیا به ویژه در کشورهای عربی بسیار کارآمد هستند. در واقع با پیشرفت تکنولوژی و فروش های مجازی، این دو تخصص در جهان جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند. کشورهای عربی هنوز به خوبی نتوانسته اند در این زمینه کار کنند از این رو به نیروی خارجی در این زمینه نیازمندند.

حداقل و حداکثر دستمزد کار در قطر

پاسخ به این سوال کاملا به تخصص شما بازمیگردد. شرکت های نفت و گاز و مشاغل خدماتی بیشترین حقوق را در این کشور دریافت می کنند. در حال حاضر کمترین حقوق در قطر 750 ریال قطر در ماه است اما این رقمی است که هیچ فردی را راضی برای مهاجرت نمی کند. متوسط حقوق افراد در قطر 13000 ریال قطر در ماه است. بالاترین دستمزد برای کارمندان نیز حدودا 90000 ریال قطر در ماه است.

آیا کار در قطر به آسانی یافت می شود؟

تخصص همیشه حرف اول را می زند. با اینکه اولویت کشور قطر برای استخدام شهروندان قطری است اما اگر تخصص شما بالاتر از آن ها باشد، در اولویت استخدام قرار خواهید گرفت.

قوانین کار در قطر برای خارجی ها

هیچ کارمندانی نباید بیشتر از 10 ساعت در روز کار کند. در حالت عادی 8 ساعت کار در 6 روز کاری برای شاغلین در نظر گرفته شده است که اگر این میزان به 10 ساعت در روز برسد، کارفرما موظف است اضافه حقوق به کارمند خود بدهد.

در صورتی که قرارداد کارمند تعلیق شود، شرکت موظف است تا پایان قرارداد اولیه، حقوق و مزایا را به کارمند بپردازد.

بیمه درمانی خصوصی برای کارکنان خارجی باید توسط شرکت ها ارائه شود.

سالانه هر کارمند می تواند سه هفته تا یک ماه مرخصی دریافت کند.

در صورتی که کارمند بیمار شود می تواند از دو هفته مرخصی استعلاجی با دریافت حقوق کامل برخوردار شود.

ساعت کار در ماه رمضان به 36 ساعت در هفته کاهش می یابد اما به صورت عادی هر کارمند باید 48 ساعت در هفته کار کند.