بلندترین سرسره ی جهان-لندن- جهانگردی-مناطق دیدنی لندن-هیجان-خرید بلیط آنلاین

بلندترین سرسره جهان در لندن افتتاح می‌شود

علی زمانی
18 اردیبهشت 1395
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5

لندن مفهوم جدیدی را برای هیجان تعریف می‌کند

این تابستان در روز ۲۴ ژوئن شهر لندن از بلندترین و طولانی‌ترین سرسره تونلی پرده‌برداری می‌کند که مطمئناً توجه معتادان آدرنالین را به خود جلب خواهد کرد که دنبال جایگزینی برای بیگ بن، برج لندن و دیگر جاهای دیدنی لندن می‌گردند.

این سرسره واقع در پارک ملکه الیزابت لندن به گونه‌ای طراحی شده که دور برج آرسلورمیتال لندن که بلندترین سازه لندن است، بچرخد. این برج بیش از ۷۳ متر ارتفاع دارد و تقریباً ۲۲ متر بلندتر از مجسمه آزادی است.  سازه برج توسط آنیش کاپور برای مسابقات المپیک طراحی شده است. او می‌گوید: «من به دنبال یک حس بی‌تعادلی بودم، چیزی که دائم در حرکت باشد. در اصل یک برج در طراحی مانند هرم است، اما ما یک حس جریان ایجاد کردیم که در حین راه رفتن تغییر می‌کند. مانند برج بابل این برج هرگز یک تصویر ثابت از دیدگاه‌های مختلف ندارد.» این برج از ۳۵۰۰۰ پیچ و مهره و مقدار کافی فولاد برای ساخت ۲۵۶ اتوبوس دوطبقه ساخته شده است و چشم‌اندازی به شعاع ۳۲ متر از پارک و آسمان لندن را برای بیننده فراهم می‌آورد.

این سرسره تقریباً ۱۷۸ متر ارتفاع دارد و ۴۰ ثانیه طول می‌کشد تا افراد از بالای آن به زمین برسند. سرسره از ۳۰ بخش و ۱۲ پیچ تشکیل شده که یکی از این پیچ‌ها بسیار تند است.. سرعت تقریبی افراد ۲۴ کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده است. این سرسره توسط کارستن هولر متخصص سرسره که طراح سرسره‌های معروفی از جمله سرسره گالری هایوارد است، طراحی شده است. هزینه بلیط ۲۲ دلار برای بزرگسالان و ۱۵ دلار برای کودکان تعیین شده که شامل دسترسی به سکوی برج نیز است. بلیط‌ها به صورت اینترنتی قابل خریداری هستند.