قوانینی که پیش از سفر به دبی باید بدانید

قوانینی که پیش از سفر به دبی باید بدانید

mr javad kazemi
7 خرداد 1401
0 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
6 رای 3.3125 / 5


قوانینی که پیش از سفر به دبی باید بدانید

احتمالا تصور کنید سفر به دبی مانند سفر به کشورهای مالزی و یا تایلند است. کشورهایی که آزادی بسیاری دارند و قوانین سفت و سختی بر آن ها حاکم نیست. در مالزی و تایلند شما می توانید هر کاری دوست داشته باشید به عنوان توریست آنجا انجام دهید، اما در دبی این طور نیست. دبی شهر زیبای توریستی که جزء محبوب ترین شهرهای خاورمیانه به شمار می آید، قوانین خاصی دارد که قبل از رفتن به آن باید بدانید. رعایت این قوانین برای هر فردی حتی توریست ها الزامیست و عدم رعایت آن منجر به زندانی شدن فرد می شود.
امارات متحده عربی به عنوان یک کشور مسلمان از قوانین اسلامی پیروی می کند و قوانینش هم برگرفته از این دیدگاه اسلامی برای تمامی مسافرین کشورها،حتی کشورهای غیر اسلامی الزامیست.
شهر دبی در شب

ما اینجا به بیان این قوانین پرداخته ایم تا قبل از رزرو بلیط هواپیما آنها را بدانید و رعایت کنید.

1. داشتن دارو بدون نسخه 


برخلاف کشور ما ایران که به راحتی می توان بسیاری از داروها را بدون نسخه از داروخانه دریافت کرد همراه داشتن دارو حتی یک استامینوفن کدئین ساده بدون نسخه پزشک در دبی جرم محسوب می شود. بنابراین قبل از گذاشتن داروهای خود در چمدان حتما نسخه به زبان انگلیسی داروهایتان را کنارش بگذارید تا مامورین فرودگاه به راحتی صحت آن را تایید کنند و اجازه ورودتان به دبی را بدهند. پیشنهاد می کنیم اگر ملزم به مصرف داروی خاصی هستید که برایتان حیاتی است قبل از سفر داروهایتان را به سفارت دبی نشان دهید تا کسب تکلیف کنید و بدون استرس سفر خود را آغاز کنید.

2.پوشیدن لباس مناسب

 اگر چه در کنار ساحل می توانید لباس استخر و مایو بپوشید اما پوشیدن لباس در مکان های عمومی دبی قوانین مختص به خود را دارد. این قوانین در مکان های مذهبی و قدیمی از حساسیت بیشتری برخوردار هستند. در این مکان ها برای احترام باید لباسی پوشیده که زانوها و شانه هایتان را بپوشاند استفاده کنید. در بازدید از مکان های عمومی و مراکز خرید نیز لباس های مناسب که یقه های پوشیده دارند را انتخاب کنید و سعی کنید از نظر پوشیدگی مانند اهالی آن مکان باشید تا برایتان مشکلی پیش نیاید.

3.عکسبرداری بدون اجازه ممنوع 

یکی از قوانین مهمی که باید رعایت شود در مورد عکاسی از افراد است. از آنجا که مسافران دوست دارن در سفرهایشان از مناطق و رسم و رسومات محلی عکس بیاندازند و به دوستانشان نشان دهند باید توجه داشته باشند که عکاسی از هر فردی بدون اجازه صریح از ایشان جرم محسوب می شود و اگر این عکس در فضای مجازی منتشر شود و شخص رضایت نداشته باشد، یک پرونده علیه عکاس تشکیل می شود. عدم رعایت این قانون پرداخت جریمه 500 هزار درهمی و 6 ماه حبس دارد.
این مطلب هم باید در نظر داشته باشید که عکاسی از ساختمان های دولتی، نظامی و یا صحنه های تصادف اتومبیل ها کاملا ممنوع است و باعث مشکلات بی شماری برایتان می شود. بنابراین با دیدن ساختمان های زیبا و لوکس این شهر هوس عکاسی نکنید و حواستان به قانونش باشد.

4.ممنوعیت خوردن و آشامیدن در ماه رمضان

مهم نیست مسلمان باشید یا خیر، اگر در ماه رمضان به این شهر سفر می کنید نباید در اماکن عمومی و خیابان ها چیزی میل کنید و یا سیگار بکشید. بخاطر احترام به این ماه مقدس از صبح تا غروب خوردن و آشامیدن تنها در منازل یا رستوران هایی که مجوز باز بودن دارند، مجاز است. در عین حال شب های رمضان هیجان به شهر بازمیگردد و رستوران ها آماده پذیرایی از مسافران و یا روزه داران محلی هستند.

5.مصرف الکل هر جایی مجاز نیست

شما نمی توانید نوشیدنی الکلی را با خود در کنار ساحل و یا هنگام پیاده روی ببرید، مصرف الکل در اماکن عمومی و هنگام رانندگی ممنوع است و اگر پلیس در این شرایط شما را ببیند ممکن است راهی زندان شوید. قوانین سختی برای مصرف الکل در این شهر وجود دارد و استفاده از الکل فقط در هتل ها یا کلاب ها و بارها مجاز است.

6.ممنوعیت گوش کردن موسیقی با صدای بلند

یکی از علایق افراد گوش کردن به موسیقی با صدای بلند است، این کار در دبی قانون شکنی محسوب می شود و بلند کردن موسیقی در مکان های عمومی ممنوع است.

7.قسم خوردن ممنوع

سوگند خوردن در دبی بسیار ناپسند است. دبی به عنوان شهری که در یک کشور اسلامی است و قوانین اسلامی در آن حاکم است سوگند خوردن را بی احترامی می دانند. بنابراین در دبی و مخصوصا در مکان های عمومی سوگند نخورید.

8.بی احترامی به فرهنگ و دین مردم دبی ممنوع

احترام به فرهنگ و دین هر کشوری نیاز به گوشزد ندارد اما مردم دبی حساسیت ویژه ایی به فرهنگ، لباس و دین خود دارند و بی احترامی و یا تمسخر آداب و رسوم و دینشان می تواند دردسر بزرگی برایتان ایجاد کند. این حساسیت تا جایی است که عدم رعایتش جریمه سنگین و یا گاهی زندان در پی خواهد داشت.
از آنجایی که قوانین دبی در همه جای شهر، روی در و دیوار نصب می شود، بهانه ای برای عدم رعایت قوانین برای شما باقی نمیگذارد.اما بهتر است این قوانین را پیش از اینکه تور دبی را انتخاب کنید، بخوانید.