از میان نفس گیر ترین مناظر ریلی دنیا عبور کنید

از میان نفس گیر ترین مناظر ریلی دنیا عبور کنید!

مهرناز البرز
6 شهریور 1396
1 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
10 رای 5 / 5
همه ما می دانیم که تنها مقصد سفر مهم نیست بلکه مسیر و راهی که ما را به نقطه دلخواهمان می رساند نیز خیلی اوقات به همان اندازه حائز اهمیت است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از سفرهای هوایی خسته شده اید و می خواهید برای تماشای مناظر اطرافتان فرصت و دقت بیشتری صرف کنید، به شما پیشنهاد می کنیم همراه سفرمی از میان نفس گیرترین مناظر دنیا با قطار عبور کنید!

1. سوییس

گلسیر اکسپرس گذر از میان کوه های آلپ، قله های برفی، مراتع کوهستانی و روستاهایی مابین زرمات (Zermatt) و سنت موریتز (St. Moritz) که تنها در کتاب داستان ها مثل و مانندش را دیده اید.

2. روسیه

ترنز سیبرین سفری چند روزه در اطراف روسیه داشته باشید. از ولادیوستوک به مسکو بروید و از کنار دریاچه بایکال (Lake Baikal)، عمیق ترین دریاچه جهان عبور کنید.

3. نیوزلند

ترنز آلپاین با قطار از کرایست چرچ (Christchurch) و گری موث (Greymouth) عبور کنید. رقابتی بین مناظر رودخانه "وای ماکاریری" (Waimakariri) و نواحی جنوبی کوه های آلپ برپاست که از تماشای آن لذت خواهید برد.

4. استرالیا

غان پوتین های کوهنوردی و دوربین های شکاری تان را بردارید تا به اکتشاف در شهرک "آلیس اسپیرینگز" (Alice Springs) بپردازید. این مسیر ریلی از شمال به جنوب در "رد سنتر" (Red Centre) استرالیا و از داروین (Darwin) تا آدلاید (Adelaide) کشیده شده است.

5. کالیفرنیا

کالیفرنیا زیپر از ویندی سیتی (Windy City) تا سانفرانسیسکو را با قطار طی کنید. از صخره ها تا رشته کوه های نوادا (Sierra Nevada) را با قطار بالا بروید و سپس از ساحل 2447 مایلی اقیانوس آرام، در میان بخش مرکزی آمریکا پایین بیایید.

6. کانادا

کنیدین گشتی در میان مناطق روستایی کانادا بزنید و از تماشای مناظر روستایی تورنتو (Toronto) تا ونکوور (Vancouver) غرق در لذت شوید.

7. آرژانتین

ثطاری در ابرها این قطار به سمت ابرها می رود و در ارتفاع 138000 فوت، در پیچ و تاب کوه های آند، از مسیر سالتا، (Salta) آرژانتین تا مرز شیلی حرکت می کند. قطاری در ابرها این یکی از مرتفع ترین سفرهای ریلی جهان به شمار می رود.

8. اروپا

این سفر ریلی، پر زرق و برق ترین مسیرهای اروپا را از لندن به ونیز، که از پاریس هم گذر می کند، به تصویر می کشد. هنگامی که قطار در سوییس متوقف می شود می توانید شامتان را نوش جان کنید و از خوردن کروسانت های تازه لذت ببرید.

9. آفریقا

شانگولو این سفر ریلی شامل گشت در میان زیباترین مراتع نامیبیا (Namibia)، آفریقای جنوبی (South Africa) و زیمباوه (Zimbabwe) می شود.

10. آفریقای جنوبی

بلو ترین این تور گردشگری با قطار از پرتوریا (Pretoria) تا کیپ تاون (Cape Town) مناظر دل انگیز آفریقای جنوبی را پیش روی چشمانتان قرار می دهد؛ همچنین قطار توقف کوتاهی در شهر معدن الماس کیمبرلی (Kimberley) خواهد داشت.

11. سربیا و مونته نگرو

بلگراد تو بار در این سفر ریلی مسافران 254 تونل را در مسیری 296 مایلی از پایتخت سربیا تا سواحل آدریاتیک (Adriatic) تجربه می کنند.

12. پرو

ماچو پیچو این مسیر ریلی شما را به 8 کیلومتری بقایای ماچوپیچو می رساند. در این مسیر از میان روستاهای رنگارنگ و کوهپایه های آند عبور می کنید.