• بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

هواپیمایی بریتیش ایرویز

معرفی

هواپیمایی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایروِیز، که اغلب به صورت اختصاری بی‌اِی (BA) خوانده می‌شود، ناوگان هوایی حامل پرچم کشور انگلستان است و به لحاظ وسعت ناوگان، بزرگترین شرکت هواپیمایی این کشور به حساب می‌آید. اگر تعداد مسافران جابه جا شده از طریق این ناوگان هوایی را در نظر بگیریم، این شرکت هواپیمایی را می‌توان دومین شرکت بزرگ انگلستان دانست که پس از شرکت هواپیمایی ایزی جت (easyJet) در رده دوم قرار داد. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در منطقه ای ساحلی در نزدیکی مرکز اصلی این شرکت در فرودگاه هیترو لندن واقع شده است.

ارزان ترین نرخ رزرو بلیط هواپیما در سایت سفرمی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، همچون شرکت‌های هواپیمایی اَمریکن ایرلاینز، کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific)، کانتاس (Qantas)، و کانادین ایرلاینز (شرکتی که در حال حاضر از رده خارج شده است)، یکی از اعضای موسس اتحاد شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی به نام وان ورلد (Oneworld airline alliance) محسوب می‌شود. از آن زمان تاکنون، این اتحاد تا جایی رشد کرده و گسترش یافته است که پس از اسکای‌تیم (SkyTeam) و استار الایِنس (Star Alliance) در رده سوم اتحادهای جهانی قرار گرفته است.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در تاریخ بیست و یکم ژانویه سال ۲۰۱۱، با شرکت هواپیمایی ایبریا ایرلاین (Iberia) ادغام شده و به صورت رسمی گروه اینترنشنال ایرلاینز گروپ (IAG) را تشکیل دادند؛ که در حال حاضر به لحاظ درآمد سالانه، در جایگاه سومین گروه شرکت‌های هواپیمایی بزرگ جهان و دومین گروه شرکت‌های هواپیمایی بزرگ اروپا قرار دارد. همچنین اینترنشنال ایرلاینز گروپ (IAG) در فهرست بورس اوراق بهادار لندن و در شاخص ۱۰۰ بورس اوراق بهادار فایننشیال تایمز (FTSE 100) نیز قرار دارد.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

تاریخچه

دولت انگلستان در سال 1972 به منظور اداره و مدیریت دو شرکت هواپیمایی ملی شده، به نام‌های بریتیش ُاوِرسیز ایرویز (British Overseas Airways) و بریتیش یوروپیَن ایرویز (British European Airways) و دو شرکت هواپیمایی کوچک‌تر محلی به نام‌های کامبریَن ایرویز (Cambrian Airways) در شهر کاردیف (Cardiff)، و نورسیست ایرلاینز (Northeast Airlines) در شهر نیوکاسل اِپان تاین (Newcastle upon Tyne) تصمیم به ایجاد یک انجمن هئیت مدیره به نام انجمن بریتیش ایرویز (British Airways Board) گرفت.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

در تاریخ سی و یکم مارس سال 1974، همگی این چهار شرکت به یک شرکت واحد به نام بریتیش ایرویز ادغام شدند. بریتیش ایرویز، پس از گذشت تقریباً 13 سال سابقه به عنوان یک شرکت دولتی، در فوریه سال 1987 و در خلال اقدامات گسترده‌تری در قالب طرح خصوصی‌سازی از سوی دولت محافظه‌کار به بخش خصوصی واگذار گردید.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز بلافاصله در سال 1987 مالکیت شرکت هواپیمایی بریتیش کالِدونیان (British Caledonian) را در دست گرفت، سپس در سال 1992، شرکت دان اِیر (Dan-Air) و در سال 2012 نیز شرکت بریتیش میدلَند اینترنتشنال (British Midland International) را خریداری نموده و بدین ترتیب حدود اختیارات خود را گسترش داد.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز که مدت هاست از هواپیماهای بوئینگ استفاده می‌کند، در آگوست سال 1998 تعداد 59 هواپیمای خانوادگی ایرباس اِی 320 (Airbus A320) را سفارش داده و خریداری نمود. این شرکت همچنین در سال 2007، تعداد 12 هواپیمای ایرباس اِی 380 اس (Airbus A380s) و تعداد 24 عدد هواپیمای بوئینگ دریم‌لاینرز 787 (Boeing 787 Dreamliners) را نیز خریداری کرد و با این اقدام خود، به گروه ناوگان‌های هوایی مجهز به سیستم پروازهای طولانی مدت وارد شد. بخش عمده ناوگان هوایی مربوط به پروازهای طولانی مدت این شرکت را هواپیماهای بوئینگ 777 تشکیل می‌دهند به طوری که این ناوگان به 58 عدد از این نوع هواپیما مجهز شده است.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، بزرگترین اپراتور هواپیماهای بوئینگ 400-747 می‌باشد و تاکنون 41 عدد از این نوع هواپیما از سوی این شرکت هواپیمایی سفارش داده شده است.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

کابین‌ها و خدمات

پروازهای کوتاه مدت و میان مدت

بخش مربوط به سفرهای اقتصادی و کم‌هزینه در هواپیما  (کلاس اقتصادی/ اکونومی)

یورو تراولِر (Euro Traveller)، کلاس اقتصادی (اکونومی) در هواپیماهای شرکت بریتیش ایرویز به حساب می‌آید که به تمام پروازهای کوتاه مدت درون قاره اروپا، از جمله پروازهای داخلی داخل مرزهای انگلستان مربوط می‌شود. پروازهایی که از فرودگاه هیترو لندن صورت می‌گیرد، با هواپیماهای سری ایرباس اِی 320 (Airbus A320) و هواپیمای بوئینگ 300-767 ای آر (Boeing 767-300ER) انجام می‌شود. پروازهایی که از فرودگاه گاتویک (Gatwick) بلند می‌شوند، نیز بوسیله هواپیماهای سری ایرباس اِی 320 (Airbus A320) انجام می‌شود. اندازه جای پای استاندارد میان صندلی‌های هواپیما بسته به نوع هواپیما و محل قرارگیری صندلی، از 29 اینچ تا 34 اینچ متغیر است. تمام پروازهایی که از مبدأ فرودگاه هیترو انجام می‌شود، به سامانه خرید در هواپیما مجهز هستند و بدین‌ترتیب مسافران هواپیما می‌توانند در حین پرواز با پرداخت مبلغ مشخصی از انواع نوشیدنی‌ها و تنقلات موجود در هواپیما خریداری و استفاده کنند.

همچنین در تابستان سال 2017، امکانی فراهم شد تا پروازهایی که از مبدأ فرودگاه شهر لندن (London City Airport) و فرودگاه استانستِد لندن (London Stansted Airport) انجام می‌شود نیز به سامانه خرید در هنگام پرواز مجهز شوند. همچنین ممکن است مسافران از جایزه نقدی مخصوص این شرکت هواپیمایی (به نام جایزه مخصوص مسافران پُر سفر (Frequent Flyer Avios) برای خرید این اقلام استفاده کنند. سیمون کالدِر یکی از خبرنگاران روزنامه ایندیپندنت (The Independent) معتقد است که این مسئله ممکن است به افزایش تعداد تأسیسات غذایی موجود در پایانه شماره 5 فرودگاه هیترو لندن منتهی شود.

کابین اقتصادی (در هواپیماهای) شرکت بریتیش ایرویز، که با نام مسافر جهانی (World Traveller) شناخته می‌شود، امکانی است که در پروازهای میان مدت ارائه می‌شود. این شرکت به مسافران این کابین، غذا و نوشیدنی‌های رایگان ارائه کرده و تعدادی صفحه نمایش‌ اختصاصی برای سرگرم‌ کردن این مسافران در طول پرواز نیز در نظر گرفته است.

کلاس تجاری (بخش ویژه هواپیما مخصوص مسافرانی که به سفرهای کاری می‌روند)

کلاب یوروپ (Club Europe: باشگاه اروپا) کلاس تجاری ویژه در تمام پروازهای کوتاه مدت است. این کلاس تجاری، امکان دسترسی به سالن‌های استراحت تجاری در اغلب فرودگاه‌ها را فراهم می‌کند. در بخش ویژه کلاب یوروپ، صندلی‌ها در یک هواپیمای کم عرض در چیدمان 2 به 2  قرار داشته و از صندلی میانی استفاده نمی‌شود. در عوض، در یک هواپیما با طراحی بازسازی شده، یک میز از زیر صندلی میانی بالا آورده شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پروازهای طولانی مدت نیز، برای مسافران امکانات خواب از جمله بالش‌ و پتو در نظر گرفته شده است.

در تعدادی از پروازهای طولانی مدت که با هواپیمای بوئینگ 300-767 ای آر (Boeing 767-300ER) و گاهاً با هواپیمای بوئینگ اِی 320 انجام می‌شود، در حین پرواز امکاناتی برای سرگرمی‌ مسافران فراهم می‌شود. در چنین شرایطی برای مثال، هدفون‌هایی را در اختیار تمام مسافران این گونه پروازها قرار می‌دهند.

کِلاب ورلد (Club World: باشگاه جهانی)، امکانی است که در پروازهای میان مدت با هواپیمای ایرباس اِی 321 اس (Airbus A321s) نمود پیدا می‌کند. در این حالت، تعداد 23 صندلی از صندلی‌های بخش جلویی هواپیما در ترکیب‌بندی 2:1/ 1:2 قرار داده می‌شود و امکاناتی نظیر کافه کلاب ورلد و خدمات وعده‌های غذایی اصلی نیز برای مسافران این بخش در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، صفحه نمایش‌های بزرگتری نیز در قسمت پشت سَری هر یک از صندلی‌های جلویی نصب می‌شود.

پروازهای طولانی مدت

فرست کلاس (First class)

هواپیماهای ایرباس اِی 380، بوئینگ 400-747 ، بوئینگ 300-777 ای آر، بوئینگ 9-787 و برخی از هواپیماهای بوئینگ 200-777 شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز به بخش فرست کلاس مجهز هستند. اغلب این هواپیماها به 14 کابین خصوصی تجهیز شده‌اند (هواپیمای بوئینگ 9-787، هشت کابین خصوصی دارد) و داخل هر یک از این کابین‌ها یک تخت 6 در 6 فوتی (1.98 متری)، یک صفحه نمایش بزرگ 15 اینچی ( 38 سانتی متری)، و پریز متصل به جریان برق در کنار هر صندلی تعبیه شده است.

در برخی از فرودگاه‌ها، سالن‌های استراحت اختصاصی ویژه مسافران فرست کلاس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در نظر گرفته شده است. در سالن‌های استراحت منحصربفرد « اتاق کنکورد» (Concorde Room) واقع در پایانه شماره 5 فرودگاه هیترو لندن و فرودگاه‌ نیویورک جِی اف کا (New York JFK) نیز امکاناتی برای غذاخوری مسافران پیش از آغاز پرواز فراهم شده است؛ این سالن‌ها از فضای صمیمی‌تری برخوردار بوده و پیشخدمت‌های برای سرویس‌دهی به مسافران در آن حضور دارند. در شرایطی که امکان دسترسی به این سالن‌ها وجود نداشته باشد، از سالن‌های استراحت کاری (Business lounges) استفاده می‌شود.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

کلاس تجاری (Business Class)

کلاب ورلد (Club World: باشگاه جهانی) کلاس تجاری ویژه پروازهای طولانی مدتی است که در پروازهای طولانی مدت با هواپیماهای بوئینگ 767، بوئینگ 777، بوئینگ 787، بوئینگ 400-747، ایرباس اِی 318، و ایرباس اِی 380 ارائه می‌شود. کابین ویژه کلاس تجاری کلاب ورلد به تخت‌های کاملاً مسطح مجهز شده است.

در سال 2006، شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، دومین نسل از کلاس تجاری کلاب ورلد را راه‌اندازی نمود؛ این کلاب ورلد جدید، نسبت به نمونه قبلی خود از صندلی‌های بزرگتری برخوردار بود. کابین‌های این کلاب ورلد همگی از طراحی مشابهی برخوردارند به گونه‌ای که در یک هواپیمای عریض، صندلی‌های کنار راهرو رو به جلو و صندلی‌های میانی و صندلی‌های کنار پنجره رو به سمت عقب ساخته شده‌اند (شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز یکی از تنها سه حامل هوایی است که به صندلی های کلاس تجاری رو به عقب مجهز شده است؛ دو حامل هوایی دیگر، شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز (American Airlines) و یونایتد ایرلاینز (United Airlines) هستند).

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

کلاس اقتصادی ممتاز (Premium Economy: نوعی کلاس اقتصادی در هواپیما که امکانات بیشتری نسبت به کلاس اکونومی دارد و هزینه آن نسبت به کلاس تجاری بسیار کمتر است)

وُرلد تراوِلر پلاس (World Traveller Plus) یک کلاس اقتصادی ممتاز است که در تمام پروازهای طولانی‌مدت با انواع هواپیماهای مسافربری مخصوص این نوع پروازها به استثنای ایرباس اِی 318 ارائه می‌شود. کابین ویژه این کلاس ممتاز از صندلی‌های جادارتر، جای پای بیشتر میان صندلی، امکانات رفاهی بیشتر از جمله  صفحه نمایش بزرگتر (در اغلب هواپیماها) میز مخصوص صرف غذا، و سوکت‌های دارای جریان برق برخوردار می‌باشد.

همچنین، این کابین‌ها به یک یخچال کوچک نوشیدنی مخصوص همچون کابین ورلد تراولر (World Traveller) و نیز وعده های غذایی اصلی ارتقاء یافته مجهز شده‌اند.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

کلاس اقتصادی/ اکونومی (Economy)

ورلد تراولر (World Traveller)، یک کلاس اقتصادی ویژه پروازهای طولانی مدت است که در پروازهای بین‌المللی به مقاصد خارج از قاره اروپا ارائه می‌شود. کابین‌های این کلاس اقتصادی به صفحه نمایش پشت صندلی جلویی، وعده‌های غذایی و نوشیدنی‌های تکمیلی مجهز شده‌اند.

سیستم‌های صوتی تصویری AVOD، در تمام هواپیماهای ایرباس اِی 380، بوئینگ 747، بوئینگ 777، و بوئینگ 787 ارائه شده است. در هواپیماهای ایرباس اِی 380، بوئینگ 787، بوئینگ 300-777 ای آر، و هواپیمای باز طراحی شده بوئینگ 200-777، در هر یک از ردیف‌های صندلی پریز برق اِی سی (AC)، و محل ویژه نصب سوکت‌های یو اس بی (USB)  تعبیه شده است. این پریزها مخصوص دوشاخه‌های رایج در کشور آمریکا و انگلستان است. پریزهای کابین اقتصادی ورلد تراولر در میان هر صندلی قرار داده شده است.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

ناوگان

ایرباس A318-100

فروند: 2

فاصله نوک دو بال: 34.1 متر

طول: 31.4 متر

حداکثر بیشینه سرعت: 871 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 5700 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 32 نفر در یک کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

ایرباس A319-100

فروند: 44

طول: 33.8 متر

ارتفاع: 11.8 متر

فاصله نوک دو بال: 34.1 متر

بیشینه سرعت: 828 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 6700 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 143 نفر

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

ایرباس A320-200

فروند: 67

طول: 37.6 متر

ارتفاع: 11.8 متر

فاصله نوک دو بال: 34.1 متر

بیشینه سرعت: 828 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 5900 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 177 نفر

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

ایرباس A321-200

فروند: 18

طول: 44.5 متر

ارتفاع: 11.8 متر

فاصله نوک دو بال: 34.1 متر

بیشینه سرعت: 828 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 5600 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 18 نفر

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

ایرباس A380-800

فروند: 12

طول: 72.7 متر

ارتفاع: 24.1 متر

فاصله نوک دو بال: 79.8 متر

بیشینه سرعت: 945 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 15.400 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 469 نفر در 4 کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بوئینگ 400-747

فروند: 36

طول: 70.9 متر

ارتفاع: 19.4 متر

فاصله نوک دو بال: 64.4 متر

بیشینه سرعت: 988 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 13.450 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 345 نفر در 4 کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بوئینگ 200-757

فروند: 3

طول: 47.3 متر

ارتفاع: 13.4 متر

فاصله نوک دو بال: 38.1 متر

بیشینه سرعت: 914 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 6.857 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 114 نفر در 3 کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بوئینگ 300-767

فروند: 7

طول: 54.9 متر

ارتفاع: 15.6 متر

فاصله نوک دو بال: 47.6 متر

بیشینه سرعت: 913 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 11.065 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 259 نفر

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بوئینگ 200-777

فروند: 46

طول: 63.7 متر

ارتفاع: 18.5 متر

فاصله نوک دو بال: 60.9 متر

بیشینه سرعت: 950 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 6.857 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 280 نفر

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بوئینگ 300-777

فروند: 12

طول: 73.9 متر

ارتفاع: 18.5 متر

فاصله نوک دو بال: 64.8 متر

بیشینه سرعت: 950 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 14.685 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 299 نفر در کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بوئینگ 8-787

فروند: 8

طول: 56.7 متر

ارتفاع: 16.9 متر

فاصله نوک دو بال: 60 متر

بیشینه سرعت: 954 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 15.200 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 214 نفر در 3 کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

بوئینگ 9-787

فروند: 16

طول: 62.8 متر

ارتفاع: 16.9 متر

فاصله نوک دو بال: 60 متر

بیشینه سرعت: 954 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 15400 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 216 نفر در 4 کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

امبرائر 170

فروند: 6

طول: 29.9 متر

ارتفاع: 9.67 متر

فاصله نوک دو بال: 26 متر

بیشینه سرعت: 890 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 3.334 کیلومتر

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

امبرائر 190

فروند: 14

طول: 38.7 متر

ارتفاع: 10.28 متر

فاصله نوک دو بال: 28.7 متر

بیشینه سرعت: 890 کیلومتر بر ساعت

حداکثر برد پروازی: 3.334 کیلومتر

ظرفیت مسافر: حداکثر 98 نفر در 2 کلاس پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

غذا

چه مسافران هواپیماهایی این شرکت هواپیمایی به دنبال غذای مخصوصی برای فرزندان کم سن و سال خود باشند و چه وعده غذایی خاصی را متناسب با رژیم غذایی خود طلب کنند، در هر صورت کیترینگ غذایی این شرکت هواپیمایی نیازهای آن‌ها را برآورده می‌سازد.

در چه پروازهایی امکان سرو وعده‌های غذایی خاص وجود دارد؟

مسافران می‌توانند در پروازهای زیر، غذاهای خاص مورد نظر خود را درخواست کنند:

  • پروازهای طولانی مدت، از جمله پروازهایی که توسط هواپیماهای یکی از شرکت‌های تابعه بریتیش ایرویز به نام اوپن اسکایز (OpenSkies: آسمان باز) در بین فرودگاه اورلی پاریس (Paris Orly) و فرودگاه نیویورک انجام می‌شود.
  • پروازهای تجاری کوتاه مدت (کلاب یوروپ: Club Europe)
بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

انواع وعده‌های غذایی خاص:

  • طبیعی است که امکان ارائه تمام انواع وعده‌های غذایی مورد نظر مسافران در طول پرواز وجود نداشته باشد. این احتمال وجود دارد که کیترینگ شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز از ارائه وعده غذایی خاصی که مورد نظر شماست عاجز باشد.
  • همچنین، امکان ایجاد هرگونه تغییر در این وعده‌های غذایی خاص و نیز ارائه خوراک‌های بسیار خاصی از جمله خرچنگ، استیک، خاویار، و یا یک بشقاب میوه به سلیقه شخصی افراد وجود نخواهد داشت.
نوع وعده غذاییاطلاعات بیشتر
نوعی خوراک مخصوص رژیم گیاه‌خواری حاوی شیر و تخم‌مرغ (Lacto-ovo-vegetarian)این خوراک عاری از هرگونه گوشت حیوانی، ماهی، و یا غذاهای دریایی بوده و احتمالاً از لبنیاتی همچون شیر، کره، پنیر، و تخم‌مرغ تهیه شده است.
خوراک‌ مخصوص افراد وِگان و گیاه‌خوار (Vegan/vegetarian)این خوراک عاری از هرگونه گوشت حیوانی، ماهی، غازماکیان سانان، تخم‌مرغ، عسل، فراورده‌های لبنی، و یا مشتقات آن می‌باشد. چنانچه مسافران هواپیما، جزء افراد وگان نباشند، برای آن‌ها خوراک‌های مخصوص رژیم گیاه‌خورای حاوی شیر و تخم‌مرغ ارائه می‌شود.
خوراک‌ مخصوص گیاه‌خواران آیین هندو / آسیاییاین خوراک یک غذای پر ادویه و بدون گوشت می‌باشد که در تهیه آن از ماهی، صدف، گوشت قرمز و سفید، گوشت ماکیان، و یا تخم‌مرغ استفاده نمی‌شود
خوراک‌های مخصوص مسلماناناین غذا‌ها عاری از هرگونه گوشت خوک، فراورده‌های این حیوان، و مواد الکلی می‌باشد. تمام انواع گوشت‌های استفاده شده در این خوراک‌ها، از گوشت حیواناتی است که به صورت شرعی ذبح شده‌اند.

البته این نوع غذاها، ممکن است در منوی غذایی برخی از پروازهای اروپایی در دسترس نباشد.

خوراک حلال/ کوشِر (Kosher) 

چنین غذاهایی در پروازهایی که از مبدأ‌های عنوان شده در زیر به مقصد لندن انجام می‌شود، سرو نخواهند شد:

بنگلور، بوداپست، قاهره، کانکون، کارائیب (به جز برمودا)، چِنگدو، حیدرآباد (یکی از شهرهای هند)، لیما، ماله (Malé)، موریس (Mauritius)، خاور میانه، نایروبی، سِن خوزه  کاستاریکا، و سانتیاگو.

خوراک مخصوص کودکاناین گونه خوراک‌ها، غذاهایی جذاب و سرگرم‌کننده برای کودکان بوده و معمولاً از گوشت گاو و یا گوشت خوک و فراورده‌های آن‌ها تهیه می‌شوند.

این غذاها در تمام پروازهای طولانی مدت و برخی از پروازهای کوتاه‌مدت در دسترس کودکان 2 تا 12 ساله قرار می‌گیرد.

غذای نوزادان و کودکان کمتر از دو سالدر پروازهای طولانی‌ مدت شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز به اسثنای پروازهای بین دو شهر لندن و نیویورک، امکانات گرم‌کردن غذا و شیشه شیر کودک و نیز تنوع محدودی از غذای مخصوص کودکان و شیر نیز وجود دارد.

در طول پرواز امکان سفارش غذای کودک و همچنین امکانی برای استریل کردن شیشه‌های شیر کودکان و ارائه آب استریل شده نیز وجود ندارد. پیشنهاد ما این است که غذا و تجهیزات مخصوص کودک خود را در کیف دستی خود قرار داده و با خود به داخل هواپیما ببرید.

خوراک مخصوص افراد دیابتیاین گونه غذاها عاری از هرگونه مواد مضر برای دیابتی‌ها از جمله شکر، شربت، مربا، کیک، شکلات می‌باشد، مگر آنکه خوراکی‌های شیرینی که مخصوص افراد دیابتی ساخته شده است تا سطح قند خون آن‌ها را تنظیم کند.

در زیر شما را با اطلاعاتی در خصوص زمان ارائه خدمات غذایی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید برنامه دارویی خود را در طول سفر زمان‌بندی کنید.

در پروازهای طولانی مدت این شرکت، وعده غذایی اصلی معمولاً دو ساعت پس از آغاز پرواز سرو می‌شود، سپس دو ساعت مانده به زمان فرود یک وعده غذایی سبک‌تر ارائه خواهد شد. اگر پروازی در طول شب انجام بگیرد، در طول پرواز وعده غذایی صبحانه را خواهیم داشت. اگر پروازی کمتر از 8.5 ساعت طول بکشد، به مسافران نوعی میان‌وعده مختصر ارائه خواهد شد.

 در پروازهای کوتاه مدت، معمولاً در 90 دقیقه اول پرواز، تنقلات و میان‌وعده‌های مختصری به مسافران ارائه خواهد شد.

خوراک‌های مخصوص افرادی که قادر به مصرف ماده غذایی گلوتن نیستند (Gluten intolerant)این غذاها عاری از هرگونه ماده غذایی حاوی گلوتن، از جمله گندم، آرد گندم، جو دو سر، دانه چاودار، نان، کیک ( به استثنای کیک‌های بدون آرد گندم)، شیرینی، انواع سوسیس، و یا هر گونه فراورده‌های حاصل از آرد تهیه می‌شوند.
خوراک‌های کم کالریدر این غذاها، از مقدار بسیار کمی از چربی، شکر، و پروتئین استفاده می‌شود.
خوراک‌های کم چرباین خوراک‌ها، وعده‌های غذایی سرشار از فیبر و دارای چربی بسیار کم را شامل می‌شوند.

در پروازهایی که توسط هواپیماهای یکی از شرکت‌های تابعه بریتیش ایرویز به نام اوپن اسکایز، بین دو فرودگاه پاریس اورلی و نیویورک انجام می‌شود، چنین غذاهایی سرو نمی‌شود.

خوراک‌های کم نمکدر طبخ این گونه غذاها از نمک، مونوسدیم گلوتامات  و جوش‌شیرین استفاده نمی‌شود. در عوض برای طعم‌دار کردن این غذاها از گیاهان و ادویه‌جات استفاده می‌شود.
خوراک‌های کم‌لاکتوزاین غذاها بدون استفاده از مواد غذایی حاوی لاکتوز از جمله پنیر، فراورده‌های لبنی، و مشتقات آن‌ها، و فراورده‌های حاوی شیر تهیه می‌شود.

چه زمانی می‌توان این وعده‌های غذایی خاص را سفارش داد؟

برای سفارش وعده‌های غذایی خاص در پروازهایی که از مبدأ فرودگاه گاتویک لندن انجام می‌شود، باید دست کم 48 ساعت قبل از آغاز پرواز اقدام نمود.

برای سفارش وعده‌های غذایی مخصوص مسلمانان در پروازهایی که به مدیریت کام‌اِیر (Comair) انجام می‌شود، باید دست کم 48 ساعت قبل از آغاز پرواز اقدام نمود.

برای سفارش تمام انواع دیگر غذاهای خاص مذکور، نیز باید دست کم 24 ساعت قبل از آغاز پرواز اقدام کنید.

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

شبکه پروازی

بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز بلیط هواپیما بریتیش ایرویز

اطلاعات تماس

آدرس دفتر بریتیش ایرویز در تهران:

خیابان ولیعصر، مقابل پارک ملت، برج سایه

 

شماره تماس دفتر بریتیش ایرویز در تهران:

204 4552

22044552

 

آدرس وب سایت:

www.britishairways.com

امتیازدهی به ایرلاین بریتیش ایرویز

نظافت

امتیاز 5.0 از 5

کترینگ

امتیاز 4.0 از 5

به موقع انجام شدن پرواز

امتیاز 4.0 از 5

برخورد مهماندار

امتیاز 5.0 از 5

رضایتمندی از شرکت هواپیمایی

امتیاز 5.0 از 5

میانگین امتیاز هواپیمایی

امتیاز 4.6 از 5/ 5 رای

شما هم می توانید در مورد این ایرلاین نظر بدهید.

برای ثبت امتیاز نیازی به ثبت نام نیست.

نظافت

امتیاز 5.0 از 5

کترینگ

امتیاز 4.0 از 5

به موقع انجام شدن پرواز

امتیاز 4.0 از 5

برخورد مهماندار

امتیاز 5.0 از 5

رضایتمندی از شرکت هواپیمایی

امتیاز 5.0 از 5
امتیاز دهید
4.6 از 5
5
هنوز نظری ثبت نشده است

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند

نام:
ایمیل:
دیدگاه:

سفرمی معتبر ترین سامانه خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی خرید بلیط قطار و رزرو هتل با گارانتی ارزان ترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی تمامی نیاز های شما است تا سفری لذت بخش و با خیالی آسوده را تجربه کنید. سایت سفرمی ارزان ترین نرخ خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی خرید بلیط قطار تمامی مسیر ها و رزرو هتل در سراسر کشور را با قیمتی مناسب و به آسانی چند کلیک را برای شما فراهم کرده است. سفرمی با هدف ارائه خدمات گردشگری به روشی آسان، ارزان و بدون دردسر و با استفاده از تیمی حرفه‌ای و به کارگیری دانش به روز صنعت توریسم و گردشگری، از سال 1394 فعالیتش را آغاز کرد و تا کنون موفق به ارائه خدمات به صد ها هزار مشتری و جلب رضایت کامل آنها شده ایم. هم اکنون می توانید با خرید بلیط هواپیما بلیط قطار رزرو هتل و رزرو تور به جمع مشتریان سفرمی بپیوندید و از تخفیف های ویژه ما بهرمند شوید.