داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه

سفرمی
10 تیر 1397
17 دیدگاه
امتیاز این مطلب:
5 رای 5 / 5

با قوانین فرودگاهی و اقلام ممنوعه در ترکیه آشنا شوید

امروزه سفر به کشورهای مختلف ترکیه بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، این سرزمین جذاب به یکی از جذاب ترین کشورها نزد توریست ها تبدیل شده است. سالانه میلیون ها نفر به فرودگاه های مختلف این کشور رفت و آمد می کنند. سفرهای هوایی همیشه با دغدغه های خاصی همراه بوده است و همواره مسافران دلهره دارند که آیا تمام مدارک و اشیا مورد نیاز را در این سفرها به همراه خود دارند یا خیر. در این مقاله قصد داریم با برخی از قوانین فرودگاهی کشور ترکیه آشنا شویم تا نگرانی های شما کاهش پیدا کند. در ادامه نیز لیستی از داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه را برای شما جمع آوری کرده ایم.

یکی از اهداف ما در نوشتن این مقاله بررسی داروها و اقلامی است که افراد نمی توانند در سفر هوایی به ترکیه به همراه خود داشته باشند. تبصره حمل برخی از مواد دارویی نیز در این مقاله برای شما آمده است. به همراه داشتن برخی از داروها و وسایل در سفرهای هوایی به ترکیه ممکن است برای شما شک برانگیز باشند به همین دلیل در این مقاله قصد بررسی داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه را داریم. به برخی از فرودگاه های ترکیه سر زده ایم تا قوانین فرودگاهی ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم و شما را با قوانین داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه آشنا خواهیم کرد.

داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه

به همراه داشتن برخی از داروها در ترکیه همانند حمل آن ها به دیگر کشورها یکی از مهمترین دغدغه های مسافران هوایی به این کشور می باشد. هر کشور در رابطه با داروهای ممنوعه دارای قوانین خاصی می باشد که این قوانین در کشورهای مختلف متفاوت هستند. به تمام مسافران در سفرهای هوایی توصیه می شود اگر مجبور به حمل برخی از داروها به آن کشور هستند و بیماران خاص قوانین داروهای ممنوعه در کشورهای مختلف را قبل از آغاز سفر خود بررسی کنند تا از بروز مشکلات مختلف پیش گیری کنند. حمل دارو در مقدار کم که برای مصرف شخصی باشد و برخی داروها با نسخه پزشک به ترکیه ممانعتی ندارد.

داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه

لیست داروهای ممنوعه در ترکیه

قبل از آغاز سفر هوایی به کشور ترکیه دقت کنید که داروهای ممنوعه زیر را با خود نبرید. برای ورود دارو به ترکیه محدودیت هایی وجود دارد. به همراه داشتن داروهای ممنوعه در ترکیه ممکن است برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. البته اگر داروها را به همراه نسخه پزشک به این سرزمین ببرید برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد.

داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه

به همراه داشتن داروهایی با حجم بالا که به عنوان کالای تجاری در نظر گرفته شود در این کشور ممنوع است.

ورود داروهای آرام بخش مثل آمپول، شربت، قرص اعصاب، خواب آور و مسکن کدئین به ترکیه و شهرهای مختلف آن با محدودیت همراه است.

در صورت استفاده از داروهای آرام بخش با تشخیص پزشک، باید قبل از سفر خود نسخه پزشک را ترجمه کنید و از وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه تأییدیه آن را بگیرید.

از دیگر داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه متادون و داروهای ترک اعتیاد هستند.

ممکن است مایعاتی که به همراه دارید توسط بازرس ها و مامورین، بویژه زمانی که آن ها در کیسه یا ظرف پلاستیکی مهر و موم و تیره شده باشند مورد بررسی قرار بگیرند.

اگر قصد دارید مواد غذایی مثل شیر خشک یا شیر دوشیده شده را در این سفر به همراه خود ببرید به مأموران فرودگاه اطلاع بدهید تا از حساسیت های احتمالی پیش گیری شود. در صورت مایع بودن غذا یا داروی کودک باید آن ها را در بسته بندی مخصوص قرار دهید.

یکی دیگر از داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه ماری جوانا است. به همراه داشتن این ماده اکیداً ممنوع است و پیگرد قانونی خواهد داشت.

داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه

لیستی از اقلام ممنوعه در ترکیه

در سفرهای هوایی خود به شهرهای مختلف ترکیه باید به این نکته توجه داشته باشید که ورود داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه به بخش بار و کابین ممکن است برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. همراه سفرمی باشید تا با اقلام ممنوعه در ترکیه آشنا شوید :

انواع مواد آتش زا، منفجره و سریع الاشتعال

انواع کپسول و اسپری های شیمیایی تحت فشار مثل گاز اشک آور، بیهوش کننده، دفاع شخصی و گاز مایع

انواع مواد اسیدی و خورنده مثل اسید، سرکه و غیره

به همراه داشتن برخی از اقلام ممنوعه در ترکیه فقط در داخل کابین ممنوع است و قادر به حمل آن ها در ساک دستی یا کیف خود نخواهید بود.

اشیا و ابزار برنده مثل تیغ موکت بری، بطری، شیشه، چاقو، دشنه، قیچی، ناخن گیر، تیغ جراحی، پنجه بوکس، تیغ تراشی و اشیایی از این قبیل

پیچ گوشتی، آچار، چکش، سیم، طناب و غیره

اسلحه های اسباب بازی که مثل اسلحه واقعی باشند.

داروها و اقلام ممنوعه در ترکیه

قوطی، بطری اسپری، انواع کرم، لوسیون، مرطوب کننده و روغن حمام، شامپو و نرم کننده، خمیر دندان، حشره کش، در بطری باز کن، موچین، اسپری یا ژل خوشبو کننده، بازار تعمیر عینک، وسایل فرم دهنده مژه، انواع ژل و اسپری حالت دهنده مو، میل بافندگی و قلاب دوزی