مهاجرت شغلی

بهترین کشورها برای مهاجرت شغلی کدامند؟

fatima
25 آبان 1402
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
0 رای 0 / 5


بسیاری از ایرانی ها قصد دارند که به خارج از کشور مهاجرت کنند و زندگی جدیدی را در جایی دیگر آغاز کنند. هر چند این تصمیم خیلی سخت است و با دشواری هایی مواجه است اما اگر به طور قطعی تصمیم به مهاجرت دارید، پیش از هر چیزی کشورهایی که از نظر شغلی مناسبند را پیدا کنید. شغل مهمترین چیزی است که در زمان مهاجرت به آن نیاز خواهید داشت. برای همین انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری امری مهم و ضروری است.

برای انتخاب کشور مناسب جهت مهاجرت شغلی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

کشوری که قصد مهاجرت کاری به آن را دارید باید چندین ویژگی داشته باشد تا شما با خیال راحت به این کشور وارد شوید. مشاغلی که در این کشور وجود دارند باید پذیرای حرفه شما باشند. درواقع پیش از هر چیزی باید بدانید که حرفه شما مناسب کشور جدید هست یا خیر. گاهی ممکن است حرفه شما کاملا جدید باشد و کشورهای دیگر از آن به خاطر تازگی اش استقبال کنند. پس در هر صورت پیش از مهاجرت نوع شغل خود را مشخص کنید.

مشاغلی که در کشور مد نظر وجود دارد باید تعادلی میان زندگی و کار ایجاد کند. متاسفانه در ایران بسیاری از ما از این تعادل بی بهره ایم. طوری غرق کار می شویم که زندگی کردن را فراموش می کنیم. اما در کشورهایی که ویزای کاری می دهند معمولا توازنی بین این دو مورد وجود دارد. معمولا زمان کار، همه مشغول به کارند و پس از پایان ساعت کاری، کار را فراموش می کنند و به زندگی خود می رسند.

مهاجرت شغلی

امنیت شغلی

از امنیت شغلی به هیچ عنوان نباید گذشت. این که مطمئن باشید شغلی که به شما داده می شود ماندگار است، آرامش خیالی را برای شما به همراه دارد. به هیچ عنوان مشاغلی که امنیت ماندگاری ندارند را انتخاب نکنید.

نرخ بیکاری

کشورهایی که نرخ بیکاری در آن ها بسیار کم است، مناسب مهاجرت شغلی اند. به عنوان مثال در آلمان و انگلستان نرخ بیکاری بسیار پایین و چیزی حدود 3.5 تا 4.5 درصد است. این درحالی است که در ایران نرخ بیکاری نزدیک به دو رقمی شدن است.

رضایت از زندگی

کشورهای شاد جهان را برای مهاجرت انتخاب کنید. هدف از زندگانی را فراموش نکنید. کشورهایی که به عنوان شادترین کشورهای جهان شناخته می شوند از نظر شغلی نه تنها مناسبند بلکه پیشرفت کاری و زندگی در آن ها دیده می شود.

هزینه اجاره خانه و ملک نسبت به درآمد

هزینه اجاره خانه و خرید ملک در یک کشور نسبت به میزان درآمدی که خواهید داشت از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید. در بسیاری از کشورها همچون کانادا هزینه اجاره خانه بسیار پایین تر از درآمد افراد است. به همین دلیل می شود چندین سال را در خانه ای بدون افزایش اجاره بها سپری کرد.

نزدیکی به وطن

این ویژگی برای همه کشورها امکان پذیر نیست اما اگر شغل شما وابسته به رفت و آمدهای متعدد است، بهتر است که کشوری را برای مهاجرت شغلی انتخاب کنید که فاصله نزدیکی به وطن داشته باشد.

 

لیست کشورهای مناسب برای مهاجرت شغلی

بهترین کشورها برای مهاجرت

کانادا

اولین و بهترین پیشنهاد ما برای مهاجرت شغلی ایرانیان، کشور کاناداست. کانادا نیروی کمبود کار دارد و این نیرو را با کمک مهاجرانی که قصد اقامت در این کشور را دارند تامین می کند. شرایط اقتصادی، درآمد، آزادی و رفاهی که در این کشور وجود دارد و صد البته میزان بسیار زیاد ایرانی هایی که در این کشور ساکن هستند، همه و همه باعث می شود که کانادا را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت شغلی انتخاب کرد. در کانادا احساس غربت نمی کنید چرا که تا چشم کار می کند ایرانی ها در این کشور ساکن شده اند. نرخ اشتغال در کانادا حدودا 73 درصد و نرخ بیکاری 6 درصد است. حداقل حقوق در این کشور 2000 دلار در ماه است.

مهاجرت شغلی به کانادا

آلمان

بعد از کانادا می توان آلمان را بهشت شغلی برای ایرانیان در نظر گرفت. آلمان سالانه به بیش از 400 هزار نفر نیروی کار نیازمند است. برای همین مهاجرت شغلی به این کشور چندان کار سختی نیست. نرخ بیکاری در آلمان 5.8 و نرخ اشتغال 75 درصد است. حداقل حقوق در این کشور 1500 یورو در ماه است.

استرالیا

سال هاست که استرالیا در لیست بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت قرار گرفته است. این کشور با برنامه ریزی های دقیق خود در بحرانی ترین شرایط هم توانست مشاغل را به خوبی حفظ کند. در دوران کرونا استرالیا کمتر از سایر کشورها دچار فروپاشیدگی اقتصادی شد. 120 هزار ایرانی در حال حاضر مقیم استرالیا هستند. نرخ بیکاری در این کشور 5.2 درصد و نرخ اشتغال 73 درصد است. حداقل حقوق در استرالیا نیز 3000 دلار در ماه است.

دانمارک

چهارمین کشوری که برای مهاجرت شغلی مناسب است، دانمارک است. دانمارکی ها نماد شادترین مردم جهان هستند. در این کشور نرخ جرم و جنایت نزدیک به صفر است. از طرفی رشد جمعیت بسیار پایینی دارند از این رو نیروی کار خود را از مهاجرین تامین می کنند. حداقل حقوق در این کشور 17000 کرون در ماه است. نرخ اشتغال 74 درصد و نرخ بیکاری 2.8 درصد است.

آمریکا

آمریکا مقصدی رویایی برای علاقه مندان به مهاجرت است. گستردگی مشاغل و ظرفیت بالای کار در این کشور باعث شده که بسیاری از ایرانی ها برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. البته به یاد داشته باشید که آمریکایی ها برخلاف سایر کشورها ریخت و پاش های بسیاری دارند و هزینه های زندگی در این کشور بالاست. درواقع اگر به زندگی در آلمان خو بگیرید به سختی می توانید آمریکا را تحمل کنید. نرخ بیکاری در آمریکا حدودا 4 درصد و نرخ اشتغال 70 درصد است. حداقل حقوق در این کشور 2150 دلار در ماه است.

امارات

امارات کشوری در حاشیه خلیج فارس است و نزدیکی آن به ایران باعث شده مقصد سفر بسیاری از ایرانی ها باشد. امارات هر روز پیشرفته تر از دیروز می شود و برای تداوم رشد خود نیاز به نیروی کار متخصص دارد. از این رو اگر حرفه شغلی مناسبی دارید می توانید به امارات مهاجرت کنید. رفاه اجتماعی بالا، مالیات صفر و اقتصاد خوب آن بدون شک زندگی شما را زیر و رو می کند. حداقل حقوق در این کشور 2000 درهم در ماه است.

عمان، قطر، سوئیس، لوکزامبورگ، ایسلند، انگلیس و ژاپن نیز در رتبه های بعدی برای مهاجرت شغلی قرار می گیرند.