گروه هتل های زنجیره ای آکور

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

آلا خسروانی
24 فروردین 1396
2 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
15 رای 5 / 5

گروه هتل های زنجیره ای آکور

آکور، گروه هتل‌ های زنجیره ای فرانسوی است، که بخشی از شاخص CAC 40 محسوب می‌شود (CAC  40 یا کَک کوارانت (CAC quarante)، معیار شاخص سهام در بازار بورس فرانسه است. این شاخص نشان‌ دهنده ی میزان ارزش بازار سرمایه ۴۰ شرکت اول از میان ۱۰۰ شرکت دارای بالاترین میزان ارزش بازار می ‌باشد، که سهام آن ها، در بازار بورس فرانسه (یورونکست پاریس) معامله می‌شود. شاخص کک ۴۰، یکی از شاخص‌های اصلی گروه بورس اوراق بهادار یورونکست است) و در بیش از 92 کشور جهان فعالیت می‌نماید.

شعبه ی مرکزی این شرکت در شهر پاریس، فرانسه قرار دارد. شرکت آکور مالک بیش از 3700 هتل است که در پنج قاره گسترده می‌باشند. این شرکت همچنین مالک نشان‌های تجاری مختلفی است، که به نمایندگی از آن، به ارائه ی انواع خدمات هتل‌داری می‌پردازد. این خدمات از استراحتگاه‌های ارزان قیمت و اقتصادی گرفته، تا اقامتگاه‌های لوکس و گران‌قیمت می باشد.

تا پیش از سال ۲۰۱۰ گروه آکور، از ۲ بخش جداگانه تشکیل می ‌شد. مدیریت هتل‌ها به بخش آکور هاسپیتالیتی (که در حال حاضر، توسط شعبه ی مرکزی آکور اداره می‌شود) و بخش دیگر تحت نام خدمات آکور، به ارائه ی خدمات به بیش از چهارصد و سی هزار شرکت و مؤسسه و ۳۰ میلیون مشترک در ۴۰ کشور جهان می‌پردازد.

تاریخچه

پاول دوبرول و جرارد پلیسون (Paul Dubrule and Gérard Pélisson)، در سال 1969 گروه هتل های "SIEH" را تاسیس کردند و هتل نووتل را نیز در شهر لیل، خارج از شمال فرانسه را افتتاح نمودند. (Société d'investissement et d'exploitation hoteliers)

در سال 1974، با افتتاح IBIS Bordeaux نام تجاری IBIS را راه اندازی کردند. در سال بعد، گروه هتل های "SIEH" نام های تجاری کورتپایل "Courtepaille" و مرکور "Mercure" را به دست آورد، و دو سال بعد در سال 1982، Jacques Borel International را که برندی پیشرو در جهان بود خریداری کرد. در سال 1983، گروه هتل های SIEH، که دارای چندین رستوران و هتل بود، نام خود را به گروه آکور تغییر داد.

در سال 1985، برند هتل Formule1 را راه اندازی کرد که در آنجا امکانات اصلی برای اقامت را با قیمت پایین ارائه می دادند.

پنج سال بعد، در سال 1990، با به دست آوردن Motel6، وارد بازار امریکای شمالی شد و پس از آن زنجیره ی Red Roof Inn را به دست آورد که پس از آن به استار وود فروخت.

در سال 1990، تغییراتی را ایجاد کرد و آکور کازینو را نیز به مجموعه ی خود اضافه کرد و در سال 2004، تقریبا 30 درصد از سهام Club Mediterranee را خریداری کرد.

در ژوئن 2010، سهامداران آکور با ادغام هتل ها با Voucher Businesses موافقت کردند و خدمات در آکور مطابق استاندار Edenred ارائه می شد. این دو نهاد از تاریخ 2 ژوئیه 2011، به عنوان شرکت های جداگانه در بورس سهام پاریس آغاز به تجارت کردند. در سال 2011، آکور جایگاه برند جدید خود را با شعار "مرزهای جدیدی را در مهمان نوازی فتح کن" معرفی کرد.

"Open new frontiers in hospitality"

در نوامبر سال 2013، آکور مدل کسب و کار گروه خود را با دو شایستگی محوری جدید تعریف کرد: گرداننده ی هتل و امتیاز دهنده ی برند (خدمات هتل)؛ صاحب هتل و سرمایه گذار.

در اکتبر 2014، آکور مدیریت کسب و کار در اروپای مرکزی را به Orbis انتقال داد. در دسامبر 2014، آکور اتحاد خود را با Huazhu اعلام کرد و هدف آکور از این اتحاد سرعت بخشیدن به گسترش هتل های خود در چین بود.

در ماه ژوئن 2015، آکور تبدیل به گروه هتل های زنجیره ای آکور شد و شعار جدیدی را اتخاذ نمود:

"Feel Welcome"

بانوان در آکور (WAAG)

در سال 2012، آکور شبکه ی بین المللی بانوان را با هدف کمک به شرکت برای دست یابی به برابری جنسیتی راه اندازی کرد. شبکه WAAG با استفاده از نظارت، اشتراک گذاری تجربیات، آموزش و ارتباط شبکه ای برای ترویج دسترسی زنان بیشتری به سمت های شغلی است. هدف آکور افزایش تعداد اعضا از 2.500 نفر به 3000 نفر تا سال 2015 بود و آکور همچنین در نظر داشت حدود 50 درصد از مدیران هتل خود را در سرتا سر جهان زنان تشکیل دهند.

مدیریت

در سال 2009، Denis Hennequin به گروه هیئت مدیره پیوست و Gilles Pélisson را به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت در ژانویه 2011 جایگزین کرد. در آپریل سال 2013، Yann Caillère به عنوان مدیر عامل برای یک دوره ی انتقالی منصوب شد و نهایتا در آگوست 2013، Sebastien Bazin به عنوان رئیس و مدیرعامل تعیین گردید.

دفاتر   

دفتر مرکزی این شرکت در Immeuble Odyssey، پاریس واقع شده است. این مرکز، دفتر ثبت شده ی شرکت می باشد. ساختمان آن دارای 7 طبقه، به مساحت 14 هزار متر مربع است و توسط یک معمار انگلیسی به نام نورمن فاستر طراحی گردیده است.

دفتر اصلی دیگر که در سابق به عنوان دفتر ثبت شده ی آکور فعالیت می کرد، واقع در نزدیکی Évry، فرانسه می باشد. پیش از این مدیریت اجرایی آکور در دفتر Tour Maine-Montparnasse در پاریس پانزدهم Paris' 15th مستقر بودند.

بررسی ی اجمالی از هتل آکور

هتل آکور به مراتب بیش از یک پیشرو در سراسر جهان محسوب می گردد. کارکنان مجموعه ی آکور بیش از 180000 خانم و آقا می باشند که خدماتی منحصر به فرد را به اشتراک می گذارند.

آکور هر روزه میزبان افراد زیادی از سراسر دنیا می باشد و به میلیون ها نفر رسیدگی می کند. گروه آکور عاشق فرهنگ های مختلف است و به تفاوت های خود مفتخر می باشد.

اکور می گوید:

 "ما در این مسیر پیشرو هستیم اما می خواهیم با جسارت، تخیل و اشتیاق فراتر از این رویم."

دو کسب و کار مکمل و در تعامل با یکدیگر

اگر بخواهیم به وضوح دو کسب و کار مکمل را از یکدیگر متمایز نماییم، می توانیم بگوییم گرداننده ی هتل و امتیاز دهنده؛ مالک و سرمایه گذار.

هتل های آکور در حال دست یابی به منابع لازم جهت توسعه ی پروژه های هتل خود با بهره وری و انعطاف پذیری بیشتر و افزایش سودآوری می باشد. هر واحد با تخصص ویژه ی خود، نشانگر اهرم ایجاد ارزش می باشد.

اهداف آکور برای بهبود عملکرد هتل:

  • سرعت بخشیدن به توسعه و تحکیم نمودن سهم بازار
  • تقویت بخشیدن برندها به منظور افزایش جذابیت آن ها
  • انعقاد قراردادهای بیشتر با مشتریان از طریق تقویت پیشنهادات دیجیتال در هرگام
  • بهینه  سازی مدل کسب و کار خود بر مبنای حق امتیاز

منابع انسانی

نشاط، انرژی، و جذابیت های گروه مهمان نوازی همانند آکور، ریشه در تعهد و حرفه ای بودن کارکنان آن دارد. در سال 2014، آکور برای مقابله با چالش های جدیدی که در پی سازماندهی مجدد مواجه شد، بلند پروازی های خود را پیرامون ارزش های مهارتی، روح ابتکار و انعکاس، هوش جمعی و فرهنگ مشترک، دو مرتبه طراحی نمود.

توسعه ی پایدار

به علت ایجاد عدم تعادل در محیط طبیعی در نتیجه ی افزایش شهرنشینی و تحولات در جامعه، دنیا درحال تغییر می باشد و آکور نیز متوجه این تغییرات شده است. گروه آکور بیش از 20 سال است که پیشگام در توسعه ی پایدار می باشد. آکور تعهد خود را نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکت در سال 2012، به واسطه ی برنامه ی سیاره ی 21 (Planet 21) مجددا" تایید و ایفا کرده است.

برای بازآفرینی هتل ها به شکل پایدار، به واسطه ی Planet 21، گروه آکور 21 تعهدنامه به منظور همکاری با یکدیگر برای رفاه دنیا ایجاد کرده است.

از آنجاییکه امروزه در صنعت گردشگری و مهمان نوازی صحبت بسیاری از توسعه ی پایدار و حفاظت از محیط زیست می شود، در مطلب بعدی به اقداماتی که گروه هتل های زنجیره ای آکور در خصوص توسعه ی پایدار صورت داده اند و برنامه ی سیاره ی21 (Planet 21) خواهیم پرداخت.

با خرید بلیط هواپیما  اقامت در این هتل ها را این را تجربه کنید.

https://www.safarme.com/