زیباترین خیابان های دنیا

زیباترین خیابان های دنیا

مهرناز البرز
24 مرداد 1396
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
10 رای 5 / 5
در این جهان پهناور، کشورهای مختلف، شهرها، جاده ها و خیابان های زیادی وجود دارند که هرگز مثل هم نیستند. در واقع سبک هر محله با محله دیگر متفاوت است. ساختار و نمای کلی هر خیابانی بیانگر تاریخ و فرهنگ مردمان آن است. مثلا: کوچه رنگارنگ کومینیتو (Caminito) محله ی لا بوکا در بوئنوس آیرس مکانی پر جنب و جوش برای عکس گرفتن است و از طرفی یادآور محله های قرن نوزدهم می باشد. آمستردام در این مطلب همراه با سفرمی گشتی در میان زیباترین کوچه پس کوچه ها و خیابان های جهان بزنید. لاباکو

1. خیابان راه فیلسوفان، ژاپن

راه فلاسفه

(Tetsugaku no michi)

راه فلاسفه این خیابان زیبا که در شهر کیوتو ژاپن واقع شده 1.2 مایل طول دارد و به راه فلاسفه معروف است. مسیر دل انگیز خیابان راه فلاسفه با درختچه های مملو از شکوفه های گیلاس و در موازات یک کانال و معبد گینگاکوجی (Ginkaku-ji temple) – یک میراث جهانی- امتداد یافته است. بهترین زمان برای بازدید از این خیابان ماه آوریل می باشد که درخت های برهنه با شکوفه ها پوشانده شده اند.

2. خیابان شامبلز، انگلستان

شمبلز

(shambles, York, England)

شمبلز ساختمان های منحصر به فرد این خیابان در قرن 14 ساخته شده اند. ساختمان های زیبا با چارچوب هایی از جنس الوار و چوب که در ترکیب با خیابان های سنگ فرش شده نمایی جذاب به وجود آوده اند.

3. خیابان استینر، سان فرانسیسکو

خیابان استینر

(Steiner Street, San Francisco)

خیابان استینر این خیابان زیبا که در فیلم های مشهوری نشان داده شده است پر از خانه هایی می باشد که آن را به نقطه عطفی تاریخی بدل ساخته و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. خانه هایی به سبک ویکتوریا و ادوارد با رنگ های متنوع و شاد پاستیلی نقاشی شده اند.

4. کوچه گل ها، اسپانیا

خیابان گل ها

(Calleja de las Flores)

کوچه گل ها این کوچه که در شهر اندلسی کوردوبا (Cordoba) واقع شده ، مسیر باریکی است که به یک میدان می رسد. با گل های فراوان و دیوارهای تمیز، این خیابان اسپانیایی بسیار جذاب به نظر می رسد.

5. بوئنوس آیرس، آرژانتین

لاباکو

(Buenos Aires, Argentina)

لا بوکا خانه های رنگارنگی که در محله لابوکا به چشم می خورند، تاریخ اواخر قرن 19 را کاملا منعکس می کنند. زمانی که مهاجران ایتالیایی از جنوا وارد شدند، بسیاری از آنها به باربری در بندر مشغول شده و با کمترین درآمد، خانه هایشان را با ورقه های نازک فلزی که در اسکله پیدا می کردند ساختند. آنها برای تزئین خانه هایشان از رنگ های باقی مانده استفاده می کردند. وقتی یک رنگ تمام می شد، آنها بدون سختگیری از رنگ های دیگری استفاده می کردند و اینگونه محله رنگارنگ متولد شد.

6. خیابان لومبارد، سان فرانسیسکو

لومبارد

(Lombard Street, San Francisco)

لومبارد لومبارد به یکی از محبوب ترین خیابان های شهر تبدیل شده است. گردشگران اغلب برای تماشای ماشین هایی که در پیچ های تند این خیابان ویراژ می دهند به این مکان سرازیر می شوند. این خیابان در سال 1922 به منظور کاهش سرعت اتومبیل ها در پیچ های تند آن طراحی و ساخته شد. به رانندگان توصیه می شود که با سرعت پیش از 5 مایل در ساعت رانندگی نکنند.

7. خیابان شفشاون، مراکش

شفشاون مراکش

(Chefchaouen, morraco)

  این شهر کوچک در شمال غربی مراکش به خاطر سایه های مختلف آب رنگی که از دیوارهایش ساطع می شود، معروف است. این شهر در سال 1472 تاسیس شد و بعدها از آن به عنوان قلعه ای برای تبعیدشدگان اسپانیا استفاده می شد. در طول قرن ها بسیاری از یهودیان به شفشاون نقل مکان کردند. با این اعتقاد که استفاده از رنگ آبی قدرت خدا را به یاد مردم می آورد. برای اینکه زیباترین تجربه سفر خود را کسب کنید می توانید در خیابان هایی مثل الحسن اونسار (Al Hassan Onsar)، رو اوتیوی (Rue Outiwi) قدم بزنید و از پله های آبی رنگ که در کوچه های تنگ قرار دارند بالا و پایین بروید.

8. جرز دلا فرونترا، اسپانیا

اندلس

(Jerez de la Frontera, spain)

این خیابان واقع در اندلس بخاطر نوشیدنی های نفیسش معروف است. در این خیابان مرکزی تاریخی وجود دارد که با درختان انگور که در امتداد دیوارها سایه افکنده اند، پوشیده شده و جلوه ی زیبایی به آن بخشیده است.

9. لیجیانگ، چین

چونگرون

(Lijiang, China)

میراث جهانی یونسکو شهری 1000 ساله در لیجیانگ چین بخاطر کانال ها و معابر منظمی که دارد مشهور است. در اطراف خیابان "Qiyi Street Chongron Alley" و کوچه "Wuyi Street Wenzhi Alley" قدم بزنید و برخی از نفس گیر ترین چشم اندازهای شهر را ببینید.

10. بن، آلمان

بون آلمان

(Bonn, Germany)

برای دو تا سه هفته در هر بهار، تونلی جادویی توسط شکوفه های درختان گیلاس ایجاد می شود و خیابان بن را می پوشاند و گردشگران و عکاسان زیادی را به خود جذب می کند.

11. بالی مانی، ایرلند شمالی

راه تاریک

(Ballymoney, Northern Ireland)

جاده بریگاه (Bregagh Road) در بالی مانی ایرلند یک خیابان پر از درخت است که در قرن 18 طراحی شده است. نام مستعار آن راه تاریک (Dark Hedges) است. این خیابان برای طرفداران نمایش "بازی تاج و تخت" آشناست.

12. بروورس گرچ، هلند

آمستردام

(Brouwersgracht, Amsterdam)

بروورس گرچ کانال های بسیاری که در آمستردام وجود دارند با قایق ها و دوچرخه هایی که در آن دیده می شود، گردشگران زیادی را در طی سال ها به خود جذب کرده است. اما بروورس گرچ که در نیم مایلی شمال غربی ایستگاه مرکزی قطار واقع شده، شاید بی نظیرترین چشم انداز موجود در کشور هلند محسوب شود.